0194a2f0bd831df618b55f96bad8884a.html Juwenalia za nami - to były piękne dni

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Juwenalia za nami - to były piękne dni

Email Drukuj
Modlitwa, zabawa, sport i…nawrócona wiedźma. Tak właśnie wyglądały Juwenalia Kalwaryjskie. Wydarzenie jak najbardziej godne uwagi, które z całą pewnością zasługuje na powtórkę za rok.Tegoroczne Dni Młodzieży w Kalwarii Zebrzydowskiej dobiegły końca. Impreza trwała od poniedziałku (11.08) do środy (13.08). Przez 3 dni młodzież z całej Polski miała okazję uczestniczyć nie tylko we wspólnej modlitwie, zabawie, ale także mogła np. oddać krew i tym samym uratować komuś życie.

Choć w wydarzeniu nie brała udziału jakaś powalająca liczba osób (ok. 100), to można jednak zaliczyć go do udanego. Jak mówią organizatorzy, czyli Ojcowie Bernardyni, dzięki temu wszyscy mogli się wzajemnie poznać, a przede wszystkim w głębszy sposób przeżyć chwile modlitwy i refleksji tak, aby zregenerować swoje siły przed powrotem do codziennych zajęć.

Highslide JSZ całą pewnością młodzieży potrzeba tego typu spotkań, a jak wiadomo Kalwaria jest miejscem do którego chętnie przybywają młodzi ludzie. A co mówią na ten temat sami uczestnicy? Wszyscy zgodnie twierdzą, że imprezę trzeba obowiązkowo powtórzyć za rok, a kto nie skorzystał z okazji wiele stracił.
Nie żałujemy czasu spędzonego tutaj. Poznałyśmy wiele ciekawych osób, wzbogaciłyśmy się o nowe doświadczenia, a cały pobyt tutaj będziemy mile wspomina– powiedziały nam Kasia, Jowita i Paulina, które przyjechały z Leżajska.
Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził i przygotowali moc atrakcji. Do kalwaryjskiego Sanktuarium zaproszonych zostało kilka zespołów zarówno polskich jak i zagranicznych. Codziennie odbywały się koncerty, które doprowadzały młodzież do szaleństwa.

Ponadto można było wziąć udział w biegu przełajowym, którego trasa przebiegała przez las klasztorny i obejmowała swym zasięgiem 2,5 km. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono dwóch zwycięzców: Piotra Zawiłę i Marię Jelatę. Z kolei w środę odbyła się akcja krwiodawstwa. W sumie zarejestrowało się 15 chętnych, z czego 12 osób mogło oddać krew. Może to niewiele, ale nie wykluczone, że właśnie dzięki temu uratowane zostało czyjeś życie.

Highslide JSNieodłącznym elementem programu była Msza Święta sprawowana każdego dnia oraz wspólna adoracja. Zwieńczeniem tegorocznych Kalwaryjskich Dni Młodzieży było świadectwo wygłoszone przez Patrycję Hurlak, aktorkę, która opowiedziała o własnych doświadczeniach związanych z magią. Między innymi wyznała jak zmieniło się jej życie od momentu kiedy zaczęła czytać horoskopy i jakie pociąga to za sobą konsekwencje. Napisała książkę pt.: „ Nawrócona wiedźma”, którą można było nabyć podczas imprezy.

Po świadectwie na scenie wystąpił wyśmienity zespół Soul’n’Voices, który zaprezentował się w różnorodnych brzmieniach takich jak jazz, gospel, funk czy soul. Juwenalia Kalwaryjskie w tym roku były organizowane przez Ojców Bernardynów po raz trzeci i zostały połączone z sierpniowym odpustem ku czci Wniebowzięcia NMP.

W najbliższych dniach Kalwaria przeżywać będzie prawdziwe oblężenie. Bowiem przybędzie tam tysiące wiernych, którzy wezmą udział w procesjach Zaśnięcia i Wniebowzięcia Matki Bożej. A jeśli przegapiliście takie wydarzenie, to nic straconego, szykujcie się za rok…

Katarzyna Biedrawa

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... binek komentuje +0
a dziewczyny cos kopały pilke>


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... Marcjanna komentuje +3
tak i wczoraj przez to były potworne korki...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był