87ef5701f017587c157a0337f3a1ae75.html W Wadowicach uczą już po japońsku

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W Wadowicach uczą już po japońsku

Email Drukuj
To była zabawa. Ponad 70 osób wzięło udział w warsztatach origami i kaligrafii japońskiej zorganizowanych w Wadowickim Centrum Kultury. Na zajęcia przyszła młodzież, która spędza ferie w domu. Uczyli się naprawdę trudnych rzeczy.Ponad godzinę ćwiczeń podczas warsztatów origami to stanowczo za mało dla tych, którzy we wtorek (1.02) przyszli do Wadowickiego Centrum Kultury. Uczestnicy zabawy chcieliby poćwiczyć dłużej pod okiem instruktorów.

WCK zaprosiło do siebie pracowników Centrum Sztuki Japońskiej Manggha z Krakowa, którzy opowiedzieli o origami, a potem pokazali kilka tajników sztuki składania papieru. Zabawy było przy tym sporo, bo uczestnicy zajęć przyszli tutaj z własnej woli zainteresowani ofertą WCK.
To wszystko jest dla mnie bardzo ciekawe. Pan instruktor bardzo dobrze tłumaczył. Najbardziej podobał się żuraw którego zrobiłam - mówiła nam po zajęcia piętnastoletnia Aleksandra z Tomic.
Po zajęciach z origami przyszedł czas na kaligrafię. Tutaj również sala WCK wypełniła się licznie młodzieżą i nawet dorosłymi. Dwie godziny malowania znaków Kanji kończył pokaz filmu "Żywe skarby Japonii”.

Wadowickie Centrum Kultury zorganizowało na ferie szereg zajęć dla dzieci i młodzieży. Program obejmuje 15 różnych pozycji dając uczestnikom aż ponad 40 godzin dobrej zabawy.
Co roku staramy się zaproponować coś nowego. Taką propozycją są właśnie warsztaty z origami i kaligrafii japońskiej. Na kilka dni przed warsztatami już wiedzieliśmy, że będzie duże zainteresowanie, bo ludzie dzwonili, pytali i chętnie zapisywali się na ćwiczenia - mówi nam Piotr Wyrobiec, dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury.
W warsztatach z pracownikami Centrum Manggha we wtorek (1.02) wzięło udział ponad 70 osób. Uczestnicy nie ukrywali, że chcieliby, aby w przyszłości warsztaty z origami były w domu kultury kontynuowane.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(Sg)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
To ja jestem na zdj!! Lusi. komentuje +2
Hej.To ja jestem na początku.W niebieskiej kurtce i różowej czapce.Byłam na tych zajęciach razem z moją koleżanką Olką(stoi koło mnie).Uczyłyśmy się robić origami i pisać sztuką japońską.Było całkiem fajnie.Do domu przynieśliśmy piękne prace.
;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2011
tak guli komentuje +1
Bardzo się cieszę że w wadowicach jest cos takiebo zorganizowane .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2011
Znajomoscjęzyków Mariolka@ komentuje +3
Znajomośc jezyków jest bardzo wazna. Japonski i kultura japońska jest cudowna- wręcz urzekajaca- ale chinska też no i podejrzewam,ze w najblizszych 20-30 latach nieodzowna w prowadzeniu interesów i wszelkich wymianach naukowych oraz kulturalno - oswiatowych. A wiec- uczmy sie jezyków obcych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2011
;D Miharu komentuje +3
Osobiście cieszę się, że w naszym mieście odbyły się takie zajęcia. Oby było coraz więcej takich zajęć w Wadowicach. ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2011
... g. komentuje +3
Proponuję warsztaty językowe dla naszych władz, dziennikarzy i nie tylko.
Lekcja 1 - "Dwa tysiące dziesiąty, a nie dwutysięczny dziesiąty" Rok dwutysięczny był tylko raz! Do cholery bitwa pod Grunwaldem kiedy była? W tysiąc czterysta dziesiątym, a nie tysięcznym czterysta dziesiątym, albo tysięcznym czterechsetnym dziesiątym.
Lekcja 2 - "Tę książkę, a nie tą książkę". Tak wiem, zaraz mi tu ktoś napisze, że obie formy są już uznawane za poprawne. Na podwórku może i są, ale "oficjalnie" wypadałoby mówić po polsku.
Lekcja 3 - " 25 stycznia, a nie 25 styczeń" - tam w domyśle jest "dzień" - dwudziesty piąty dzień stycznia!
Ogarnięcie tych trzech prostych lekcji zajęłoby pewnie parę miesięcy, więc na razie wystarczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2011
dokładnie wiochman komentuje +0
dokładnie po polsku niech lepiej uczą....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2011
s aretrsz komentuje +5
Polskiego ludzie do końca nie ogarniaja a wy tu z japonskim ..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był