0df8c826941918977ac6ffc398856e3f.html Szpital ma sukces i więcej pieniędzy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Szpital ma sukces i więcej pieniędzy

Email Drukuj
Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II może mówić o sukcesie. Lecznica otrzyma 7,9 milionów złotych z funduszy unijnych na wykończenie pawilonu ratunkowego i nowe wyposażenie.Zarząd województwa małopolskiego, którym kieruje Marek Nawara, zatwierdził wniosek unijny Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. To jedna największych unijnych dotacji, jaką kiedykolwiek udało się uzyskać w Wadowicach. Jeśli chodzi o wysokość dotacji, szpitalny wniosek pobija jedynie Wadowickie Przedsięborstwo Wodociągów i Kanalizacji, które otrzymało 15 milionów euro na swoje inwestycje.

W przypadku ZZOZ chodzi o przyznanie mu 7,9 miliona złotych z małopolskiego programu operacyjnego na dokończenie prac w pawilonie ratunkowym i zakup nowych urządzeń medycznych, w tym między innymi nowego mammografu.

"Pierwsze pieniądze otrzymamy w przyszłym roku. Na wykonanie inwestycji potrzebujemy 36 miesięcy. Wartość wszystkich prac to ponad 13 milionów złotych. Reszta z tej kwoty to nasz wkład własny i pieniądze, które gwarantuje starostwo powiatowe" - informuje Krystyna Grzesiek, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnych w Wadowicach.

Wniosek o pieniądze unijne szpital złożył do marszałka latem tego roku. Od początku do końca przygotowywała go administracja ZZOZ. W sumie sześć osób. Lecznica nie korzystała z pomocy firmy konsultingowej. Chciała zaoszczędzić. Firma konsultingowa bierze 50 tysięcy złotych za przygotowanie i złożenie dokumentacji.

"Osoby, które pracowały przy wniosku o unijną dotację otrzymały premię" - mówi dyrektor Krystyna Grzesiek. Sukces pracowników ZZOZ po raz kolejny potwierdził tezę, że w przypadku Wadowic to nie samorządy są głównymi benefincjentami unijnych programów operacyjnych.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był