4c553fdbada1408300198da7461108b5.html Nawet 500 wolnych miejsc do lekarzy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Nawet 500 wolnych miejsc do lekarzy

Email Drukuj
Tyle się mówi ostatnio o polskiej służbie zdrowia, że kolejki, że brak miejsc i tym podobne historie. Tymczasem są w powiecie wadowickim jeszcze wolne miejsca do lekarzy pierwszego kontaktu i to refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nawet 500 miejsc oferuje przychodnia w Choczni.


To dobra wiadomość dla osób, które cały czas szukają nowego lekarza pierwszego kontaktu. Często słyszy się też, że w niektórych przychodniach brakuje już miejsc, do konkretnych medyków.

Okazuje się, że są jeszcze placówki medyczne gdzie lekarze czekają z otwartymi rękami. Taka sytuacja jest w podwadowickiej Choczni, gdzie w ZPOZ "DUO-MED" jest 500 wolnych miejsc.

Chocznia nie leży daleko od Wadowic więc to może być dobra alternatywa także chorych z tego miasta. Jak zapewniają właściciele placówki została ona ostatnio wyremontowana co wpłynęło na wyższy standard świadczonych w niej usług.
Świadczymy usługi na podstawie kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjentom objętym powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym przysługują bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), udzielane przez lekarzy, pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej oraz pielęgniarki w środowisku nauczania i wychowania - informuje Tomasz Kasperski, jeden z właścicieli Duo-Medu.
Jak dodaje Tomasz Kasperski ubezpieczony ma prawo wyboru lekarza POZ, pielęgniarki i położnej środowisko - rodzinnej w poradniach posiadających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wybór następuje w drodze złożenia stosownej deklaracji, w której wskazuje się na konkretnego lekarza, pielęgniarkę i położną. Ubezpieczonemu przysługuje prawo wyboru tylko jednego lekarza, pielęgniarki oraz położnej POZ.

Swoją decyzję należy bardzo dobrze przemyśleć, ponieważ według przepisów ubezpieczony ma prawo wyboru (zmiany) lekarza, pielęgniarki, położnej POZ nie częściej niż dwa razy w roku. Zmieniając lekarza, pielęgniarkę, położną POZ, należy pamiętać o przekazaniu swojej dokumentacji medycznej nowemu świadczeniodawcy. Poprzedni opiekun jest zobowiązany do wydania na wniosek ubezpieczonego kopii lub odpisów dokumentacji medycznej dotyczącej ubezpieczonego. Koszty wykonania kserokopii lub odpisu ponosi wnioskujący, w tym przypadku pacjent.
Wybierając swojego lekarza lub pielęgniarkę nie obowiązuje rejonizacja. Możemy więc zapisywać się gdzie chcemy , ale w placówce, która ma zawarty kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia - dodaje na koniec Tomasz Kasperski.
Aby otrzymać więcej informacji można skontaktować się z przychodnią telefonicznie pod numerem : 33 873 - 03 – 17.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Martyna74 komentuje +6
Nie zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Od kilku lat korzystam z ich usług, bardzo miły personel, dobra i szybka obsługa, pan doktor jest świetnym lekarzem i widać, że zna się na tym co robi, zawsze doradzi, da się wszystko załatwić. Polecam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 01 - 2014
... reksio komentuje +2
przecież to weterynarz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 01 - 2014
... berek komentuje +1
Na pewno należy się zgodzić ze stwierdzeniem że te decyzje należy bardzo ale to bardzo przemyśleć!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... lary komentuje +4
To świadczy o poziomie leczenie Duo Med.:(:(:(:(:(:(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... koksa komentuje +3
To chyba o czymś świadczy taki brak wolnych miejsc?

:)Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... m komentuje +25
jak chcesz sie dostac do królestwa niebieskiego to lecz sie u doktora kasperskiego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był