12f29679fbe68b61f8b94d79b8b625ff.html Janie! Gdzie twoje lewoskręty?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Janie! Gdzie twoje lewoskręty?

Email Drukuj
Jak to się stało, że pod pawilonem handlowym Jan w Wadowicach nie ma lewoskrętów? Wielu kierowców ma za nic podwójną linię ciągłą w tym miejscu. I nie da się ukryć, że rozumiemy ich frustrację. My już wiemy skąd pomysł na prawoskrętny kierunek ruchu.Highslide JS Nie jest tajemnicą, że od kiedy w Wadowicach przy ul. Putka powstał pawilon handlowy Jan, zmieniła się także organizacja ruchu drogowego w tym miejscu. Obserwując jednak klientów Jana można czasami odnieść wrażenie , że nie chcą uwierzyć w to , że przed nimi maluje się podwójna linia ciągła na jezdni. Zresztą rozumiemy ten ból. A jak to się stało, że od momentu otwarcia Galerii ruch stał się prawoskrętny?
Rozwiązanie takie powstało z uwagi na bezpieczeństwo ruchu na drodze krajowej nr 28. Pawilon handlowy ma obsługiwać tylko i wyłącznie kierunek prawoskrętny czyli relację Sucha Beskidzka – Wadowice. Tak został uzgodniony projekt budowlany przebudowywanych zjazdów (wjazd i wyjazd) oraz uzgodniony projekt organizacji ruchu - informuje serwis Wadowice24.pl Iwona Mikrut, z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.
Trzeba tutaj przypomnieć, że ul. Putka leży w ciągu komunikacyjnym drogi krajowej nr 28, która bezpośrednio podlega pod zarząd właśnie GDDKiA. Z kim więc został uzgodniony projekt wyglądu drogi?

Już na etapie planów budowy pawilonu handlowego GDDKiA poinformowała inwestora o dwóch możliwych rozwiązaniach - istniejącym obecnie , czyli z wykorzystaniem dwóch zjazdów obsługujących wyłącznie relacje prawoskrętne oraz rozwiązanie z pasem do lewoskrętu z drogi krajowej. To drugie rozwiązanie wiązałoby się z koniecznością przebudowy drogi krajowej nr 28 na tym odcinku i wykonania pasa do lewoskrętu.
Z wnioskiem o taką przebudowę musiałby wystąpić inwestor pawilonu „ Jan”, ale nie wystąpił. Wyraził chęć obsługi tylko i wyłącznie relacji prawoskrętnych, stąd takie rozwiązanie - informuje Iwona Mikrut.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uspokaja, że prawoskręty mają zastosowanie i sprawdzają się przy większości takich obiektów jak pawilony handlowe, stacje benzynowe, restauracje itp. zlokalizowanych przy drogach krajowych.
Lokalni kierowcy raczej znają układ zjazdów i ulic włączających się do ulicy Putka i mają możliwość zawrócenia bez zbędnego nadkładania drogi, nie łamiąc przepisów ruchu drogowego i zapewne dlatego nie było w tej sprawie do tej pory żadnych uwag - dodaje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.
Póki co trzeba mieć nadzieję, że sporej części mieszkańców uda się przyzwyczaić do nowego, prawoskrętnego rozwiązania i zamiast przejeżdżać przez podwójną linię ciągłą wybiorą objazd przez skrzyżowanie ul. Putka i M.B. Fatimskiej lub wyjeżdżając z "Jana" w kierunku Suchej Beskidzkiej postanowią udać się najpierw na parking pod Carrefour.

Karina Płaszczyca
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (23)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... HELASPOTFOTELA komentuje +4
Do Michałek34

Jełopie, a kto Ci dał prawo jazdy? Czy może je sobie kupiłeś na targu zamiast jaj ???
Jeśli chcesz coś komentować, poczytaj najpierw słownik ortograficzny!!! Twój wpis to również "MISZCZOSTWO" !!!
A tak w ogóle ten cały JAN w ogóle nie był nikomu do niczego potrzebny! Mamy wystarczającą ilość marketów w mieście. Nie rozumiem jak można było wydać kolejne zezwolenie? ? ? Chyba tylko po to aby "dokopać" małym przedsiębiorcom !!! Pogratulować wręcz włodarzom kolejnego "krezusa", który dla obejścia przepisów podatkowych, zrobi wszystko, by tylko pieniądze nie trafiły tam gdzie powinny .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 05 - 2014
... Driver komentuje +0
Wystarczy ustawić i się na wyjeździe stacji benzynowej gdzie linia jest przerywana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... Banialuka komentuje +0
KUŻWA .....GDDKiA,ma zawsze problemy !!!!!!!!!!

Przebudowa drogi ,pasów i *iul nie wiem co !!!
A wystarczy (oczywiście) żeby "JAN" napisał do tych mądrali z "GDDKiA,ażeby "TYLKO" zmienić prawy pas z >ciągłego na przerywany

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... Michałek34 komentuje +0
Co się tam Janem przejmować ,ja tam zawsze jakoś przedre na hama w prawo czy w lewo ,jeszcze trąbne sobie na kogoś żeby się nie postawił czasem tak się po wsiach jeżdz.Kto mi wytłumaczy to skrzyżowanie przy kościele ?jade od miasta w lewo powiedzmy do Jana ,a drugi pacjent jedzie z naprzeciwka i też skręca w swoje lewo do kościoła nie ma ani w jedną ,ani w drugą strone lewoskrętów kto ma pierszeństwo?jeden samochochód nagle jedzie na drugi ,miszczostwo świata projektantów tępych z wiejskich uczelni krakowiskich?wtedy jak tam jade to trąbie i migam zawsze żeby mnie ludzie tam puszczali Polska to biedny i dziki kraj do europy i cywilazacji zachodu nam dalekoooooooooooooooooo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... Piekielny Kierowca komentuje +3
Ja przejeżdżam i wyprzedzam na podwójnej ciągłej, inaczej się nie da, wszędzie przerywane linie przemalowane na ciągłe, w takiej sytuacji nie ma sensu stosować się do tych znaków bo są bez sensu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... hmmm komentuje +0
no dobra a czy jadąc obwodnicą od strony maspeksu można skręcić bezpośrednio na parking biedronki (tej obok pkp)?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... GRDM komentuje +0
Tak Janie...XD

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 03 - 2014
... @mieszkanka30 komentuje +5
jak to nie ma? Musi mieć: "§ 55. Warunków technicznych
2. W niskim budynku zamieszkania zbiorowego i budynku użyteczności publicznej, niewymagających wyposażenia w dźwigi, o których mowa w § 54 ust. 1, należy zainstalować urządzenia techniczne, zapewniające osobom niepełnosprawnym dostęp na kondygnacje z pomieszczeniami użytkowymi, z których mogą korzystać."
Jeżeli rzeczywiście nie ma, to zastanawiam się jak Rak ten budynek odebrał, choć raczej pytanie należało by postawić: za ile odebrał :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 03 - 2014
... mieszkanka30 komentuje +2
nowa galeria handlowa jest nieprzyjazna dla matek z wózkami oraz dla niepełnosprawnych brak windy to spory problem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 03 - 2014
... bachu komentuje +4
Prawda jest taka, że GDDKiA, czyli instytucja państwowa nie może za pieniądze publiczne przebudowywać czegokolwiek dla podmiotu prywatnego. Takim zachowaniem zainteresowałoby się pewnie CBA. Podmiot prywatny - tutaj właściciel galerii - powinien wybudować taki lewoskręt na własny koszt, oczywiście po uzgodnieniu z zarządcą drogi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 03 - 2014
... Krys komentuje +1
Ten kto jest odpowiedzialny za tablice informacyjne na terenie Wadowic, naprawdę nie wie co uczynił dla dezinformacji podróżnych, którzy muszą się nas mieszkańców pytać gdzie
dana droga prowadzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... zbulwersowana komentuje +8
a gdzie winda na piętro dla matek z wózkami?? BRAK..
gdzie toaleta? Brak..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... 10b komentuje +1
666kot - sprawdź sobie dokładnie używanie kropek w skrótowcach przy deklinacji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... Cyklista komentuje +5
Zapomniano o klientach przyjeżdżających na zakupy na rowerach. Dlaczego nie ma stojaków na rowery ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... Pawełekkk komentuje +0
W wadowicach jest więcej takich miejsc. To jest nic. Bo ten sklep obejdzie się bez lewoskrętu, ale kto widział żeby nie było lewoskrętu przy parku miniatur.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... 666kot komentuje +3
10b - jakby się już czepiać to po 'dr' nie stawiamy kropki :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... zielona komentuje +5
Kierowcy niestety mają w nosie znaki i ciągłe linie. Wyjeżdżając z parkingu przed Biedronką, skręcają w lewo na obwodnicę, choć jest nakaz skrętu w prawo i również podwójna ciągła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... 10b komentuje +7
W Wadowicach nie ma ul. Putka tylko ul. dr. Józefa Putka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... 1234 komentuje +17
A z stacji benzynowej w lewo można ?
Zaraz obok Jana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... maxim komentuje +3
no cóż... centrum handlowe - asortyment spory, ale ceny niestety też...
Dobre produkty własne i piekarnie, apteka też ok... ale co więcej
jakie miasto takie centrum handlowe!!!
Po chleb, czasem owoce i warzywa, wędliny i wyroby własne
(kiszka, salceson, kiełbasa swojska itp.)
oraz surówki "Grześkowiak" warto się pofatygować...
reszta drożej niż u konkurencji

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... Do zorientowanego komentuje +3
Może dlatego że ludzie mają w d**pie politykę i poza Tobą nikt się tym nie interesuje?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... blondi komentuje +11
Nie bardzo rozumiem tłumaczenie o lewoskręcie na ul Putka koło Jana skoro dwadzieścia metrów dalej z e stacji benzynowei i spod sklepów .można skręcać w prawo tak jak i nieco dalej w kierunku Suchej jest wyjazd z osiedla i też można i w prawo i w lewo! coś mi tu śmierdzi w tłumaczeniu,chyba nie przez blond fryzur

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... Zofia tercjarka komentuje +23
W świętych Wadowicach nawet na drogach nie wolno skręcać w lewo!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był