Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Z podejrzeniem A/H1N1 poszła do domu

Email Drukuj
Pacjentka, u której podejrzewano wirusa grypy A/H1N1, opuściła szpital. Poczuła się dobrze i na własne życzenie zrezygnowała z dalszego leczenia w szpitalu nie czekając na wyniki badań laboratoryjnych.Kobieta, która zgłosiła się do Szpitala Powiatowego w Wadowicach z podejrzeniem wirusa grypy A/H1N1, opuściła w środę wieczorem (25.11) lecznicę. Pacjentka, mimo negatywnej opinii lekarzy, wypisała się na własne życzenie nie czekając nawet na wynik laboratoryjny z wymazu z gardła na obecność wirusa świńskiej grypy.

"Uznała, że czuje się na tyle dobrze, że może leczyć się w domu. My siłą nie mogliśmy jej zatrzymać, choć uważamy, że powinna pozostać na leczeniu przynajmniej do czasu, gdy nie przyjdą wyniki z badań laboratoryjnych. Pacjentka otrzymała od nas zalecenia do dalszego leczenia w domu i lek Tamiflu" - poinformowała w czwartek (26.11) Krystyna Grzesiek, dyrektorka Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Lecznica nadalnie nie dysponuje wynikami z badań laboratoryjnych pacjentki, bo te jeszcze nie dotarły z Katowic, gdzie wysłano je we wtorek.

Do  Szpitala Powiatowego w Wadowicach dwa dni temu zgłosiła się pacjentka, która może być zarażona wirusem grypy typu A/H1N1. Kobieta w wieku 32-lat trafiła do szpitala we wtorek (24.11).
"Miała objawy grypowe. Dodatkowo sama stwierdziła, że mogła być zarażona, ponieważ miała kontakt z osobami chorymi na typ wirusa A/H1N1" - mówi Krystyna Grzesiek, dyrektorka Szpitala Powiatowego.

Kobieta właśnie wróciła z wycieczki na Cypr, gdzie mogła zarazić się wirusem świńskiej grypy. Kilka osób z tej wycieczki też przebywa w szpitalach, ale nie w Wadowicach, lecz w Warszawie.  Wobec pacjentki  z Wadowic lekarze zastosowali procedury leczenia takie, jak w przypadku świńskiej grypy.

Na oddziale, gdzie przebywała, wprowadzono ostry reżim sanitarny. Podawane były jej  lekarstwa antywirusowe, w tym lek Tamiflu. "Pobrano też próbki wymazu z gardła i skierowaliśmy je do badania w laboratorium w Katowicach. Wyniki mają być w piątek rano" - dodaje dyrektor Krystyna Grzesiek.

Przypomnijmy, że latem w wadowickiej lecznicy ujawniono pięć przypadków zachorowań na świńską grypę. We wszystkich lekarzom udało się wyleczyć pacjentów, a zachorowania nie spowodowały dalszych groźnych powikłań u chorych.

O wiele groźniejsza
dla mieszkańców Wadowic i okolic jest jak na razie  zwykła grypa sezonowa. W tym tygodniu odnotowano kolejne kilkadziesiąt zachorowań na grypę sezonową. Wirus atakuje głównie osoby starsze i dzieci.
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był