a356930fb5d86bdc6284387e203e66a4.html Rury będą wymieniać, to pewne

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rury będą wymieniać, to pewne

Email Drukuj
Awarii ciepłowniczych w Wadowicach, takich jak kilka dni temu, nie unikniemy. Chyba że spółka miejska Termowad znajdzie 30 mln złotych na inwestycje, ale wtedy zapłacimy jeszcze więcej za ciepło.Miejski system grzewczy, oparty o instalacje spółki Termowad, wymaga inwestycji. Przyznaje to prezes spółki Wiesław Wróbel. "Mamy szesnaście kilometrów rurociągów z czego siedemdziesiąt procent wymaga wymiany. To stare rurociągi jeszcze z lat siedemdziesiątych. Aby zmniejszyć ryzyko awarii i jednocześnie straty ciepła potrzebne jest zastosowanie nowych technologii, a to, nie ukrywajmy, kosztuje" - mówi Wiesław Wróbel, prezes Termowadu.

Jego zdaniem spółka w ostatnich latach i tak wykonała cały szereg inwestycji polegających na wymianie rurociągów na instalacje preizolowane, które pozwalają na uszczelnienie sieci i zabezpieczenie jej przed awariami. Takie inwestycje w sieci prowadzone będą w kolejnych latach, ale Termowad potrzebuje na nie 30 milionów złotych. W warunkach działalności rynkowej, Termowad mógłby znaleźć przynajmniej większą część tej sumy w portfelach mieszkańców, podnosząc jednocześnie ceny ogrzewania i ciepłej wody.

To nie wchodzi w grę. W sytuacji, gdy rosną ceny gazu i węgla, i tak podwyżki dla mieszkańców są bardzo dotkliwe. Dlatego spółka chce złożyć wniosek do Małopolskiego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie swoich przedsięwzięć.

Prezes Termowadu Wiesław Wróbel potwierdza, że sytuacja kryzysowa w czwartek (8.01) była bezprecedensowa w historii spółki. "Przeżyliśmy bardzo poważną awarię na głównej magistrali. Nasi pracownicy poradzili sobie z nią doskonale i można uznać, że przywrócenie ogrzewania po kilku godzinach nastąpiło bardzo szybko " - ocenia Wiesław Wróbel.

Sondaż

W serwisie Wadowice24.pl postawiliśmy pytanie: Jak ratusz i spółka Termowad poradzili sobie z awarią ciepła 8 stycznia? Zdaniem 54 procent głosujących w sondażu spółka "bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysem". 31 procent internautów uznało, że Termowad i ratusz "w ogóle sobie nie poradzili" z kryzysem, a 14 procent oceniło działania spółki jako "dobre, ale mogli działać szybciej i sprawniej". W sondażu przeprowadzonym w dniach od 9 do 13 stycznia oddano 105 głosów.(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był