Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Powiat szuka pieniędzy na szpital

Email Drukuj
Jest już gotowy projekt budowy pawilonu Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II. Nowy pawilon ma stanąć przy szpitalu do końca 2012 roku. Jest tylko jeden problem, brakuje na budowę pieniędzy.Budowa ma załatwić największy problem wadowickiej lecznicy, czyli brak odpowiednich pomieszczeń medycznych, a pacjenci nie będą musieli obawiać się, że szpital zniknie z mapy powiatu wadowickiego. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, do końca 2012 roku obiekty szpitalne muszą być dostosowane do obowiązujących wymogów.

Dla wadowickiego ZZOZ-u oznacza to konieczność rozbudowy Szpitala Powiatowego o kolejny pawilon. Do nowego budynku muszą przeprowadzić się w przyszłości oddziały położniczy, ginekologiczny, chirurgiczny oraz zakaźny. Obecnie znajdują się w najstarszych budynkach lecznicy przy ul. Karmelickiej, które nie spełniają wymogów dla tego typu obiektów zdrowotnych.

Dlatego w tym roku Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej zamówił projekt nowego pawilonu. Firma projektowa Pro-Medicus z Krakowa przygotował właśnie projekt pawilonu. "Dokumentacja została już u nas złożona z wnioskiem o pozwolenie na budowę" - poinformował Mirosław Nowak, wicestarosta wadowicki.

Nowy pawilon będzie miał siedem kondygnacji, z tego dwie pod ziemią. Starostwo powiatowe zapłaci za projekt 854 tys. zł. Teraz po wydaniu pozwolenia na budowę będzie można ogłaszać przetarg i rozpoczynać inwestycję.

"Starostwo powinno szybko szukać pieniędzy na nowy pawilon. A trzeba ich niemało"- radzi powiatowi Krystyna Grzesiek, dyrektorka Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że inwestycja będzie najdroższą w dziesięcioletniej historii powiatu.

Jej cena może wynieść nawet 50 mln zł, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi połowa rocznego budżetu powiatu. Radni powiatowi będą musieli znaleźć na nią pieniądze w przyszłorocznym budżecie.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był