f9fe040b8dc0c507affa5d642016b952.html W Izdebniku znowu poleje się krew

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W Izdebniku znowu poleje się krew

Email Drukuj
Takie akcje to tylko w Izdebniku. Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna od kilku lat organizuje akcje krwiodawstwa. To połączenie zdrowej rywalizacji z bardzo dobrym celem, dzięki któremu co roku ochotnicy zasilają banki krwi. Nadchodzi kolejna okazja do pomocy.


Ochotnicza Straż Pożarna zaprasza już na kolejną, trzecią, akcję krwiodawstwa, w tym roku. Do końca grudnia ma być ich łącznie aż pięć. Krew będzie można oddawać już w niedzielę (6.07) od godz.10.00 do godz.14.00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

Przypomnijmy Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku od 2008 roku uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Ognisty ratownik-gorąca krew” przeznaczonego zarówno dla straży ochotniczej, jak i państwowej.

Highslide JSKonkurs organizowany jest na terenie całej Polski od 2005 roku przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, przy współpracy Zarządu Głównego OSP oraz Państwowej Straży Pożarnej. Izdebnicka jednostka jako jedyna z Powiatu Wadowickiego bierze nieprzerwanie udział w tym konkursie. Dzięki takiej możliwości, w Izdebniku od 2008 roku odbywają się 4/5 akcje krwiodawstwa w ciągu roku.

W 2013 roku do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do Krakowa, pojechało ponad 60 litrów krwi z Izdebnika. Izdebnicka jednostka uplasowała się na 4 miejscu za aktywność krwiodawczą, wśród małopolskich jednostek biorących udział w konkursie. Co roku odbywają się uroczyste gale podsumowań akcji krwiodawstwa, w każdym województwie, później ogólnopolskie podsumowanie w Warszawie.

W województwie Małopolskim dotychczas uroczyste gale podsumowań odbywały się w Komendzie Wojewódzkiej PSP lub Szkole Aspirantów PSP w Krakowie. W tym roku izdebnicka jednostka została wyróżniona za aktywność i ilość oddanej krwi w województwie małopolskim, i to ona była gospodarzem tegorocznej uroczystej gali podsumowania krwiodawstwa.
Serdecznie dziękujemy naszym stałym jak i nowym krwiodawcom akcji w Izdebniku. Przytoczę słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest ,i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jesteście wielcy, że dzielicie się cząstką siebie ! Zapraszamy do nas po raz kolejny, już w tą niedzielę, czekamy na Was ! – mówią nam organizatorzy.

Karolina Kwaśnica, (kp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był