Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Takie rajdy mogą czegoś nauczyć

Email Drukuj
60 osób wzięło udział w dziewiątym już Jesiennym Rajdzie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Chociaż było zimno i padało, nie zniechęciło to wytrwałych. Rajd, jak co roku zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej przy współpracy 3 Drużyny Harcerskiej Badyle.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Głównym celem organizacji tych Jesiennych Rajdów Przyjaciół Kalwarii jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania historią i kulturą swojej „małej ojczyzny”, rozbudzenie wrażliwości na piękno regionu oraz kształtowanie nawyków do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Przy okazji takich wycieczek po okolicy młodzi ludzie mogą nauczyć się czegoś ciekawego o historii własnego regionu. W tym roku mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy dopisali.

W trasę wyruszyło 60 osób, w tym uczniowie kalwaryjskich i wadowickich szkół oraz 3 Drużyna Harcerska Badyle z drużynową Dagmarą Dudą. Po kilku godzinach wycieczki na metę w kalwaryjskim centrum kultury dotarło 42 uczestników rajdu. Tutaj czekała na nich ciepła herbata i poczęstunek, a także dodatkowe konkursy.

Pierwsze miejsce w rajdzie zajęła drużyna z Zebrzydowic, druga była ekipa Kalwarii Zebrzydowskiej, a trzecia reprezentacja z Wadowic. To nie był jednak koniec imprezy. Organizator rajdu, Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, przygotował dla uczestników dodatkowe atrakcje i konkursy podsycające jeszcze współzawodnictwo.

W konkursie z wiedzy wygrała Patrycja Moskała z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Ilona Pająk z Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach, w strzelaniu z wiatrówki „pneumatycznej” najlepszy był Marcin Bielec z ZS nr 2 Wadowice, w rzutkach do tarczy królował Konrad Boryczko z ZS nr 2 Wadowice, a skakance najlepiej radziła sobie Julia Cholewa z ZS nr 4 Zebrzydowice, w wyścigu w workach na mecie najszybszy okazał się Tymoteusz Malina z ZS nr 1 Kalwaria Z., w deskorolce wygrał Dominik Szlachetka z ZS nr 4 Zebrzydowice, i na koniec w slalomie zwycięzcą okazał się Dawid Wojnowski z ZS nr 4 Zebrzydowice.

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej
zapowiada, ze za rok powtórzy rajd i podczas dziesiątej jubileuszowej edycji wymyśli coś specjalnego.

(Kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... WYGRANY W DESKOROLCE komentuje +0
Dominik Szlachta nie Szlachetka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 11 - 2012
... asde komentuje +2
Marcin Bielec , a nie Bieler

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 11 - 2012
... Honoratka komentuje +1
Fajna akcja. Brawo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 11 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był