Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Więcej pieniędzy dla szpitala

Email Drukuj
Po latach oczekiwań szpital wzbogaci się o dodatkowe miliony złotych. Rzutem na taśmę otrzymał dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego do lecznicy z programów unijnych Urzędu Marszałkowskiego.ZZOZ w Wadowicach pozyskał pieniądze na zakup sprzętu i aparatury medycznej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Choć ZPORR teoretycznie zakończył się już kilka lat temu, dopiero teraz wniosek wadowicki uzyskał dofinansowanie.

Highslide JS "Byliśmy na liście rezerwowej. Już pogodziliśmy się z tym, że pieniędzy nie dostaniemy. Sprzęt kupiliśmy więc za własne pieniądze i z kredytu, a tu zaskoczyła nas miła informacja, że po tylu latach od złożenia dokumentacji pieniądze jednak nam się należą" - mówi Krystyna Grzesiek, dyrektorka miejscowego ZZOZ.

W latach 2006-2008 wadowicka lecznica kupiła sprzęt, głównie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego za 3,7 mln zł. Teraz zarząd województwa dokonał korekty w programach ZPORR i zatwierdził dotację 2,8 mln zł dla Wadowic. Pieniądze mają teraz trafić do kasy lecznicy. To poważny zastrzyk gotówki, który powoli na uwolnienie się od kłopotliwego kredytu.

Highslide JS Wśród sprzętu, który kupiła wadowicka lecznica jest nowoczesna aparatura i system badań RTG. To kluczowe urządzenie dla oddziału ratunkowego. Dziennie wykonuje się tutaj około stu badań. Oprócz RTG szpital zakupił dwa ambulanse sanitarne wraz z wyposażeniem, pompy infuzyjne, stoły i lampy operacyjne oraz łóżka rehabilitacyjne, aparat do hemofiltracji, defibrylatory, aparaty do znieczulania ogólnego, respiratory, centrale intensywnego nadzoru i monitory funkcji życiowych oraz całą masę wyposażenia dla SOR (aparaturę, sprzęt, meble i komputery).

"To pozwala na poprawę bezpieczeństwa i sprawności działania jednostek systemu ratownictwa medycznego w Wadowicach zabezpieczającego potrzeby zdrowotne mieszkańcom powiatu, a także licznym pielgrzymom i turystom" dodaje Krystyna Grzesiek.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był