Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

ZUS wyda 4 miliony, by petenci i pracownicy czuli się komfortowo

Email Drukuj
Wadowicki Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozbudowuje swoją siedzibę. Wyda na to ponad cztery miliony złotych. Jak zapewnia rzecznik prasowy Zakładu to wszystko dla polepszenia obsługi klienta i warunków pracy zatrudnionych w nim pracowników. Koniec prac w październiku.


To dobra wiadomość dla osób, które korzystają z usług wadowickiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Niebawem będą przyjmowani w sali obsługi klienta z prawdziwego zdarzenia, a nie stojąc barkiem w bark z innymi petentami przed okienkiem.

Kilka miesięcy temu ruszyła przebudowa budynku przy ul.Teatralnej 3. Obecnie wykonywana są prace uzbrojeniowe przy fundamentach. Ściana boczna ZUS-u , od strony ul. Wojtyłów, została przygotowana do połączenia z powstającym elementem nowej części budynku.

Highslide JSKoszt wszystkich prac ma się zamknąć w kwocie ok. 4.330.000 zł. O projekt zadbała firma Meritum z Chrzanowa a wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Beskid Nr II z Bielska-Białej. Inwestorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie, którego filią jest właśnie inspektorat w Wadowicach.

Jak poinformowała serwis wadowice24.pl Barbara Traczyk-Zawadzińska , rzecznik prasowy ZUS w Chrzanowie, rozbudowa obecnego budynku Inspektoratu ZUS w Wadowicach podyktowana jest dostosowaniem sali obsługi klienta do obowiązujących w Zakładzie standardów.
W nowej, dobudowanej części, znajdować się będzie m.in. sala obsługi klientów co znacznie poprawi warunki obsługi klientów - mówi rzecznik ZUS.
Ponadto, zwiększenie powierzchni użytkowej w budynku Inspektoratu w Wadowicach, umożliwi rezygnację z dotychczasowego wynajmu pomieszczeń w Suchej Beskidzkiej na potrzeby przechowywania akt . Po przebudowie w miejscu obecnej sali obsługi klienta powstanie składnica akt.

To jednak nie wszystko. Jak zapewnia nas rzecznik skutkiem inwestycji ma być także poprawa warunków pracy obecnie zatrudnionych pracowników z Inspektoratu w Suchej Beskidzkiej. Planowane jest bowiem "przeniesienie" pracowników i części zadań z Inspektoratu w Suchej Beskidzkiej do Inspektoratu w Wadowicach.

W związku z powiększeniem obiektu ZUS w Wadowicach zapytaliśmy rzecznika czy planowany jest także zwiększenie etatów. Jak się okazuje w tej kwestii nie będzie zmian.
Oddział nie planuje zwiększenia ilości etatów po zakończeniu inwestycji ze względu na planowaną relokację niektórych z obecnie zatrudnionych pracowników w Inspektoracie w Suchej Beskidzkiej - dodała na koniec Barbara Traczyk-Zawadzińska.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (36)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... shjj komentuje +1
hahahs wiekszu ZUS ciekawe po co? nie maja co z pieniedzmi robic tylko rozbudowywac biurokractwo ? chyba sa nie powaznie i to 4 miliony nawet tyle warte to nie bedzie jeden wielki walek !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 02 - 2014
... Krys komentuje +2
Rządy klerykalno-solidarnościowe przypominają wiersz z czasów szkolnych pt. "Małpa w kąpieli" . Żadnej logiki działania, oszczędności tylko brać, brać i wydawać, a że głupio.
Referendum pokazało że takie działania ludzie jednak akceptują i popierają.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2014
... rob komentuje +4
Nagłówek artykułu powinien brzmieć "ZUS wyda 4 miliony, by pracownicy czuli się komfortowo"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2014
... meryyyyyyy komentuje +2
...Już dawno przestałem płacić tym złodziejom składki!!!!połowe czyli 500zł,około 100 funtów, odkładam na konto w Loyds Bank.....dziękuje za uwagę.....zobaczymy za 20 lat kto na tym lepiej wyjdzie.....pozdrawiam przyszłych emerytów.............

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... Apis komentuje +1
Z jednej strony robi się wszystko, aby nie trzeba było chodzić do urzędów i jak najwięcej spraw było załatwianych elektronicznie, a z drugiej strony rozbudowuje się instytucje. Czy jedno aby nie wyklucza drugiego? Ja pamiętam czasy, gdy w ZUS to się naprawdę stało w długich kolejkach, a teraz raczej "luzy" są...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 01 - 2014
... przetarg komentuje +5
Ta inwestycja jest bardzo ciekawa. Kilka miesiecy temu widzialem wynik przetargu.Wycena biura byla niespelna na 2.5 mln prztarg wygrala fima za prawie 3.5 adzis widze ze ponad 4 . Cuda na kiju.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2014
... szasze komentuje +5
Polska to ciekawy kraj, ludzie muszą żyć za 600, 700 złotych na miesiąca a obok powstają takie budowle bo są na to pieniądze a nie na podwyższenie standardu życia ludzi; i nie przez dodrukowywanie pieniędzy tylko przez logiczną i przynoszącą pozytywne skutki reorganizację prawną i ekonomiczną, wychodziłoby na to że krajem tym ludzie nie nauczyli się jeszcze zarządzać lub... rządzą nami i tu cytat z Kingsajzu proszę sobie wstawić za słowo prowokatorzy słowo np. reformatorzy: "a z was to dupy nie prowokatorzy". lubię ten portal bo można się rozluźnić czytając tutejsze komentarze hah

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2014
... abcdefghijkl komentuje +2
CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE WYJECHAŁEM Z TEGO KRAJU!!!! :) Nigdy więcej nie dołożę się tej złodziejskiej mafii!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 01 - 2014
... terapeuta komentuje +21
Dlaczego ZUS cieszy się taką złą renomą. Przecież z tych pieniędzy dostajemy darmową służbę zdrowia, rentę czy emeryturę. W jakiej formie to otrzymujemy to nie wina ZUS. To jest nasza wina. Jak tego nie zrozumiemy nie będzie postępu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... gość17 komentuje +10
pracuję tam i też płacę ZUS, szkoda ze tak nas pracowników wszyscy postrzegają. Czytam tylko same obelgi i zastanawiam jak to jest bo ja i moje koleżanki to często pomagamy przychodzącym osobą więcej niż mamy w zakresie swoich obowiązków. No cóż ...
Do FREDO - nie wiem czy wyglądam jak "stara raszpla" ale jak ci to tak strasznie pomoże to przyjdź i wyżyj się na mnie- przyjmę to z uśmiechem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... fredo komentuje +5
jak widze w Zusie te stare pukawy które się nie mogą z krzesła podnieść ze starości ale krzesła się nie puszczą to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera .Srednia wieku to chyba ponad 60 lat tylko czekam jak załatwiając sprawy któraś z tych raszpli będzie dla mnie niemiła-wtedy się wyżyje .Tyle kasy płacić co miesiąć na to muzeum .Bandyctwo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 01 - 2014
... ignac komentuje +8
złodziejstwo w biały dzień, już nieraz zastawiałem się czy po prostu nie przestać płacić zusu i tyle. Tysiąc zł za nic, podnoszenie składek jest zwykłym wypełnianiem aktualnego zadłużenia, póki co się sprawdza ale za 20 lat nic z tego dla nas nie zostanie, dzisiejsza kasa się skończy a młodzi już nie będą tacy głupcy aby na nas łożyć. Było by 400-500 zł zusu od własnej działalności to było by do zniesienia, nie trzeba by było tak kombinować tylko ludzie by płacili.
Budowa dla polepszenia obsługi klientów? bez jaj, wnioski z mojej strony przez internet, upomnienia z zusu pocztą polską, chyba ze 3 lata w zusie nie byłem...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... demik komentuje +3
Guzik to kogo interesuje jakie warunki lepsze!!Chyba tylko dla pracowników, za cudza akse pewnos obie poszetrza!!! ZUS juz dawno powinni zlikwidowac!! Przyjęc nie bedzie bo po co? To może zmienić albo nauczyc te panie w zusie kultury!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... skawa komentuje +15
Człowiek płaci co miesiąc ponad 1000ł i nie wie czy w ogóle jakąś emeryturę dostanie. A oni za te pieniądze siedzibę nową budują. Pytam po co ? Czy ta co jest nie wystarcza ? Musi być pałac ? To skandal !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... dd komentuje +4
Pisze poprzednik że mieliśmy ograniczyć biurokrację .Kto miał ?
Po wchłonięciu nas do UE czterokrotnie się pomnożyła biurokracja do dziś. Przecież juz prawie nie mamy dziedziny żeby nie była regulowana zakazami i nakazami przez urzędników.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... gosc2 komentuje +7
Dostali wlasnie pieniadze z OFE, wiec trwonia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... osm komentuje +5
... po pierwsze te 4 miliony za taki "klocek" to chyba lekka przesada - czy ktoś to sprawdzi ?
a poza tym to mieliśmy ograniczać biurokrację - tym bardziej , że coraz więcej spraw "załatwia" się przez internet i coraz mniej osób odwiedza ( nawiedza ) urzędy ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Marinex komentuje +11
No żeby tylko 4-ry melony,chyba w stanie surowym ?
Dodać jeszcze do tego na wyposażenia (oczywiście nowe) cyfryzacja i wiele innych tajemniczych urządzeń,,,,to + jeszcze 10 baniek !!!!!!!!!!!!!

Pamiętacie jak w stolicy wybudowali ZUS ,dla usprawnienia klientów (oby) zaaaaaaaaa,,,,,,bagatela 190 melonów !!!

Tanie państwo,niech szlag trafi !!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Martusia komentuje +1
Nikt nie zauważył że Sucha upada, a Wadowice rosną

Wierzę głęboko, że konsekwencją likwidacji wszelakich urzędów w powiecie suski będzie wcielenie tego powiatu do naszego wadowickiego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... polska komentuje +10
O KRADLI NAS I BUDUJOM

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Ixi komentuje +26
ilu rencistom zostanie odebrana renta żeby mieć te 4 miliony na budowę nowej marmurowej siedziby??no ilu ludzi chorych zostanie bez środków do życia jakim kosztem zostanie ta nowa placówka wybudowana- kosztem ludzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... krokus999999999999 komentuje +1
CZY PRZYJMUJĄ JUŻ CV ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
Krzyczysz precz z lewicą , a za chwilę pochwalasz ZUS ,a przecież ZUS czyli przymusowe społeczne ubezpieczenia to jeden z kluczowych założeń socjalistów czyli lewicowców.
Jesteś za ubezpieczeniami przymusowymi to masz poglądy lewicowo socjalistyczne.
To ludzie lewicy wprowadzili na świecie przymusowe ubezpieczenia ,zdrowotne i emerytalne

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Banialuka komentuje +9
CZTERY "MELONY" ZA TAKI PAŁAC NA LUDZKICH CIERPIENIACH ???
COŚ MI TU NIE GRA,BO "DOM PAPIEŻA" 27 "BANIEK I KOŃCA NIE WIDAĆ, "HELIPORT" ZA 1.1 MLN -10X10 PŁYTEK I ZIEMI ???

ZUS,PO PROSTU WSTYDZI SIĘ PRZYZNAĆ JAKIE TO BĘDĄ KOSZTY,TYLKO CHCE Z NAS ZROBIĆ BARANÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... pŁACACYpODATKI37 komentuje +7
A może by tak urząd skarbowy wziął się za Kalwarie Zebrzydowską , robią na lewo dochody od 90 tys do ponad 500tyś zł rocznie i jadą bez kasy fiskalnej w dodatku , podatku płacą po 1000zł czasem komuś się zdarzy 2000tys na rok ? nie nurtują urząd skarbowy te auta wczasy , i szastanie pieniędzmi na wódę. A urząd skarbowy podobno nie dawno wtargnął do warzywniaka i za nie wystawienie paragonu za banana!!!! baba dostała 500zł mandatu ! tak dalej nie będzię! za nie długo się warszawski US wezmie za kalwarie !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014

Bardzo dobrzez że ZUS inwestuje w naszym mieście, bo kiedyś słyszałem że wrogowie Wadowic chcieli likwidacji ZUSu w naszym mieście i przeniesienia do Chrzanowa.

Całe szczęście że wrogowie Wadowic przegrali i nie zrealizowali swoich gróźb wobec wadowiczan.

Precz z lewicą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... wadowiczanin z oddali komentuje +3
a ja pamiętam jak tam był ośrodek zdrowia.Ale to było 100 lat temu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Gość komentuje +30
NOWE APARTAMENTY TO SOBUE BUDUJA , A LUDZIOM CHORYM ODBIERA SIĘ RENTY CUDOWNE UZDROWIENIA I OSZCZĘDNO ŚCI JAK TO ŁADNIE NAZYWAJĄ KOSZTEM CHORYCH LUDZI

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... krokus komentuje +22
ZUS tylko marnotrawi NASZE pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak widać gołym okiem inwestycje w czasie pełnej informatyzacji są zbędne. Po co dodatkowe stołki skoro na każdym kroku człowieka zastępuje komputer ??
Infolinie w każdej dziedzinie zastępują rzesze informacji jakie mamy uzyskać. Cudem oczywiście jest jak zdołamy się połączyć z konsultantem a nie z "papugą" która gada i gada a na końcu cię rozłączy ale to jest nasz rzeczywistość. LUDZIE SĄ ZBĘDNI !

Wszystkie firmy zwolniły rzesze pracowników i zastąpiły je infoliniami, tak samo mamy z urzędami gdzie nikt nie połączy cię z pracownikiem ( wyjdzie na jaw że jest niekompetentny i nie bierze odpowiedzialności za to co mówi i od razu odsyła do krajowych informacji podatkowej czy innej ).

Wniosek jest jeden : budżet i kościół inwestuje w majątek a nie w człowieka który jest sprowadzany tylko do "niewolnika".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... ignacy komentuje +13
owoc żywota twojego je zus...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Tomek31 komentuje +40
No coż dobrze się wydaje czyjeś pieniądze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... ivi20 komentuje +7
Najbardziej to by się rzeczywiście ten parking przydał, bo jest tragedia zaparkować gdzieś bezpłatnie w pobliżu ZUSu, a idąc tam na 5 minut trzeba zapłacić co najmniej 2,5 zł za parking na ogrodowej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Kaganek komentuje +11
po co ci parking skoro za tą emeryturę możesz mieć jedynie laskę :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... mim komentuje +9
parking niech tam zrobią bo nikt na nogach 1km nie będzie chodził żeby się tam dostać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... oko komentuje +15
I będzie okazja by przyjąć nowych koleżków. I jak tu ma być dobrze...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
... Żołna komentuje +6
a ja myślałam, ze tam jakis market stawiają ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był