9ffd782032423f1f2247469bc86387fd.html Prokuratura bierze się za papiery Ponaru

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Prokuratura bierze się za papiery Ponaru

Email Drukuj
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zagranicznej transakcji wadowickiej spółki Ponar. Śledczy sprawdzą zakup amerykańskiej fabryki. Dla wadowickiej prokuratury to jedna z grubszych spraw.Jak już informowaliśmy, nowy zarząd Ponaru z prezesem Jerzym Godłowskim skierował w listopadzie zawiadomienie do prokuratury w Wadowicach o podejrzeniu przestępstwa w związku z zawartą w dniu 31 stycznia 2008 r. umową kupna akcji spółki Georgia Hydraulics Cylinder, Inc.

Poprzedni zarząd Ponaru w styczniu 2008 roku zawarł z Joe Bajjani ze stanu Georgia w USA umowę nabycia 50,5 procent akcji firmy Georgia Hydraulic Cylinders Inc. Wartość umowy to 14 milionów dolarów. Transakcję zawarto w czasie, kiedy prezesem Ponaru był Arkadiusz Śnieżko.

Mimo posiadania większościowego pakietu akcji amerykańskiej spółki, wadowicka Grupa Ponar nie ma żadnej wiedzy o jej wynikach finansowych, ani o tym, co się w niej dzieje. W ten sposób nie może wykonywać swojego nadzoru właścicielskiego. W poniedziałek (05.06) w prokuraturze w Wadowicach zapadła decyzja o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

"Ma ono charakter międzynarodowy, ponieważ sama umowa została zawarta na terenie Stanów Zjednoczonych" - mówi Jerzy Utrata prokurator rejonowy w Wadowicach. Jak się dowiadujemy śledczy będą badać, czy amerykańska transakcja nie była świadomym działaniem na szkodę wadowickim spółki i narażeniem jej na poważne straty finansowe.

Śledztwo prowadzono jest na razie w sprawie, a nie "przeciwko komuś" tak więc w chwili obecnej o postawieniu nawet wstępnych zarzutów komukolwiek nie może być mowy.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był