3205edd9f15330653472c7cfacabd8d0.html Biegają bo lubią. Dla nich sport to relaks

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Biegają bo lubią. Dla nich sport to relaks

Email Drukuj
Zeszłoroczna edycja BiegamBoLubię pokazała, że w Wadowicach nie brakuje osób które biegają lub które chciałyby zacząć biegać, a widok biegających już na stałe wpisał się w pejzaż naszego miasteczka. W tym roku po raz kolejny wystartował nowy sezon tej ogólnopolskiej akcji.Highslide JSBiegamBoLubię to akcja powstała z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Wadowice dołączyły do niej w 2012 roku za sprawą członków Klubu Biegacza „Endorfiny Wadowice”. Bezpłatne zajęcia prowadzone są w każdą sobotę, o godz. 9:30 (co najmniej 60 minut), na bieżni przy ZSP nr 3 w Wadowicach, ul. Sienkiewicza 9.
To stała godzina, wspólna dla wszystkich miejscowości - ułatwia to komunikowanie informacji o spotkaniach, to też element łączący naszą ogólnopolską akcję. Naszym głównym celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, propagowanie biegania jako wspaniałej formy rekreacji i recepty na zachowanie zdrowia oraz kondycji – podkreśla trener Jarosław Jaworski
. Zajęcia BiegamBoLubię są skierowane do każdego – a zwłaszcza do osób, które nigdy nie biegały. Na zajęciach biegasz i ćwiczysz na tyle na ile Cię stać. Trenerzy prowadzący zajęcia chętnie pomogą i doradzą w kwestii treningu/odżywiania, a także innych praktyk około biegowych. Zapraszamy dorosłych, a także dzieci i młodzież - muszą być jednak pod opieką dorosłych opiekunów.
Zajęcia odbywają się wg ustalonego schematu. Zaczynamy od rozgrzewki, potem przechodzimy do części głównej, gdzie możecie się spodziewać zarówno treningów biegowych jak i koordynacyjnych czy sprawnościowych. Kilka razy w roku organizowane są testy i sprawdziany, które pozwolą wam sprawdzić swoją kondycję – wyjaśnia trener Tomasz Mlost.
Wiosna zaczęła się na dobre, jest więc najlepszy czas na to by po zimowej przerwie wrócić do aktywności ruchowej i pozbyć się zbędnych kilogramów. Wielu ludzi biega w Wadowicach co sami zauważamy praktycznie o każdej porze dnia.
Ty też biegasz? A może dopiero chcesz zacząć? Przyjdź na zajęcia - zachęcają trenerzy BBL.

(Bbl)
Fot. BBL

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... rigalo komentuje +1
Glupota duza ,po co meczyc kite,jak mozna sobie w cieniu piwko wypic czy zakasic jakims fast fudem,dziwie sie takim ludziom ze tak sie morduja bezsensownie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... Crazy komentuje +3
@jam jestem dziewczyną :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... lucu komentuje +4
Bardzo piękna inicjatywa:) dobrze, że zaczyna pojawiać się w naszym kraju moda na aktywne spędzanie wolnego czasu, a bieganie jest chyba jego najprostszą i najbardziej przyjemną formą :)
Pozdrawiam biegaczy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... jam komentuje +1
@Crazy i właśnie temu nie masz dziewczyny boś leń :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... Crazy komentuje +1
O kurka,koło mojej szkoły.Jak w ogóle można lubić bieganie,to istna męczarnia,zwłaszcza jak na wf na 600 musimy biegać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był