3f74376431ae8937dcc85806ef9ceb41.html Tak będą wyglądać atrakcje turystyczne przy jeziorze w Świnnej Porębie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tak będą wyglądać atrakcje turystyczne przy jeziorze w Świnnej Porębie

Email Drukuj
Przygotowane są już boiska sportowe i korty. Mają być mariny, czyli przystanie żeglarskie, place kempingowe , trasy rowerowe i spacerowe i tym podobne udogodnienia turystyczne. Upubliczniono mapę turystyczną zbiornika w Świnnej Porębie. Wygląda ciekawie.


Jeszcze w zeszłym roku mówiło się o tym, iż już w marcu 2014 roku ma się odbyć próbne zalewanie zbiornika. Jednak ze względu na prace , które trzeba jeszcze wykonać nastąpi to dopiero w roku 2015. Do wyburzenia są jeszcze tory , perony w Skawcach i opuszczone przez mieszkańców domy. Jak informują w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie napełnianie zbiornika może potrwać nawet dwa lata, chyba, że ewentualna powódź przyspieszy ten proces.

Co nie zmienia faktu, że gminy , które współtworzą koncepcję zagospodarowania przestrzeni wokół przyszłego zbiornika wodnego nie spoczywają na laurach. Mają nadzieję, że okolica Mucharza będzie mogła konkurować z rozlewiskami na Mazurach. Żeglarze już nie mogą się doczekać.

Jakiś czas temu pisaliśmy o założeniach przygotowanych do odpowiedniego zaplanowania przestrzeni pod względem atrakcyjności turystycznej. I udało się. Właśnie do informacji publicznej trafiła nowiutka mapa okolic przyszłego jeziora.

}} Zobacz mapę turystyczną zbiornika wodnego w Świnnej Porębie

Do wglądu są także bardzo szczegółowe założenia aranżacji szlaków turystycznych z przystaniami żeglarskimi włącznie. Można przyjrzeć się m.in słupkom i tablicom informacyjnym, pomostom czy nawet wieżom obserwacyjnym. I trzeba tutaj przyznać wygląda to przyzwoicie.

}}Tutaj katalog małej architektury

Highslide JSJeśli chodzi o samą nazwę jeziora to sprawa wydaje się przesądzona, jak zapewnia Wójt Mucharza Wacław Wądolny, o nazwie zdecyduje rada jego gminy, ale jest propozycja nazwania jednej z zatoczek przyszłego jeziora wadowicką. Wszystkie zabiegi dotyczące systemu przystanków turystycznych wokół jeziora mają służyć promocji najciekawszych miejsc w gminach, ich walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych. Lanckorona, na przykład, szykuje się do rewitalizacji umocnień wojskowych , które istnieją w terenie wokół ruin lanckorońskiego zamku. Mają też powstać wieże widokowe, dzięki którym z terenu tej gminy będzie można podziwiać nowo powstałe jezioro.

A już teraz organizowane są warsztaty dla mieszkańców gmin Budzów, Lanckorona, Mucharz, Stryszów i Zembrzyce, które mają pomóc im wykorzystać potencjał marketingowy regionu.W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli rozwinąć lub zweryfikować swoje pomysły na biznes, dopracować szczegóły oferty i jej drogę na rynek a także odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy to mi się opłaca?

(kp)
Źródło: jezioromucharskie.pl
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (27)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... pixel komentuje +6
na pewno marketingowo nazwa jezioro wadowickie jest lepiej. to nie ulega watpliwosci. mucharzanie jak chcecie wiecej kaski trzepac na turystach to ta nazwe powinniscie wybrac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... carrlos komentuje +6
zanim to wszystko powstanie minnie następne 30 lat.wygladac to może wygląda ale na papierze.w rzeczywistości to będzie syf jak nad jeziorem zywieckim w miedzybrodziu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... powiew świeżości komentuje +2
o nie ! tylko nie jezioro mucharskie, nazwa kojarzy się z czymś " śmierdzącym" Tak to jest śmierdząca sprawa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... greg0,75 komentuje +3
A moja, lansowana od lat koncepcja, żeby powstające jezioro nazwać "Zalew Świński" coś się nie może przebić :(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... ciekawski komentuje +1
@andreas


Puknij się w głowę człowieku

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... Mucharskie, a fuj komentuje +8
Masakra z tą nazwą, to już zamiast od much, nazwijmy zbiornik od świń
bu ha ha ha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
"Michałek34" - nie obrażaj ludzi ze Śląska. Mam do czynienia z nimi i dla porównania mam do czynienia z krakusami. Wniosek - na dziesięciu hanysów dziesięciu normalnych, na dziesięciu lajkoników tylko dwóch. Coś w tym jest... Pozdrawiam Śląsk i Kraków...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... Michałek34 komentuje +3
Kończyć tą robotę,bo z tego co widzę to następne sępy prywaciaże lecą do koryta te gazetki mapki na czyje potrzeby i kto gdzie drukuje??????ma to być skończone bo działkę tam mam widokową w najlepszym miejscu i czekam na wode jak dzieci na Mikołaja .W krajach niedzikich ,cywylizowanych takie roboty trwają 5 lat u nas 50 do roboty kończyć tą szopke polską co tam jeszcze grzebiecie ,kto tam jeszcze chce się dorobić na tym ,grube ryby ją są reszta płotek się spóżniła.Jak zobacze śląsk na jezioże i grube baby ze śląska to żygne już na otwarciu tych bagien i błota ,ślązacy do Niemiec albo języka się prosze polskiego nauczyć w stopniu podstawowym

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... ROY komentuje +6
Mucharskie jezioro i tak nas muchy i komary zjedzą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
"andreas" ma dużo racji. Tereny wykupione pod budowę zapory w większości należą do gminy Mucharz. Gminy powiązane z tą zaporą to Lanckorona, Stryszów czy Zembrzyce. Mimo, że większość gmin leży na terenie powiatu wadowickiego, to śmiem twierdzić, że jezioro większość kojarzy z powiatem suskim. Wadowice nie wniosły w moim odczuciu nic oprócz położenia geograficznego. Moja propzycja to jak najbardiej "mucharskie" ewentualnie coś od miejscowości Świnna Poręba. Pozdrawiam...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... andreas komentuje +14
TA BUDOWA TEJ ZAPORY TAK DŁUGO TRWA,ŻE NAWET W KOSMOSIE WIEDZĄ GDZIE JEST USYTUOWANY MUCHARZ!!!!!!!!!!!!!!! A NALEŻY SIĘ TA NAZWA!!! BO PO PIERWSZE NAJWIĘCEJ ZALANA JEST GMINA MUCHARZ I TO CO ROBIĄ WŁADZE GMINNE W MUCHARZU A NIE W WADOWICACH . NIECH WADOWICE PRZEDSTAWIĄ SIĘ TYM CO ZROBIŁY DLA MIESZKAŃCÓW I ZAPORY NIECH SIE POCHWALĄ, ŻE ZROBIŁY DLA MIESZKAŃCÓW WSZYSTKO I POWSTAŁA ZAPORA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZEKAMY ABY SIĘ USTOSUNKOWAĆ DO WYBORU NAZWY ZALEWU!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... myszka24 komentuje +9
Solina to też była mała wieś licząca niewiele dusz. A jakoś dziś każdy wie gdzie Zalew Soliński leży.
osobiście podoba mi się Zbiornik Świnna Poręba :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... kozak że hej! komentuje +4
@kałakolcznik - dlaczego nazywasz zwróceniem dokumentacji do uzupełnienia i ponownego rozpatrzenia- przegraną? To takie wasze lewackie słownictwo żeby wrażenie na ludziach zrobić?A to czy Siłkowska bedzie musiała zapłacic czy nie nie jest jeszcze przesadzone. A poza tym blagam cie - to już jest nudne , ta wadowicka polityka ciagnie sie jak flaki z olejem. Zmieńcie płytę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... NIC NIE MYŚLĄ komentuje +23


Jakby nazwali "WADOWICKIE" - to by się reklamowali: "w tym miejscu papież nogi moczył"

A na brzegu cukiernia reklamowała by się: "TO TU papież jadał kremówki po maturze".


...no a "mucharskie" jak reklamować? "Tu latają muchy jak świnnie!" ???


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... jiko komentuje +1
Atrakcje???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... gsxr komentuje +6
A dlaczego niby ma się nazywać Wadowickie ? Jak chcemy żeby było w Polsce rozpoznawalne to można jakąś śmieszną, chwytliwą nazwę wymyślić jak już tym tropem dążymy. A tak małym sprostowaniem ten zalew to jest po prostu zbiornik retencyjny a nie jezioro. Ja osobiście nazwałbym je jeziorem mucharskim lub coś w ten deseń, na pamiątkę miejscowościom, które prężnie się rozwijały zanim zaczęli budować tą tamę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... do wadowic komentuje +11
Od....ierdolcie się od Mucharza.Macie papę smerfa,to wam wystarczy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... ehh komentuje +1
jezioro Dmuchorskie :D świetna nazwa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... TYLKO JEZIORO WADOWICKIE ! ! ! komentuje +17
JEZIORO WADOWICKIE to jedyna możliwa nazwa, rozpoznawalna nie tylko wśród mieszkańców, ale w całej Polsce. Kto wie gdzie leży Mucharz? - w Gdańsku, czy Warszawie nikt nie wie o Mucharzu. Za to Wadowice zna zdecydowana większość Polaków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +24
Uwaga !!! bardzo pilna i ważna wiadomość - burmistrz Ewa Filipiak przegrała sprawę o banery. Panu Bogu niech będą dzięki. Pani Siłkowska nie będzie musiała nic płacić. W przeddzień Świąt Wielkanocnych i beatyfikacji Jana Pawła II to przecudowna informacja. Bogu niech będą dzięki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... czesiek komentuje +2
@ aa34 - kliknij sobie w pierwszy link w tekście i zobaczysz pełną mapę!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... Obserwatorek komentuje +4
Oto kilka nazw,które by wyjaśniły sprawę:
1. "Jezioro Beskidzkie"
2. "Jezioro Suche /ew. "Sucha Jezioro" -od pobliskiej Suchej Beskidzkiej.
3. "Jezioro Małopolskie" -od województwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... a komentuje +22
Wolę Mucharskie niż Wadowickie :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... Arco komentuje +12
mucharskie fuj... jak można tak jezioro nazwać...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... hahaha komentuje +4
#ciekawski

Może trochę logiki jezioro znajduje się w GMINIE MUCHARZ jak sama nazwa skazuje :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... ciekawski komentuje +17
Przepraszam bardzo, "Jezioro Mucharskie"??
Dlaczego ta wiocha ma świecić nazwą w zbiorniku w Świnnej Porębie?

Ktoś gdzieś pewnie niezłą sumkę zgarnął za coś takiego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... aaa34 komentuje +4
nie dalo sie zrobic wiekszej mapy bo na tej to legendy nie widac.... ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był