b6a2462d50c62eb90accb1489dbe8690.html Tak dzieci bawiły się w bibliotece

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tak dzieci bawiły się w bibliotece

Email Drukuj
W zajęciach prowadzonych przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną wzięło udział blisko 40 osób. To była  doskonała okazja do ciekawej możliwości spędzenia wolnego czasu. Okazały się również świetną alternatywą dla jakże popularnego w dzisiejszych czasach Internetu i gier komputerowych.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Ferie, niestety, dobiegły już końca, a wraz z nimi również zajęcia dla dzieci prowadzone w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem „Świat uczuć według Grzegorza Kasdepke...” i miały na celu przybliżenie najmłodszym emocji i uczuć, które towarzyszą im w codziennym życiu – a wszystko to oczywiście w przystępnej i ciekawej formie.

Na pierwszy ogień poszła zazdrość – uczucie niezbyt przez nas lubiane, ale bardzo popularne. Zna je każdy doskonale, od malucha po osoby starsze. Podczas spotkania staraliśmy się spojrzeć na zazdrość z nieco innej strony i znaleźć sposoby, by jakoś ją „obłaskawić”.

Ciekawe i śmieszne zabawy, wsparte zostały odpowiednio dobraną lekturą, a bohaterowie bajek i opowiadań wskazywali drogę do skutecznego pokonywania złych emocji. Rozwiązywanie zagadek i kalamburów oraz konkursy grupowe udowodniły, że współpraca i wzajemna pomoc przynoszę lepsze efekty niż niezdrowa rywalizacja.

Kolejne spotkanie poświęcone było na odmianę szczęściu we wszystkich jego odmianach. Uczucie to jest niczym słońce – potrafi rozjaśnić mrok i ogrzać najbardziej lodowate serce. Podczas zajęć dzieci szukały najbardziej różnorodnych przyczyn i sytuacji, które sprawiają, że na ich buziach gości uśmiech.

Okazało się, że szczęście ma wiele twarzy. Wspólnie wykonana praca zobrazowała z jednej strony to, co dzieciom sprawia największą radość, a z drugiej – co je smuci. Dużą pomocą w pierwszym tygodniu ferii było włączenie się wolontariuszki Eweliny Wiśniewskiej, zarówno na etapie przygotowania zajęć, jak i podczas spotkań z dziećmi.

W drugim tygodniu ferii uczestnicy zgłębiali zagadnienie „przemoc czy pomoc”. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na wskazany temat, po czym najmłodsi musieli określić, jak zachowają się w konkretnych sytuacjach wymagających udzielenia pomocy.

Nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz kalamburów, podczas których najmłodsi pokazywali czynności, w jakich pomagają rodzicom w domu. W trakcie zajęć postawiono także na pomoc i pracę zespołową – uczestnicy musieli wykonać razem kilka zadań na spostrzegawczość oraz wspólną pracę plastyczną.

Ostatnie zajęcia, które wypadły w święto zakochanych poświęcono oczywiście miłości. Dzieci poznały historię walentynek, rozwiązały miłosną krzyżówkę, poskładały „złamane serca”. Nie zabrakło także wróżb walentynkowych oraz tradycyjnie zabaw ruchowych.

Na zakończenie zajęć najmłodsi wykonali piękne walentynki dla rodziców, dziadków i przyjaciół.

W zajęciach prowadzonych przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną wzięło udział blisko 40 osób. Ferie były dla dzieci doskonałą okazją do wzajemnej integracji i ciekawą możliwością spędzenia wolnego czasu. Okazały się również świetną alternatywą dla jakże popularnego w dzisiejszych czasach Internetu i gier komputerowych.

Małgorzata Stochel
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... wNóK komentuje +2
Bardzo dobrze żę dzieci w tym wieku spędzają czas w bibliotece a nie przed komputerem tak jak moja babcia . Z poważaniem WNÓK

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był