Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Siedział w więzieniu i oszukiwał na podatkach. Fiskus nie dał się nabrać

Email Drukuj
W Sądzie Rejonowym w Wadowicach na ławie oskarżonych zasiadł prezes spółki z Kalwarii Zebrzydowskiej. Prokuratura zarzuca mu oszustwo podatkowe i fałszowanie deklaracji podatku od towaru i usług (VAT). Spółka ukryła przed państwem 30 tys. zł należnego podatku.To nie było jakieś skomplikowane oszustwo. Aż dziw, że prowadzący spółkę, która obracała znacznie większymi pieniędzmi, próbował nabrać fiskusa na tak naiwny numer.

Oskarżony składając w wadowickim Urzędzie Skarbowym deklaracje podatku VAT podawał w nich zaniżone kwoty zobowiązań podatkowych. Kontrola US szybko zorientowała się, że do kasy państwa nie wpływa od przedsiębiorcy tyle, ile rzeczywiście powinno.

Najpierw w ewidencji podatkowej za styczeń (2013 r.) spółka nie wykazała faktury VAT ze sprzedaży towarów opiewającej na kwotę około 30 tysięcy złotych. Tym samym też nie odprowadziła należnego podatku ok. 6 tysięcy złotych.

W następnych miesiącach prowadzący spółkę również próbował zaoszczędzić na podatkach. Powtórzył numer z ukrywaniem faktur, ale kwoty tym razem były nieco mniejsze.

Jak wynika z materiałów zebranych przez prokuraturę, oszustwo regularnie powtarzało się przez kolejne siedem miesięcy. W efekcie Skarb Państwa nie otrzymał ponad 30 tysięcy złotych należnych od spółki z tytułu podatku VAT.

Co ciekawe sam oskarżony to osoba dosyć dobrze znana prokuraturze. Przebywa bowiem w zakładzie karnym, gdzie odsiaduje wyrok za inne przestępstwo niezwiązane z firmą, którą prowadził.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym oskarżonemu o oszustwo podatkowe grozi w tym przypadku grzywna... do wysokości 15,3 tysięcy złotych. Oczywiście będzie musiał również zapłacić państwu należny podatek.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... jaks komentuje +2
trzeba krasc miliony i spadac do ameryki południowej ....za grosze ..cie ....za.......ią

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014
... fredo komentuje +4
w rządzie kradną w milionach to im nic nie grozi a tu za pare groszy afera

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 01 - 2014
... lika komentuje +0
kto to?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... j23 komentuje +9
Za 30.000 zł gilotyna za miliardy Floryda. Polska rzeczywistość równi i równiejsi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
... Banialuka komentuje +2
Głupi cwaniaczek,myślał że go nie znajdą !
A powinni mu dowalić nie tylko grzywnę ,ale i dłuższe "kratki" !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był