Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Małopolska promuje się w Rzymie podczas kanonizacji

Email Drukuj
Pielgrzymi, którzy z całego świata przyjadą do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II, będą mogli bliżej poznać region, z którego wywodził się Karol Wojtyła. W Rzymie do poniedziałku będzie stacjonował camper Małopolskiej Organizacji Turystycznej.


Camper Małopolskiej Organizacji Turystycznej dotarł już do Watykanu na plac św. Piotra. To specjalna wyprawa, której inicjatorem jest Małopolska Organizacja Turystyczna.
Chcemy przypomnieć miejsca, z którymi związany był Jan Paweł II, zaprezentować ofertę turystyki religijnej i pielgrzymkowej i zaprosić pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku - mówi prezes MOT Leszek Zegzda.
Każdego dnia camper będzie w innym miejscu Rzymu. Będzie w nim można dostać darmowy plan centrum Rzymu zawierający na odwrocie informacje o miejscach w Małopolsce, z którymi związany był Jan Paweł II, wachlarze oraz pamiątkowe kartki z wizerunkiem papieża.

Rozdawane będą też foldery "Małopolska. Kraków. Sakralne skarby", "Śladami Jana Pawła II" i mapy Małopolski przedstawiające najważniejsze miejsca kultu religijnego w Małopolsce, przygotowane w kilku wersjach językowych m.in. angielskiej, włoskiej i hiszpańskiej.

Na ekranie ustawionym obok campera wyświetlane będą filmy Instytutu Dialogu Międzykulturowego i Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" oraz 4,5-minutowy filmowy zwiastun zapowiadający Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

Do Rzymu pojechały camperem cztery osoby. Szacowany koszt promocji to 20 tysięcy złotych.

W zeszłym roku Małopolskę odwiedziło ok. 12,6 mln ludzi - 9,9 mln gości krajowych i 2,7 mln zagranicznych. Władze regionu mają nadzieję, że w związku z ŚDM liczba ta znacząco wzrośnie.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +3
do Lewica i IWW nie pojechała do Rzymu
Pytanie : a po co ?
Lewica jest zdroworozsądkowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... katolik komentuje +4
Niedobrze się już robi całą polityką . Przynajmniej na ten okres dalibyście spokój. A PO ZA TYM PISZCIE NA TEMAT !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
Lewy sektor polityczny jest niereformowalny bo jest zaklinowany i zalany betonem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był