f1291358720afd98d1a9164d4f62f596.html Miliony do wzięcia, bierzecie?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Miliony do wzięcia, bierzecie?

Email Drukuj
Aż 5,5 miliona złotych będzie miało do rozdania Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Wadoviana". Nie tak dosłownie, ale mimo wszystko trzeba je wydać w Wadowicach do końca 2013 roku.Highslide JS Marek Sowa, wicemarszałek Małopolski, przywiózł w piątek (7.08) do Wadowic bardzo ważny dokument. To gwarancja finansowa przeznaczenia z funduszy unijnych prawie 5,5 miliona złotych na rozwój obszarów wiejskich do końca 2013 roku.

Z tych pieniędzy finansowane będą projekty, które gmina Wadowice, Stowarzyszenie "Wadoviana" i sołectwa zatwierdziły w lokalnej strategii rozwoju. Organizacją, która zajmie się naborem wniosków, ich rozdziałem i rozliczeniem w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 będzie właśnie Lokalna Grupa Działania "Wadoviana".

Stowarzyszenie ma osobowość prawną, legalne władze i jest partnerem samorządu wojewódzkiego. Prezesem stowarzyszenia jest Agnieszka Cygan, wiceprezesami Krzysztof Pająk i Anna Rzemieniec, a członkami zarządu Bożena Płonka, Krzysztof Salacha, Agnieszka Ogiegło i Dorota Batko.

Założeniem lokalnej grupy jest działanie oddolne. LGD ma dbać o rozwój własnego regionu, promować go, wykorzystywać lokalne zasoby, wspierać integrację społeczną, kampanie społeczne, mikroprzedsiębiorstwa, ochronę środowiska i niewielkie inwestycje w poprawę jakości życia mieszkańców. Takie przedsięwzięcia mają formę partnerstwa publiczno-prywatnego. Dofinansowanie poszczególnych projektów może wynosić od 30 do nawet 85 procent. Bez wkładu własnego więc się nie obejdzie.

Zarówno program unijny, który przeznacza pieniądze na tego typu stowarzyszenia, jak i strategia gminy pełna jest unijnej nowomowy. Konkrety to już projekty, które będą finansowane z tych pieniędzy. Każda instytucja, stowarzyszenie, firma lub nawet osoba fizyczna mogą z tej puli uszczknąć coś dla swoich pomysłów. Najważniejsze jednak będą dobrze wypełnione wnioski.

"Pomysłów i sposobów wykorzystania tych pieniędzy może być dużo" - zapowiada Marek Sowa, wicemarszałek województwa małopolskiego. Jakie to konkretne pomysły, dowiemy się już wkrótce. "Jeszcze w tym roku ogłosimy pierwsze konkursy na projekty" - zapowiada Agnieszka Cygan.

Tak czy siak, z chwilą gdy w piątek (07.08) wicemarszałek Marek Sowa przekazał w formie dokumentów Agnieszce Cygan gwarancje finansowe na 5,5 mln złotych, pojawiła się nam w mieście wpływowa i bogata organizacja społeczna, której siedziba mieścić się będzie w budynku Urzędu Miejskiego.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był