4a83700d1721f115badb45f8f8ae4fc4.html Ponar Wadowice globalnym dostawcą zaworów zwrotnych. Duży sukces?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ponar Wadowice globalnym dostawcą zaworów zwrotnych. Duży sukces?

Email Drukuj
Ponar Wadowice otrzymał certyfikat otwierający mu drzwi do fabryk Caterpillara na całym świecie m.in. w Belgii, Francji, Anglii, Brazylii, Japonii czy Chinach. Taka akredytacja to dla firmy prestiż i uznanie jakości jej pracy oraz wyrobów. Spółka szykuje się do podboju zagranicznych rynków.


Jak informuje wadowicka spółka, pod koniec lipca , po audycie wykonanym przez przedstawicieli Caterpillara m.in. pod kątem jakości produktów, terminowości, współpracy z oddziałami Caterpillara, zakończył się szczegółowy proces weryfikacyjny.

Jak pisze portal gospodarczy WNP.pl, tym samym Ponar Wadowice uzyskał najwyższy z dostępnych certyfikatów dla dostawców elementów, części i wyrobów. Otwiera on drzwi do wszystkich fabryk Caterpillar na świecie m.in. w Belgii, Francji, Anglii, Brazylii, Japonii czy Chinach.

Firmy uzyskujące najwyższe platynowe certyfikaty są brane w pierwszej kolejności pod uwagę przy nowych projektach. Ponar Wadowice SA, producent elementów hydrauliki siłowej, rozpoczął starania o platynowy certyfikat dwa lata temu.
Przez cały ten czas sprawdzana była jakość naszych wyrobów i tzw. współczynnik ppm, dostawy na czas, badane było zadowolenie oddziałów Caterpillara ze współpracy z naszą firmą - mówi dziennikarzom wiceprezes Ponaru Marian Chrzanowski.
Jak dodaje, spółka musiała wykonać ogrom pracy związany m.in. z optymalizacją kosztów oraz organizacją produkcji.
Wiemy też, że przed nami długa i trudna droga, aby utrzymać pozycję lidera na tym rynku.(...) Przed nami nowe projekty, m.in. będziemy globalnym dostawcą zaworów zwrotnych, które do tej pory produkowane były w jednej z fabryk Caterpillara - twierdzi wiceprezes.
Zespół inżynierów Ponar Wadowice wspiera merytorycznie i bierze czynny udział w projektach Caterpillara. Na całym świecie jest dwóch producentów hydrauliki siłowej, którzy zapracowali na platynowy certyfikat Caterpillara. Taka akredytacja to dla firmy prestiż i uznanie jakości jej pracy oraz wyrobów.

(wp)
Źródło: WNP.pl
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... dżołk komentuje +6
@Janosik
doskonale to ująłeś..."ropa". Akurat obszar dla jakiego wykonuje pracę ta firma to złota żyła. Tylko jak w każdą żyłę trzeba się poprawnie wkłuć. Myślę że to, że firma chwali się dopiero uzyskanym certyfikatem to akurat nie powód od dumy po tylu latach wykonywania produktów dla takiego klienta. Czy osoby odpowiedzialne powinny się teraz cieszyć z zamknięcia jakiegoś etapu projektu? To pewnie oceni zarząd.
Nie mniej jednak, myślę że gdyby Ponar położył większy nacisk na kadrę kierowniczą to byłaby szansa na wykorzystanie sporego potencjału firmy. Czasem trzeba zainwestować w ludzi aby osiągać zyski. Świadomośc to jeden z kluczowych elementów.
Tak czy owak trzymam kciuki i z sentymentem spominam czas tam spędzony.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2013
... Janosik komentuje +2
tam pod zakladem chyba ropa jest przechodzicie z rąk do rąk innych wyciskaczy nawet MTM cos tam kopie. Może ktos opisze historie od początku wejscia na giełde ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2013
... dżołk komentuje +4
otrzymanie certyfikatu to jedna sprawa, a UTRZYMANIE to druga.
Ponar to firma która musi się nauczyć zarządzać i płacić. Myślę że jeśli słowo "menadźer" nie będzie znaczyło w ponarze to samo co "znajomy" to jest szansa że odpowiednie osoby zaczną prowadzić projekty nie tylko dla tego klienta.

A tak jak pamiętam ponar - ciekawe czy coś się zmieniło:
Struktura organizacyjna rozlazła, co drugi był kierownikiem i już nie wiadomo od czego-może od lansu i baumsu...
Fakt, park maszynowy przyzwoity,operatorzy i kierownicy gniazd dawali radę, kontrola jakości+samokontrola niezła, technologowie ... było może kilku którzy się angażowali,konstruktorzy podobnie, handlowcy...dobrze że jacyś byli, zarząd ... miałem wrażenie że nie wiedział co to słowo "cel".
Komunikacja działów marna-tak jakby każdy pracował tylko dla siebie (zespołowa praca raczej nie istniała). Ścieżka kariery - patrz temat kierownicy i struktura.Działania firmy raczej popare hurraoptymizmem i nagłym podmuchem "wiatru".
W mojej pamieci ta firma pozostanie jako postkomunistyczny średniak - nie mniej jednak miło wspominam.A może się już zmieniło. Jeśli powiecie że "jestem dumny że pracuję w Ponarze" to pewnie tak ;)
I wykorzystajcie szansę skoro wskoczyliście na falę ;)Najlepszego...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2013
... Krs komentuje +3
Do Leonard
Wadowickie firmy były najlepsze i to za czasów, jak określasz, lewactwa.
Prawica co może to likwiduje, to po co pozbywać się z Wadowic lewactwa itp. skoro za ich czasów były zakłady i praca.
A dyrekcji Ponaru serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2013
... carl komentuje +10
re:Ponar jaki jest każdy widzi. ALE -
"ile firm w okolicy zatrudnia 300 osób? I to niekoniecznie rencistów lub inwalidów" ALE EMERYTÓW I RÓŻNEJ MAŚCI KREWNYCH I ZNAJOMYCH BEZ KWALIFIKACJI JUŻ TAK!!!
"Ile firm wypłaca pensje na czas i odprowadza wszystkie składki?" ZMUSZANIE DO PODPISYWANIA URLOPÓW BEZPŁATNYCH ALBO GROŹBA ZWOLNIENIA - PENSJE MIZENRNE ALE NA CZAS
"Ile firm zna słowo "nadgodziny"?" TAA. SIEDZIEĆ MOŻESZ ALE KASY NIE ZOBACZYSZ - DO ODEBRANIA NA ŚWIĘTO LASU..
"Ile firm gwarantuje 26 dni urlopu w tym urlop na telefon?" TO NIE FIRMA GWARANTUJE ALE KODEKS PRACY
"le firm przejmuje się parkingiem dla pracowników, wiatą na rowery?" TO CHYBA ŻART - PONAR MA PARKING DLA GÓRY - DLA PRACOWNIKÓW PARĘ MIEJSC - DUŻY PARKING JEST TMT!!! A WIATA = NO CÓŻ - 30 LETNI KAWAŁ BLACHY .. NO SZAŁ ;)
"Ile firm zapewnia pracę po 8 godzin dziennie i ani minuty dłużej?" TO ŻE NIKT TAM DŁUŻEJ NIE SIEDZI TO WYNIKA Z TEGO ŻE NIE PŁACĄ NADGODZIN - WIĘC OD ODBICIA KARTY 8 GODZIN I WYPAD
I OSTATNIA RZECZ - " jeżeli ktoś chce się czegoś nauczyć i zdobyć
doświadczenie na wysokim poziomie " - NO BEZ JAJ - W PONARZE?? POZIOM?? KUFFA CZEGO?? WYSOKI POZIOM PONAR TRZYMA TYLKO W ROBIENIU W CH..A PRACOWNIKÓW!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2013
... wieziennik komentuje +5
ok sukces?!dajcie znać kiedy podwyżka bo na nią czekam od ......juz nawet nie pamietam.zero szacunku dla pracownika tylko szybko szybko szybko robota musi byc dzis zdana:P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2013
... Re: malkontentom komentuje +5
Ponar jaki jest każdy widzi. ALE -
ile firm w okolicy zatrudnia 300 osób? I to niekoniecznie rencistów lub inwalidów !!!
Ile firm wypłaca pensje na czas i odprowadza wszystkie składki?
Ile firm zna słowo "nadgodziny"?
Ile firm gwarantuje 26 dni urlopu w tym urlop na telefon?
Ile firm przejmuje się parkingiem dla pracowników, wiatą na rowery?
Ile firm zapewnia pracę po 8 godzin dziennie i ani minuty dłużej?

Nie jest to Eldorado - ale jeżeli ktoś chce się czegoś nauczyć i zdobyć
doświadczenie na wysokim poziomie, to jedyne miejsce w promieniu 50 km.

Całą resztę w okolicy skutecznie i koncertowo rozkradziono lub zmarnowano
przy biernej postawie władz wszystkich szczebli, z wszelkich orientacji politycznych.

Ale za to będziemy mieć sklepy, salony, galerie, centra handlowe, markety, dyskonty...
Wszystkie wypełnione po brzegi towarami "MADE IN CHINA" - będzie dobrze nam i naszym dzieciom... O Take Polske...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2013
... Gupe komentuje +5
Jak wam nie pasuje to sie zwolnijcie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... carl komentuje +18
"optymalizacją kosztów oraz organizacją produkcji" - kto tam pracował to wie że organizacja jest żadna a optymalizacja kosztów to głodowe pensje dla robotników ... czy ktoś wie czy nadal tam mają po 3 dni bezpłatnego co miesiąc??
poza tym - zdjęcie stare jak świat - na parterze już dawno jest TMT

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... Groźny komentuje +1
Jestem fanem tytułów na wadowice24.pl. Jak nikt inny potraficie wzbudzić ciekawość przy nawet nisZowym niusie. To duża sztuka. A tak w ogóle czy ktoś by mi wyjaśnił co to są te zawory zwrotne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... anonim1 komentuje +30
hahaha ta firma to jedno wielkie dno.... omijajcie ją szeroko bo to obóz pracy za psie pieniądze ........ im dłużej tam ludzie pracują tym mniej zarabiają i są traktowani jak śmieci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... mieszkaniec gminy komentuje +12
@Tomy
Wszyscy wiedzą o wyśmienitej kondycji finansowej likwidatora Bumaru

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... Leonard komentuje +4
Wadowickie firmy i przedsiębiorstwa są najlepsze.

Kolejne sukcesy są tylko tego potwierdzeniem. Jeszcze tylko pozbyć się z Wadowic lewactwa, guziczarni i ćpunów, a będzie naprawdę po europejsku. Precz lewactwem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... Tomy komentuje +15
Do mieszkaniec gminy.
Człowieku Ty nie wiesz co piszesz, nie masz zielonego pojęcia o kondycji finansowej tego upadającego zakładu pracy. Życzę im jak najlepiej , ale wiem że nawet to spieprzą .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
... mieszkaniec gminy komentuje +18
Jedyny zakład, który nie zatrudnia rodziny z UM i polityków to i prosperuje, nie tak jak Bumar gdzie musiał zatrudniać znajomków i rodzinę to i padł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był