ca14dd21cba7bacb71d514c4296867ea.html Krwawy piątek pomoże dzieciom

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Krwawy piątek pomoże dzieciom

Email Drukuj
Strażacy organizują akcję krwiodawstwa. Chcą w ten sposób wspomóc dzieci, które uległy wypadkom w czasie ferii. Takich nie brakuje. Do strażaków może przyłączyć się każdy. Wystarczy odrobina dobrej woli i odwagi.W piątek 27 lutego odbędzie się akcja krwiodawstwa organizowana przez OSP Woźniki przy współpracy z KP PSP w Wadowicach. Krew będzie zbierana dla dzieci które uległy wypadkom w czasie ferii zimowych. Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić.

Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. To właśnie dzięki krwiodawcom można wykonać zabiegi korygujące wady wrodzone. Dzięki tym niezwykle skomplikowanym operacjom, wykonywanym niejednokrotnie jeszcze przed urodzeniem, mają szansę na przeżycie i wyzdrowienie najmłodsi pacjenci.

Na oddaną przez krwiodawców krew oczekują chorzy w klinikach kardiochirurgicznych i transplantacyjnych, leczeni z powodu chorób nowotworowych, po ciężkich urazach i krwotokach. Inicjatywę organizacji podjął strażak z Woźnik Piotr Kwarciak.

"Dużo czytałem na stronie internetowej oddajkrew.pl na temat akcji krwiodawstwa i pomyślałem, że w Wadowicach też taka akcja powinna być zorganizowana. W okresie ferii zimowych wypadkom ulega bardzo dużo dzieci. Pomyślałem więc, że strażacy z powiatu wadowickiego mogą im pomoc poprzez oddanie krwi. Akcja jest dla wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko dla strażaków" – mówi Kwarciak.

Akcja jest organizowana pod patronatem PCK oddział w Wadowicach oraz serwisu Wadowice24.pl . Krew może oddać każdy kto jest w wieku 18 – 60 lat, jego stan samopoczucia jest dobry i zjadł śniadanie.

Krew będzie pobierana w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w godzinach od 8 – 12 przy ul. Karmelickiej 5. (wejście od strony przystanku przy ul. Szpitalnej). "Bardzo serdecznie zapraszamy do oddawania krwi właśnie w tym dniu. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty niezbędny do oddania krwi" – dodaje Piotrek.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był