d891fd754f1be1feee1ad319d4b588d2.html Zagadka kamienicy wciąż nieznana

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zagadka kamienicy wciąż nieznana

Email Drukuj
Po czterech miesiącach wraca sprawa katastrofy budowlanej przy ulicy Żwirki i Wigury w Wadowicach. Prokuratura kończy śledztwo w tej sprawie. Powiatowy inspektor nadzoru też ma coś do dadania.Marek Weber, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego potwierdza, że do zagrożenia dla mieszkańców doprowadziły zaniedbania budowlane. W czerwcu tego roku doszło do groźby katastrofy budowlanej na przeciwko Sądu Rejonowego w Wadowicach. Dziewiętnastowieczna kamienica została wyłączona z użytku przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, ponieważ jak zauważyła właścicielka, notariusz Anna Musiał pojawiły się w niej pęnięcia.

Pękniecia w budynku pojawiły się w trakcie budowy pawilonu handlowo-usługowego na działce obok, gdzie odkopano fundamenty starej kamienicy. W efekcie z domu ewakuowano mieszkańców, którzy przez dugi czas mieszkali w hotelach, dwie kancelarie adwokackie i notarialną. Sprawą zainteresowała się prokuratura.

" Zleciliśmy ekspertyzy architektoniczne "- informuje Jerzy Utrata, prokurator rejonowy w Wadowicach. W najbliższych dniach prokuratura ma poinformować, jak zakończyło się śledztwo i czy ktoś odpowie za dobrowadzenie do katastrofy. Kamienica w centrum miasta nadal jest otaśmowana, a odpowiednie informacje na drzwiach budynku podają o groźbie niebezpieczeństwa dla przechodniów.

Sprawa budynku trafiła na sesję Rady Powiatu. Zwrócił na nią uwagę radny z Wadowic Jacek Jończyk. Pytał powiatowego inspektora nadzoru Marka Webera, czy jego istytucja ma zamiar wyjaśnić problem budynku i co z nim będzie dalej. Marek Weber przyznał, źe osobiście zajmował się kamienicą przy uicy Żwirki i Wigury.

" Miało tam miejsce ogromne zaniedbanie "- stwierdził inspektor. Jego zdaniem wyjaśnien wymaga budowa pawilonu obok starego budynku. " Zangażowano do tej inwestycji ludzi niekompetentych, a równoczesnie mamy do czynienia z pewną opieszałością kierowinka budowy " - mówił Weber. Dodał, że sprawie kierownika budowy pawilonu złożył skargę do izby architektów.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był