cd93fbd7084339a0b0eab18cdf6daa7a.html Dzięki unijnej kasie rozwijają swój biznes

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dzięki unijnej kasie rozwijają swój biznes

Email Drukuj
Lokalny rynek usług internetowych rozwija się błyskawicznie. Dzięki dotacjom unijnym niewielkie firmy mogą łatwiej reagować na potrzeby mieszkańców. Jedną z takich firm jest Beskid Media, która dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej stworzyła nową usługę telewizyjną.


Światłowód może służyć również do przesyłania sygnału telewizyjnego. Zalety transmisji światłowodowej postanowiła wykorzystać firma Beskid Media, której siedziba mieści się w Kętach. Firma ta dzięki podpisanej umowie o pozyskanie środków unijnych w dniu 14/03/2013 w ramach działania: „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” na realizację projektu pod tytułem: „Stworzenie nowej innowacyjnej usługi dystrybucji cyfrowego sygnału telewizyjnego w lokalnej sieci kablowej na terenie działania LGR” wytworzyła nową usługę, dzięki której klienci firmy mogą skorzystać z możliwości odbioru cyfrowego sygnału telewizyjnego za pośrednictwem sieci światłowodowej. Stało się to o tyle istotne, że w roku 2013 nastąpiło wyłączenie sygnału analogowego w całym kraju, a dzięki nowej usłudze mieszkańcy naszego regionu otrzymali bardzo ciekawą alternatywę.

Przed realizacją projektu firma Beskid Media, trudniła się głównie w świadczeniu usług dostarczania Internetu dla klientów końcowych których posiada około 6000. Dysponując własną siecią światłowodową mogła oferować usługi na bardzo wysokim poziomie jakości, jednak patrząc na zapotrzebowanie rynku na dodatkowe usługi, w ofercie firmy wciąż brakowało możliwości świadczenia własnej usługi telewizyjnej.
Dzięki podpisanej umowie na dotację, cel ten został osiągnięty. Firma Beskid Media wytworzyła nową usługę, której rezultatem jest dystrybucja sygnału telewizyjnego dla swoich klientów. Ponieważ dysponowaliśmy własną infrastrukturą światłowodową, dzięki staraniom o środki unijne i zakupowi koniecznego sprzętu, cel związany z realizacją projektu został osiągnięty - mówi nam jeden z właścicieli firmy.
Highslide JSInwestycja w nową usługę przerosła wszelkie oczekiwania. W ciągu kilku miesięcy, udało podpisać się, ponad 200 umów na usługi telewizyjne. Spowodowało to znaczny wzrost miesięcznych przychodów, a mieszkańcy naszego regionu uzyskali możliwości korzystania z nowej usługi telewizji kablowej. Usługa wykreowana w ramach projektu jest na tyle innowacyjna, że nie wymaga od klienta posiadania żadnych anten, a cała transmisja odbywa się po sieci światłowodowej doprowadzonej do budynku klienta.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych dekoderów klient ma możliwość: zatrzymywania obrazu w czasie rzeczywistym, nagrywania programów oraz dostępu do rozbudowanego EPG. Jako że sygnał dystrybuowany jest za pomocą światłowodu, daje to możliwość oglądania obrazu w bardzo dobrej jakości. Jak zapewniają w firmie, mimo zakończonej realizacji projektu, usługa wciąż się rozwija.

Dzięki nieustannie prowadzonym akcjom marketingowym i budowie nowych sieci światłowodowych (aktualnie budowana jest nowa sieć światłowodowa w miejscowości Witkowice), wciąż odbywają się przyłącza nowych klientów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.beskidmedia.pl/telewizja.
Pozyskane środki unijne, pozwoliły otworzyć się na nowe potrzeby klientów i przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorstwa. Bez pozyskanych dotacji nie byłby możliwy tak szybki wzrost przedsiębiorstwa oraz poprawa wizerunku firmy na rynku lokalnym - dodaje na koniec jeden z właścicieli firmy.
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Tamara komentuje +2
Śliczny jest ten Robert z WadowiceNet....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2014
... Andrzej21212 komentuje +3
Ale jaki to ma sens w dobie naziemnej telewizji cyfrowej która wiele się nie różni ofertą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2014
... kliencik123 komentuje +7
Beskid Media jest tak dobrą firmą i ma tak fachową kadrę pracowników, że niedawno robiąc pion w mojej klatce w bloku przewiercili kable od prądu, po czym spanikowali i uciekli ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
... dd komentuje +4
Dzięki Unii to my powoli umieramy jako państwo i Europa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... boni komentuje +12
najlepszy internet to wadowicenet polecam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... arik komentuje +0
ale badziew!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... krytykant komentuje +8
i dobrze, w Wadowicach też mają się dobrze nasze firmy internetowe, jakby wadowiczanie nie byli tacy "nieufni" do swoich ziomków to o wiele lepiej by sie nam zyło , mniej firm by się zamykało. No ale wadowiczanie potrafią tylko narzekać i patrzeć jak się sąsiadowi noga powija!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był