16a968372d5701f1b8be53048a6457be.html Wadowice walczą z grypą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wadowice walczą z grypą

Email Drukuj
Na pediatrii w szpitalu przepełnienie, w największej przychodni zdrowia Medyku w Wadowicach na poradę trzeba czekać nawet dwie godziny. Dzieci, dorośli, starsi walczą z grypą i powikłaniami.Wirus grypy, który dotarł do naszego miasta, dziesiątkuje przedszkola, szkoły i zakłady pracy. Ludzie korzystają ze zwolnień chorobowych. W przychodniach tłok od rana. "Czekam już drugą godzinę, ale o tej porze roku to normalne" - mówi jedna z pacjentek w Medyku.

Poczekalnia w przychodni, zarówno ta dla dorosłych, jak i dla dzieci, od rana do późnego wieczora wypełniona jest czekającymi na wizytę pacjentami. W najgorszej sytuacji są małe dzieci i osoby starsze. Dla nich wirus bywa naprawdę niebezpieczny.

W tym roku choroba rozwija się bardzo gwałtownie. Gorączka, wysoka od 39 do 40 stopni, potrafi utrzymywać się nawet pięć dni. Późniejsze powikłania takie jak zapalenia oskrzeli, krtani, płuc czy anginy są częste. Na oddziale pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Wadowicach od kilku tygodni mają pełne obłożenie.

Na oddziale jest 30 łóżek. "Oczywiście zmuszeni jesteśmy dostawiać łóżka, bo ciągle rośnie liczba przyjęć. Od wielu lat mamy taką sytuację, że w okresie jesienno-zimowym nasz oddział pracuje na pełnych obrotach" - mówi Jerzy Gryboś, ordynator oddziału i wicedyrektor szpitala. Jak dodaje, większość z pacjentów to maluchy od noworodków do dzieci rocznych i dwuletnich. U nich powikłania powirusowe przebiegają gwałtownie i często wymagają hospitalizacji.

Choć oddział pediatrii obłożny jest w całości, a do tego jeszcze razem z maluchami w szpitalu przebywają najczęściej mamy, wadowicka lecznica nie odmawia jeszcze przyjęć. W niektórych szpitalach małopolskich rodzice spotykali się już z takimi sytuacjami.

Ocieplenie i brak mrozu powoduje zwiększenie zachorowań. Od kilku lat druga połowa stycznia i lutego to praktycznie w Wadowicach żniwa dla takich chorób jak grypa, angina i powikłania, jak zapalenia górnych i dolnych dróg oddechowych.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był