2c9e2d4188a5699a59782da1770b229d.html Juwenalia kalwaryjskie - coś dla ciała i ducha

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Juwenalia kalwaryjskie - coś dla ciała i ducha

Email Drukuj
Jak się okazuje modlitwę i zabawę można połączyć. W Kalwarii Zebrzydowskiej trwają właśnie Kalwaryjskie Dni Młodzieży. Impreza skierowana do młodych cieszy się coraz większą popularnością i co roku obfituje w bogaty program.Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W poniedziałek (11.08) o 17.00 w Bazylice została odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie Dni Młodzieży. Ojcowie Bernardyni zwrócili się do młodych, że jest to czas nie tylko modlitwy, refleksji, ale również odpoczynku, który umocni ich wiarę i odnowi siły fizyczne jak i duchowe. Udział w takim wydarzeniu pomoże powrócić do codziennych obowiązków.

Po chwili poświęconej na wspólną Eucharystię przyszedł czas na zabawę. Jako pierwszy na scenie wystąpił kwartet taneczno – bębniarski Ugandan Dancers Band, który zaprezentował tradycyjną, afrykańską muzykę oraz taniec. Wieczorem wystąpi jeszcze znany kalwaryjski zespół Coś Dobrego oraz przybyła z Włoch grupa Blue Flowers.

Zatem tańca i muzyki na pewno nie zabraknie. Atmosfera w tym miejscu jest niezwykła. Młodych biorących udział w imprezie nie zniechęcił nawet padający deszcz, bo jak to powiedział jeden z Ojców Bernardynów, w tym wypadku liczy się pogoda, tyle że ducha. Do wspólnej zabawy zaproszona jest młodzież młodsza i nawet ta do 80 lat.

Kalwaria Zebrzydowska to niezwykle ważne miejsce na mapie polskich Sanktuariów. Co roku przyciąga ogromną rzeszę pielgrzymów, wśród których jest wiele młodzieży. Młodzi ludzie przybywają tutaj, aby odnaleźć siebie, poznać własne słabości i umocnić się.
Kalwaria jest dla nas miejscem szczególnym. Tutaj wyraźnie czuć obecność Boga. Będąc tu można doświadczyć wielu łask, które są bardzo potrzebne młodemu człowiekowi- powiedziały nam Gosia i Julia, uczestniczki Dni Młodzieży, które przybyły wraz z grupą z Warty.
Jak dowiedział się portal Wadowice24.pl ok. 100 osób z różnych części Polski, a także Ukrainy wyraziło chęć udziału w tym wydarzeniu. Oznacza to, że ci uczestnicy otrzymali specjalny, imienny identyfikator, który pozwoli im na skorzystanie z pakietu obejmującego nocleg i wyżywienie podczas imprezy.

Dla wszystkich pozostałych chętnych wstęp na koncerty i inne atrakcje jest bezpłatny. Tegoroczne Juwenalia Kalwaryjskie zostały połączone z odpustem ku czci Wniebowzięcia NMP.

Przypominamy, że Ojcowie Bernardyni zapraszają do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego wszystkich zainteresowanych w dniach od 11 do 13 sierpnia, a szczegółowy program można odnaleźć na stronie Sanktuarium. Zatem jeśli chcecie się oderwać od codzienności, zabierzcie ze sobą znajomych i przyjeżdżajcie do Kalwarii.

Katarzyna Biedrawa

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był