Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Grypa w natarciu, najgorsze przed nami

Email Drukuj
Z tygodnia na tydzień liczba chorych na grypę rośnie. Ale, jak utrzymują służby sanitarne powiatu, powodów do paniki nie ma. Jeszcze nie zamknięto żadnego przedszkola, ani szkoły. Nie ma też u nas wirusa A/H1N1. Wytrzymamy.Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Wadowicach co tydzień kontroluje liczbę zachorować na grypę w powiecie wadowickim. Przygotowuje raporty dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego, z których wynika, że co prawda liczba chorych jest coraz większa, ale powodów do szczególnego niepokoju jeszcze nie ma.

"Na pewno liczba chorych jest większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nie tylko sama grypa jest problemem zdrowotnym mieszkańców powiatu, ale szczególnie zachorowania na zapalenia górnych dróg oddechowych" - mówi Krystyna Kozik, powiatowy inspektor sanitarny. Zapalenia płuc, oskrzeli, gardła stanowią w tej chwili większy problem niż sama grypa. To na nie głownie chorują dzieci.

Na grypę w pierwszym tygodniu listopada zachorowało 73 osoby, w drugim tygodniu chorych było już 155. W piątek (20.11) sanepid znów sprawdzi w przychodniach raporty grypowe. Spodziewa się, że liczba chorych może wzrosnąć nawet do pół tysiąca. Najgorsze może być więc jeszcze przed nami. "Nie mamy na razie żadnego, potwierdzonego przypadku zachorowania na wirusa grypy tupu A/H1N1" - dodaje Krystyna Kozik.

Z powodu chorób w powiecie wadowickim sześć przedszkoli przekroczyło już krytyczny stan nieobecności maluchów (absencja większa niż 40 procent). W szkołach podstawowych sytuacja krytyczna, jeśli chodzi o nieobecność dzieci, notowana była jedynie w trzech placówkach. Przy czym w przypadku szkół alarmowy dla sanepidu stan absencji to więcej niż 25 procent nieobecnych w szkole.

W przypadku szkół średnich żadna z placówek nie ma na razie kłopotów z powodu zbyt dużej nieobecności uczniów na zajęciach. Nie było też, jak dotąd, potrzeby zastanawania się nad ewentualną możliwością zamykania szkół lub przedszkoli z powodu zbyt dużej liczby zachorowań.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był