dc99163a07d9acbf572d25e2cec5b86b.html Wszystkie Istoty bronią Beskidu Małego przed narciarzami

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wszystkie Istoty bronią Beskidu Małego przed narciarzami

Email Drukuj
Organizacja ekologiczna Pracownia na rzecz Wszystkich Istot nie zgadza się planami rozbudowy ośrodka narciarskiego Czarny Groń. Mieszkańcy piszą petycję do burmistrza i radnych, ruszyła akcja protestacyjna w Internecie. Protest się rozszerza. Będzie coś z tego?Niedawno Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska Rafał Rostecki, były wicewojewoda Małopolski, uzgodnił projekt zmiany studium gminy Andrychów. Projekt dopuszcza realizację inwestycji narciarskich na ponad 300 ha Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

Chodzi o zapowiadaną od dłuższego czasu rozbudowę ośrodka narciarskiego Czarny Groń. W Rzykach w gminie Andrychów pod Wadowicami - budowę kilkunastu tras narciarskich, kolejki gondolowej, ogromnej hali, w której szusować będzie można też latem oraz systemu tras do narciarstwa biegowego, zapowiada jeden z najbogatszych Polaków Sławomir Rusinek.

Całość ma kosztować ponad 300 mln zł. Docelowo wyciągów ma być ok. 20 i będą one zlokalizowane w całym paśmie Beskidu Małego – od Rzyk, przez Leskowiec aż w rejon Ponikwi. Przypomnijmy, że Sławomir Rusinek ma już w tego typu inwestycjach duże doświadczenie.

Współzałożyciel firmy Maspex Wadowice jest głównym inwestorem i właścicielem ośrodka wypoczynkowego Czarny Groń i to właśnie jego rozbudowa o kolejne trasy i atrakcje ma być ta inwestycją, która według wielu specjalistów ma być szansą dla naszego regionu.

Ale przeciwko tej rozbudowie od dłuższego czasu protestują ekolodzy. Decyzja RDOŚ odnowiła protest organizacji Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Dodatkowo mieszkańcy zbierają podpisy pod petycją do burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, by powstrzymał inwestora. Założono też stronę na Facebooku, której autorem jest mieszkaniec osiedla Rzyki Potrójna Leon Zawadzki. Jak mówi próbuje przekonać inwestora do rozmów. Protest się rozszerza.

Tutaj treść petycji do burmistrza i radnych:
Powzięte przez Państwa działania, prowadzone bez przeprowadzenia konsultacji społecznych i poinformowania mieszkańców, zakładają budowę sieci wyciągów narciarskich, tras biegowych i zjazdowych. Działania te, obiektywnie rzecz ujmując, spowodują całkowitą degradację środowiska naturalnego Parku Krajobrazowego Beskidu Małego.

Nade wszystko zaś stwarzają zagrożenie dla zdrowia i normalnego toku życia mieszkańców przysiółków położonych na stokach Potrójnej, Pracicy, Turonia i Klimaski. Istniejący ośrodek narciarki na stokach Czarnego Gronia już spowodował nieodwracalne szkody w środowisku. Jego użytkowanie burzy ład przestrzenny PKBM objętego programem Natura 2000, a użytkowanie quadów i skuterów śnieżnych, będących na wyposażeniu obiektu, jest sprzeczne z obowiązującym prawem używania traktów leśnych i szlaków turystycznych oraz implikuje zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Nieodpowiedzialnym pomysłem jest, by na terenie Parku Krajobrazowego, w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych miało funkcjonować kilka takich obiektów. Doprowadzi to do nieodwracalnych strat w środowisku, szczególnie zinwentaryzowanych na tym obszarze 41 gatunków roślin podlegających prawnej ochronie; 8 gatunków płazów i 6 gatunków gadów, objętych ścisłą chronioną na terenie Polski; 12 gatunków ptaków znajdujących się w I Załączniku Dyrektywy Ptasiej a także doprowadzi do całkowitego ograniczenia siedlisk niezbędnych do funkcjonowania wilka i rysia, którego obecności na tym obszarze od 2002 roku jest systematycznie potwierdzana.
I co wy na to?

Marysia Reuter
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (56)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... konkretny komentuje +2
PSEUDO EKOLOGOM CHODZ tylko i wyłącznie o kase i mysla że mają dobrą KROWE i zę mogą sporo nadoić Ale się troche zdziwią

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... kris one komentuje +0
Proponuję REFERENDUM !
A tak bardziej poważnie : inwestycje planować powinni kompetentni fachowcy.Można sięgnąć po konsultacje ekspertów w dziedzinie planowania infrastruktury sportów zimowych z uwzględnieniem wymogów ochrony przyrody nawet np. z zagranicy .
Oczywiście ekonomia przedsięwzięcia to poważny argument . Ale jest rzeczą oczywistą ,że musi być mądry i wyważony kompromis. ("Coś za coś " - jak zawsze !)
Zagospodarować Beskid Mały ! Może ktoś pamięta piękne polany pod dzisiejszym Groniem JP II na przykład ?
A na ekogangsterów też musi być sposób ! Więc może jednak REFERENDUM ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 03 - 2014
... mario.16 komentuje +3
I właśnie przez takie myślenie jak tych pożal się boże ekologów sporty zimowe są w szarej du*ie w polsce ...
I dla tych co piszą że już nie będzie takich długich zim ze śniegiem i że to nie opłacalne- CZYTAJCIE UWAŻNIE CO PISZĄ W ARTYKULE - projekt przewiduje " budowę kilkunastu tras narciarskich, kolejki gondolowej, ogromnej hali, w której szusować będzie można TEŻ LATEM oraz systemu tras do narciarstwa biegowego".

Wszyscy piszą żeby uprawiać sporty ale jak je mamy uprawiać jak nie ma gdzie- może mam jechać do Zakopanego albo do Wisły na godzinę, może dwie żeby pojeździć na nartach - TO JEST WŁAŚNIE SYSTEM polski
Gdzie ktoś chce dobrze to mu zabraniają - wstyd mi za Was "pseudopolacy".

A potem wszyscy narzekają że nie mają co robić, albo jak podczas igrzysk że mało medali mamy- ale jak ma być lepiej skoro ciągle wieczne problemy !!!!
Już nie wspominając o tym że ludzie narzekają z powodu braku pracy albo że ich dzieci siedzą cały czas przed komputerem zamiast coś robić na świeżym powietrzu - jak mają coś robić jak NIE STWARZAMY IM SZANSY NA TO !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... mańka z duzymi cyckami , komentuje +1
gosciu robi wiater koło siebie , mam parę milionów i żnie bosa , teraz sie opamiętał i chce sie poddać , teraz sie modli by ekolodzy mu nie wyrazili zgody , chętnie by sie wycofał

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
... nienauczyciel komentuje +0
@QeS
Szanowny Panie
A jakież to statystyki ? ( 50 lat;100 ?;150;?) - Tak naprawdę wiemy tyle o pogodzie co o mamutach. Czyste żywe głupoty gadasz i tyle! Jeśli mówisz o statystyce to pokaz mi wyniki średnich temperatur w Wadowicach ( albo w Wadowiczach !- o ile Twoje statystyki mówią o tym że tak się to miasto nazywało jakiś czas temu ) z ostatniego tysiąclecia ( bo to może odrobinę obrazować przebieg pogody)a nie dodawaj tu danych z ostatniej dekady , bo równie dobrze z nich można wyczytać ,że obecna ciepła zima ( albo dwie ostatnie ) to tylko odstępstwo od reguły - mroźnych srogich zim.
Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2014
... QeS komentuje +0
@nienauczyciel
To nie wróżby, to statystyka. Zimy ogólnie robią się coraz cieplejsze, chociaż epizody zimowe stają się bardziej ekstremalne, tj, jeżeli już występują, to mamy śnieżyce i tęgi mróz, wszystko to jednak trwa zbyt krótko - dwa tygodnie śniegu nie nadrobią pozostałej części ciepłej zimy. Tegoroczny styczeń był w regionie wadowickim o 2 stopnie cieplejszy od normy, grudzień 2013 o prawie 3. Przepraszam, ale takie są fakty...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2014
... nienauczyciel komentuje +0
@QeS
Wróżbita czy ki ...j ?
"...Zimy takie jak obecnie będą zdarzać się coraz częściej, takie jak ubiegłoroczna raczej odwrotnie...."

Kolego jak masz takie info do podaj nr w dużego lotka - zapłacę jak wygram MILION ZŁOTYCH :) - zgodnie z nowymi umowami ' zrobione - bierz kasę ' :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 03 - 2014
... QeS komentuje +3
Zastanówcie się nad sensem ekonomicznym tej inwestycji. Zimy takie jak obecnie będą zdarzać się coraz częściej, takie jak ubiegłoroczna raczej odwrotnie. Tym bardziej, że Beskid Mały nie należy do najchłodniejszych gór. Żeby się potem nie okazało, że kompleks narciarski popada w ruinę, a inwestorzy toną w długach.
Dwa, zastanówcie się skąd weźmiecie tyle wody do naśnieżania. O ile wiem Wieprzówka i jej potoki źródłowe nie należą do wydajnych cieków wodnych, zwłaszcza ostatnio. Będziecie mieć turystów, którym braknie wody w kranie i do spłukania kibla.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... hhe hhe milijoooner komentuje +4
on ma miliony według wartosci księgowej firmy podzielone przez udziały , tak naprawde jest milionerem na papierze

prawdziwy milioner to taki , który ma gotówke do dyspozycji

jedno jest pewne chce zrobic investycje z pomoca unijnych dotacji

a drugie tez jest pewne jak zrobi to za kredyt ,, to za pare lat po odbiorach chłopina stanie sie bankrutem , naczytał sie gazet i nie zdaje sobie sprawy z kosztów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2014
... pepo komentuje +8
Ekolodzy posrancy a dacie prace ludzia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
... ojojoj komentuje +13
A ja jestem za stworzeniem prawdziwego kompleksu narciarskiego w naszych stronach. Wreszcie nie musielibyśmy jeździć na Podhale aby korzystać z nartostrad.
Ale polskie myślenie jest właśnie takie---nie puszczamy---i dzięki temu np. słynna zakopianka wygląda jak wygląda.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
... Chocznia Maratonczyk komentuje +9
Ja jestem przeciwny takiej rozbudowy. Po co az tyle tego wszystkiego. Potem obwodnicę niech zrobia koło Beskidu Małego i będzie po Beskidach Małych. To jest rezerwat przyrody i taki powinien zostać. To historia gór i z nia związane wyprawy naszego Papieża. Sprawę mozna rozwiązać zbierając podpisami oraz bronić miejsca poprzez telewizję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
... sozolog komentuje +10
Człowiek jest częścia przyrody i obowiązują go trzy zasady są trzy:
1.czyncie sobie ziemie poddaną
2.korzystajcie z ziemi tak by następne pokolenie mogło dalej korzytać tak jak wy
3.zrównoważony rozwój PRZEDE WSZYTKIM

Czy ci wszyscy ekolodzy żyją jak zwierzęta. Nie !!! Chodzą w odzieży, mieszkają w budynkach, używaja chemii i sprzętu których powstawanie z reguły wpływa na środowisko. Blokują natomiast inicjatywy które mają służyć człowiekowi i które będą realizowane z zachowianie zasad j/w. Świadczy to o tym iz uprawiają politykę która ma więcej wspólnego z rozdwojeniem jaźni niz zdrowym rozsądkiem.
Jak są tacy hej do przodu ekologami to niech wspierają sukcesje naturalną np: terenów porolnych - przyroda i zwierzęta na pewno będą im wdzięczne. I my też.

Pozdrawiam myślących.Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
czy wy nie wiecie że tu chodzi o miliony dotacji z uni , inwestor dostaje dotacje i robi co chce i wybiera kogo chce do wykonastwa projektu ,,, a to ze nie ma sniegu to nikogo nie obchodzi --- taki projekt mija sie z celem

podstawowy cel to - dotacja z uni a nie jakies tam dobro narciarzy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
... viv komentuje +10
Ja jestem narciarzem i zgadzam się z ekologami. Ciekawe ile z tych osób które wypisują te posty chociaż raz miało narty na nogach a ile chodzi systematycznie po naszych górach. Moncą was pieniędzmi z nowych miejsc pracy a dobrze wiecie ile ludzie zarabiają obecnie w czarnym groniu, no ale pewnie! Lepiej oddać wszystko co się ma byle by tylko ktoś wam dał pracę! I traktował was jak tanią siłę roboczą. NIe tędy droga moi drodzy! Marzy się wam potęga na miare słowacji w Andrychowie. Wszystko byście oddali byle by tylko choć troche podbudować wasze ego. A potem płacz łzy i lament. Jak to oddaliśmy coś za bezcen jak to nas okradają itp idt. Ja nie mam nic przeciwko budowy nowych wyciągów ale z głową i nie na taką skale, na stokach które już są praktycznie łyse a takich nie brakuje. Wszysko z głową a nie w taki sposób, że wszystkie decyzje zapadają bez kontaktu ze społeczeństwem i ludzi którzy znają te góry mają jakąś wiedze na ich temat i mogą coś na ten temat powiedzieć konkretnego. Mówie o poważnej debacie, w której pojawiły by się orgumenty z obu stron a następnie stworzono by projekt, który byłby skrojony na miarę tych gór. Pozatym pomyślcie jeszcze o swoich dzieciach i wnukach. Jak mało dla nich tych lasów zostanie. No ale co tam najwyżej będą jeździli poobcować z przyrodą na słowację. Smuci mnie, że niektóre osoby patrzą na to tak wąsko i myślą tylko o pracy kiedy temat jest znacznie bardziej skomplikowany. Fajnie jak będzie praca ale fajnie jak też nasze góry nie zostną zniszczone. Pozatym wszystko co zetną powinni zasadzić x2 i powinna być podstawa takiej umowy. Pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 02 - 2014
... soso komentuje +10
Ci ekolodzy to "tituszki," działają z ramienia fundacji Goldman z Kalifornii .Redaktor GW Wajrak wraz z Małgorzatą Górską otrzymali po 150 tys.dolarów za wstrzymanie obwodnicy przez Dolinę Rospudy.Wszyscy bojówkarze dostają kasę i są opłacani przez fundację Goldman za dywersję w tych krajach i przedsięwzięciach gdzie Goldman nie ma interesów i swoich udziałów.A naprawdę są najpotężniejszą instytucją finansową na ,mają akcje i udziały w najpotężniejszych firmach,mają swoje banki (Goldman Sachs).W Zatoce Meksykańskiej gdzie nastąpiła największa katastrofa ekologiczna Koncernu BP (Platformy wiertnicze) nie było Greenpeace bo większość udziałów jest Goldmanów.Natomiast w Arktyce zaatakowali Rosjan za poszukiwanie złóż i ruscy o mało co zrobili z nich terrorystów i wsadzili do paki(Polak też tam był).W TVN pokazywali bez przerwy jak go tam biedaka uwięzili a on w dobrej wierze i za darmo tam się powiesił na platformie.Żydzi chcą skansen zrobić z Polski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 02 - 2014
... kpr.żbik komentuje +4
do MAG: kolego dokładnie masz racje, zgadzam się z tobą w 100% wywalić tych niby-ekologów na zbity pysk...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 02 - 2014
... Krys komentuje +10
Tylko się cieszyć że mamy takiego inwestora i że chce budować.
Podbuntowani tzw. protestanci , mieszkańcy będą sobie w brodę pluć jak inwestycja nie powstanie u nas , a powstanie gdzie indziej. Cały świat się rozbudowuje w różnych dziedzinach , a my tylko w sakralnej.
Protestowaliśmy w sprawie BDI i nie ma drogi, a teraz nam jej brakuje,bo są korki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2014
... "mag" komentuje +12
Apel do mieszkańców Rzyk i okolic. Musicie ekologów potraktować tak jak potraktowano Ich w Korbielowie, w związki z rozbudową krzesła i całej infrastruktury na Pilsku.
To jest doskonały przykład tego w jaki sposób ludzie, których bezpośrednio dotyczy taka inwestycja, potrafią wziąć sprawy w swoje ręce.

PRECZ Z zielonymi !!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2014
... saygon_72 komentuje +7
lepiej żeby wszyscy jeździli do Słowaków na narty,a u nas ekolodzy na drzewkach przesiadywali...ci ekolodzy to jakaś fikcja,hahaha...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2014
... Adaś26 komentuje +11
Do ravi i skier.
Aż dziwne, że jeszcze nie mieszkacie w jaskiniach i nie żywicie się jagodami.
Sami pewnie palicie plastikiem w piecach żeby ogrzać domy a na forach strasznie bawicie się w ekologów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2014
... tur komentuje +3
Uwierzę w dobre intencje ekologów jak się który w ramach protestu przypnie do guada których pełno w Beskidzie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2014
... Karol Ciężak komentuje +4
Oj Panowie i Panie trochę odwagi.
Jeśli już chcecie by te zaczepne a sterowane uwagi miały jakieś znaczenie, pozwólcie bym wiedział z kim będę miał przyjemność polemizować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... KOKI komentuje +8
Drodzy ekolodzy,Ci którzy są przeciw inwestycji w Rzykach.
Wpierw sprawdźcie co tam się dzieje z drzewami/może piesza wycieczka od Targanic przez Jawornice,Potrójną,Madachore,Leskowiec,aż po Gancarz.
Drzewostan schnie od kilku lat,srednio120m3 na hektar/sprawdzić można w Nadleśnictwie Andrychów ile nakazów wycinki suchych drzew w ostatnich latach wydali/
z roku na rok coraz szybciej, jeszcze 5 do 10 lat i nie będzie tam ani jednego świerka.
Każdy który walczy o przyrodę a nie kasę dobrze się zastanowi co będzie lepsze dla tego regionu, inwestycje w stoki narciarskie czy drugie Jakuszyce /krajobraz jak z Księżyca/
Jest ktoś kto RYZYKUJE ogromne pieniądze,a takie kłody pod nogi się mu wrzuca to musi być albo"nawiedzony" albo coś chce zrobić dla tego regionu.
Ps. Do Karol Ciężak- piszesz mieszkańcy Potrójnej , oczywiście że tak ponieważ dostali zakaz przewożenia ludzi pod stok saniami/cały czas pijani/ każdy kto jeżdźił na Praciaki siedem osiem lat temu wie o czym piszę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... laki luk komentuje +5
do ekologów: zablokujcie serwis wadowice24.... może też szkodzi w beskidzie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... mieszczuch komentuje +17
To zastanawiające, że ludzi którym nie jest obojętne dobro Natury, którzy mają odwagę walczyć o to co w ich przekonaniu jest wartościowe i ważne, z góry okrzykiwani są pseudo-ekologami, a do tego opłacanymi z niejasnych źródeł. Przecież to jest populizm do potęgi, sposób myślenia rodem z kolorowych brukowców... Jako naród wierzę, że stać nas na dużo więcej!

Nie jestem mieszkańcem terenów Beskidu Małego ale jest to miejsce mi bardzo bliskie i drogie. Uciekam tam kilka razy w miesiącu z dala od zgiełku miasta. Jest moją ostoją gdzie mogę zregenerować się, nabrać sił aby później wrócić do codzienności życia w mieście. Dlaczego tam wracam? Ponieważ jest to skrawek Natury, w którą człowiek tak bardzo jeszcze nie zaingerował - na wpół dzikiej. Stan naturalny tego miejsca, cisza i spokój temu towarzyszący są ogromnym walorem tego miejsca. Powinniśmy go wykorzystywać ale świadomie bo niedługo każdy taki skrawek małego raju zalejemy zbrojonym betonem, a obcować z Naturą będziemy w stworzonych do tego enklawach jak parki i zoo.

Uważam, że zabudowanie Beskidu Małego ośrodkiem narciarskim dramatycznie przemieni tą piękną dzisiaj krainę. Nie jestem przeciwny inwestowaniu w ten region, stworzeniu jak niektórzy mówią rezerwatu. Jestem jak najbardziej za rozwojem, za inwestycjami ale takimi, które będą przede wszystkim chroniły tego dobra naturalnego, szerzyły mądre i świadome wykorzystanie. Inwestujmy w Beskid Mały, inwestujmy w rozbudowę i szerzenie świadomej turystyki.

Dlatego popieram całym sercem akcję Chrońmy Beskid Mały! Rozwijajmy ten region, inwestujmy w niego ale zachowując w nim to co czyni go tak cennym. Włóżmy trochę wysiłku, choćby intelektualnego, aby wyobrazić sobie jak można rozwinąć mądrą turystykę na tych terenach. Takie skrawki, ostoje Natury są naszym ogromnym dobrem narodowym, są wyróżnikiem na tle innych krajów. Wykorzystajmy to!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... grotołaz komentuje +16
ad górołaz. bzdury pleciesz. Ten inwestor akurat ma tyle kasy że mógłby do końca życia nic nie robić i jeździć latem do tropików a zimą w Alpy.Są ludzie którzy po prostu chcą coś zmienić w naszym kraju i mają na to srodki. Wystarczy im tylko nie przeszkadzać. Najwięcej szkody dla przyrody wyrządzają głupie działania ekologów. Np. ochrona drapieżników doprowadziła do zaniku drobnej zwierzyny jak np. zające, kuropatwy czy też ptaki gniazdujące na ziemi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... Deragoth komentuje +9
Ciekawe, że w komentarzach tak mocno akcentowany jest napływowy charakter protestu przeciw inwestycji - tzn. przybywają Ekolodzy i blokują. Warto przesledzic sprawę by zrozumieć, że to mieszkańcy terenow, których dotyczy sprawa realizują bardzo sensowny sprzeciw. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
Pseudo-ekolodzy to nic innego jak : WYMUSZENIA EKOLOGICZNE.Nalezałoby odpowiednim służbom zlecic zbadanie stanu majątkowego przed rozpoczęciem "działalności" w "pseudo-ekologii", i teraz gdy już ich konta i stan majątkowy...... z "niewiadomych"... źródeł się powiększył.Pseudo-ekologów należałoby wysłać na protesty ...... do PUTINA .... tam im pokazą .... jak się załatwia WYMUSZACZY EKOLOGICZNYCH. W Alpach , Dolomitach i innych europejskich miejscach nikomu nie przeszkadzają wyciągi.Ryś w Beskidzie Małym ma się dobrze.Osobiście go widziałem.Ostoja tego , którego widziałem jest daleko od obecnych i planowanych wyciągów.Południowe stoki Beskidu Małego mają dużo miejsc ostoji zwierzyny,a tam wyciągi nie powstały .... i nie powstaną ze względów zrozumiałych dla średnio rozgarniętego.Na nowych polanach pod wyciągi można reaktywować wypas owiec , tak jak to teraz jest już na PRACICY.Pasterze Wołoscy
wypasali owce i flora i fauna .... PRZETRWAŁA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... Mappo trel komentuje +13
To co się dzieje wokół tej rzekomo dobroczynnej inwestycji śmierdzi na kilka kilometrów, nawarstwiają się nadużycia i naciągane decyzje. To jest nie w porządku w stosunku do Polskiego prawa. Może wywoływaloby większy oddzwięk gdy chodziło o bezpośredni szkodliwy efekt na ludzi a wywiera na przyrodę. Ale niestety chodzi o przestrzeganie prawa. Zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem w naszym kraju ekolodzy nie muszą z konieczności wykonywać roboty innych organów sprawdzających przestrzegania prawa... A cierpi Przyroda. na szczęście bardzo wielu ludzi zabiera glos w tej ważnej sprawie, dziękuje za to :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... górołaz komentuje +12
Czy gdyby rozwój okolicy oznaczał powstanie centrum handlu kradzionymi częściami samochodowymi też bylibyście za? Nie, bo to przestępstwo, bezprawie, skandal? Ale gdy inwestor niszczy przyrodę ewidentnie łamiąc przy tym prawo to już jest cacy? Zastanówcie się, co popieracie, uczciwych ludzi czy kombinatorów, którzy wciskają kit o rozwoju by usprawiedliwić swoje lewe interesy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... soso komentuje +3
Ci z kosmosu też istoty.A na majdanie jak palą opony to ich tam nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... Adam3 komentuje +13
Ekolodzy niech popatrzą jak zatruwane jest powietrze z kuminów, tego nie widzą!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... dociekliwy komentuje +18
Pseudo ekolodzy z Bystrej to tak naprawdę EKOBANDYCI, którzy za kasę potrafią zablokować lub przestać blokować jakaś inwestycje. Takich ludzi powinno się za kratki wsadzać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... niki 2 komentuje +13
ekolodzy haaha,wiec zaorajmy Polske i zasadzmy las to bedzie najlepsze dla eko a z zachodu beda przyjezdzac na polowania a my na narty do Austrii albo Wloch itd.eko to tylko zrujnuje kraj

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... mim komentuje +26
pracownia na rzecz wszystkich istot. Czy na pewno wszystkich? A ci mieszkańcy podgórskich miejscowości którzy są bez pracy to nie sa istotami? Na miejscu pracy nie mają. Muszą jej szukać w Bielsku, Krakowie ,Katowicach lub nawet za granicą.Kto zadba o nich. PKS zlikwidowany. PKP- porażka. Może ta inwestycja bedzie dla nich szansą. Dlaczego ci którzy mają pieniądze mają je wydawać na Słowacji czy w Austrii?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... Karol Ciężak komentuje +18
Pani Marysio Reuter.
Z przykrością muszę stwierdzić, iż Pani artykuł kłamliwe treści.

Zakładam, że dziennikarz rozpoczynając prace nad artykułem najpierw podejmuje się rzetelnego i obiektywnego zbadania tematu. Bardzo szkodliwe bowiem, może okazać się umieszczanie treści niezgodnych z prawda, jak to wydarzyło się w powyższym artykule.

Mając nadzieje na wybudzenie u Pani odruchów typowych dla zawodowego dziennikarza, jak dociekliwość, czy chociażby zwykła ciekawość, wspomnę iż inicjatywę Chronimy Beskid Mały, profil na portalu Facebook i petycje o których Pani wspomina, założyli mieszkańcy stoków Potrójnej a nie Pracowania na rzecz Wszystkich Istot.

Mieszkańcy bowiem nie zgadzają się z pomysłem Pana Sławomira Rusinka. Niestety wygląda na to, że Inwestor jest chyba jedyna osoba z którą włodarze tych ziem rozmawiają. Mieszkańców unikają, unikając publicznej debaty nad rozwojem Gminy, jakby problem fizycznie nie istniał.

Plan zniszczenia Parku Krajobrazowego pozbawi mieszkańców wody i zburzy ich spokój, nie mówiąc o tym, że wiele z domostw, które z takim wielkim trudem budowali, przestanie istnieć na rzecz infrastruktury stoków narciarskich.

Protestującym zależy na rozwoju Gminy, ale koszt proponowanych przez Pana Sławomira Rusinka działań jest zbyt wysoki i nie adekwatny do przypuszczalnych korzyści – a w tym przypadku korzyścią wypadkową zdaje się być jedynie wzbogacenie sakwy tylko i wyłącznie inwestora.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... Alfa1 komentuje +27
Kolejny raz ekoteroryści burzą możliwość powstania nowych tras narciarskich miejsc pracy i ogólnie rozwoju regionu. Założę się że jeśli by wsparł w/w organizację by mu nie przeszkadzali. A tak w imię obrony modliszki pospolitej (symbolicznej) wszystko torpedują .. . To jest chore państwo w którym żeby łosie i żabki żyły w spokoju buduje się kilometry ekranów dźwięko chłonnych dziesiątki bardzo szerokich kładek nad drogami a tam gdzie giną ludzie nie można wybudować przejścia podziemnego ani nadziemnego, bo kasa poszła na zwierzątka.... Sory ale to jest chore Państwo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... ANDREAS komentuje +21
No to jest właśnie POLSKA!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy by chcieli mieć wszystko!!! Ale nikt nie pozwoli bo liczą ile zarobi pieniędzy A NIE POMYŚLĄ ILE WSADZI!!! I my musimy jeżdzić do prawdziwych ośrodków narciarskich na Słowację ??? TAM WOLNO A U NAS NIE??? A NASI EKOLODZY WTEDY SIĘ WŁANCZAJĄ JAK WSZYSTKIE PLANY SĄ ZATWIERDZONE I TEŻ GDZIEŚ TAM ZAOPINIOWALI POZYTYWNIE!!! A TERAZ JAK INWESTYCJA RUSZA TRZEBA ZROBIĆ SZUM!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... ravi komentuje +18
Z prawdziwym przerażeniem obserwuję działania szkodzące środowisku naturalnemu mojej rodzinnej ziemi, mojego ukochanego Beskidu Małego, nazywanego powszechnie Pięknym. Jak można dopuścić do inwestycji tak absurdalnej? Budowa stacji narciarskich w tak niskich, bezśnieżnych górach? Jak można wyrazić zgodę na barbarzyńskie zniszczenie przyrody? To tak mordercze dla natury, dla nas, którzy jej częścią jesteśmy, że aż trudno uwierzyć, że lokalni włodarze mogli podjąć takie decyzje. Co po nas zostanie? Brud, wyschnięte źródła, zerodowane kopce gliny, które kiedyś były pięknymi górami. Jak można godzić się na coś takiego? Czy lokalni włodarze naprawdę wierzą w to, że Beskid Mały będzie atrakcyjny, kiedy zostanie zniszczony?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... Papieżowo komentuje +12
To nie są ekolodzy tylko pseudoekolodzy.Pogadają,poprotestują a potem za ciężkie pieniądze będą życzliwi wystawić jakąś opinie" że właściwie to sa przeciwni ale pozwolą... Jak dla mnie niech się budują bo rejony Leskowca i Gronia to jak pustynia.Ten teren wymiera a przecież w zimie tan mało kto się zapuszcza...Pomysł dobry...Potrzebujemy inwestycji!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... szasze komentuje +8
tu nie chodzi o ekologów przypinających się do drzew, tu chodzi o sprzedawanie czegoś co nie należy do tego który tym handluje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014

VLADIMIR VOLKOFF (były oficer wywiadu) w swoich książkach wielokrotnie przytaczał dowody na to, że to rosyjskie SŁUŻBY SPECJALNE celowo i hojnie sponsorowały AKCJE EKOLOGICZNE w innych krajach.

Miało to na celu wywołanie lokalnych konfliktów społecznych, obstrukcji i w konsekwencji ZASTOJU W ROZWOJU całych społeczności lokalnych (m.in. blokowanie budowy nowych obwodnic, dróg, elektrowni, zakładów itd.).

...SKĄD MY TO ZNAMY ???


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... skier komentuje +16
Pomysł idiotyczny i w warunkach normalnej ekonomii nieopłacalny. Cały problem polega na tym, że na takie pomysły łatwo wyciągnąć dotację z Unii Europejskiej (Program Aktywizacji Obszarów Wiejskich). Wtedy ryzyko już mniejsze i można śmiało zgrywać wielkiego inwestora.
Są pewne minusy ale co tam. Może wam braknąć wody w zimie (ale przecież wtedy jest zimno, nie trzeba dużo pić dla ochłody :-). Oczywiście 20 sztucznie naśnieżanych tras odda częściowo wiosną wodę do Waszych studni i ujęć. Tyle że wzbogaconą chemikaliami spowalniającymi topnienie śniegu (taka inna mineralna typu Fukushima minerale).
Oczywiście będą i plusy. Tysiące przyjezdnych zapewnią dużo dobrze płatnej pracy. Sami przecież wiecie jakie kokosy można zarobić w znanych firmach. Te tysiące przyjezdnych na dojazdówce z Andrychowa do Rzyk pozwoli wam się zapoznać z markami samochodów. Ale co tam, nawet autostrady czasem się korkują :-)
Na przyrodzie żywej się nie znam. Przypuszczam, że można wszystkie zwierzaki wyłapać i zrobić ZOO w pobliżu stoków. Będzie kolejna atrakcja (dodatkowo praca przy sprzątaniu wybiegów) A przecież zwierzaki platały by się niepotrzebnie w lesie pomiędzy stokami.
Zatem precz z ekologami. Niech żyję olimpiada pod Leskowcem!

Spojrzałem na mapę Beskidu Małego, kurczę czemu ograniiczać się tylko do 20 tras narciarskich? Można by i 45 zmieścić. Wtedy nawet Szwajcarzy będą tu przyjeżdżać na narty.
pozdrawiam
skier

p.s.
chyba wiem kto ma ochotę kiedyć pełnić ważne funkcję w tym "projekcie"
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... bu.. komentuje +9
mnie tylko zastanawia ten światowy kompleks na takim skrawku ziemi w tak maleńkich górach..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... narciarz komentuje +22
Jak składają podpisy przeciwko budowie to My tak samo możemy być Za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego inni mogą mieć wszystko a u Nas nic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... iritt komentuje +5
kasy z maspexu mało?????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... no żesz kufa! komentuje +30

"Natura 2000" - JUŻ ZABLOKOWAŁA NAM TRASĘ "BDI"

- A TERAZ CHCĄ ZABLOKOWAĆ "CZARNY GROŃ" !

ZASTANÓWCIE SIĘ - KTO ZA TYM WSZYSTKIM STOI ?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... Kam komentuje +22
jak ekolodzy są tacy mądrzy to niech dadzą dobrze płatną prace, a jak nie to niech sie zamkną i dadzą rozwinąć ten zaniedbany teren

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... precz z ekologami komentuje +23
ja jestem mieszkańcem i nic mi nie zagraza, my mieszkańcy cieszymy sie bo wkońcu bedzie praca, takze ekolodzy wypad stad. darmozjady
my bedziemy protestować przeciwko wam pseudo-ekologom

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... komono komentuje +21
Jak dadzą tyle pracy co inwestycja Pana Rusinka to proszę bardzo!
Młodzi pracy nie mają, region się nie rozwija.... Jakoś na Słowacji nie mają takich przeszkód i tworzą piękne trasy, wyciągi, gondole... a u nas byle roślinka i już "ekolodzy" od siedmiu boleści oburzają się o dewastacje przyrody!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... kapitan żbik komentuje +16
To co wyprawiają ci pseudo-ekolodzy to przechodzi ludzkie pojęcie...Panie Sławku do dzieła ! choć wątpie żeby obeszło się bez ofiar przy tej inwestycji:) Pewnie nie jednego "niby ekologa" będzie trzeba przejechać koparą - ehehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... kojo komentuje +14
popieram.proponuje jeszcze ze srodkow unijnych zakupic pioropusze dla mieszkancow Andrychowa i Ponikwi i niech podskakuja /tancza/ przed mieszkancami cywilizowanych p anstw ktorzy przyjada ogladac tego wilka.Ja nie mam zamiaru byc mieszkancem rezerwatu.a odnosnie ochrony wilkow ,ciekawe co o tym mysla sarny i zajace/?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... Franio komentuje +12
W ogóle najlepiej to zamieszkajmy w lasach i nie naruszajmy ani flory ani fauny... potem się "dziwio", że się region nie rozwija. Parki krajobrazowe? A dużo na tym region zarabia? A może by tak trochę tego parczku odstąpić i pobierać opłaty za teren, który w końcu stanie się stokiem narciarskim i myślę, że będzie w stanie na siebie zarobić?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... Maciejj komentuje +19
Ja na to jak na lato... Ekologą chyba nie zależy na zwierzynie tylko na czymś innym? Fajnie że nowe stoki powstaną bo bedzie mniej ludzie którzy nie umieja jezdzić na nartach nie będą zawadzać tym co umieją. Na deska ludzie nie bedą robić muld i bedzie ok

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
... brunetka komentuje +3
Ładny ten wilk na zdjęciu :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był