Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rajdowe kilometry z kapliczkami

Email Drukuj
Cmentarz Choleryczny, kościół parafialny w Choczni, Muzeum im. E. Zegadłowicza to miejsca, których historię pozna każdy, kto wybierze się na Rodzinny Rajd Rowerowy w ostatnią niedzielę sierpnia. Do przepedałowania jest jedynie 25 kilometrów. Jedziecie?


Każdy, kto chce spędzić te ostatnie dni wakacji aktywnie, powinien wziąć udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Wydział Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego. Rodzinne pedałowanie zaplanowano na niedzielę (26.08).

Trasa Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Zabytkowych Kapliczek Gminy Wadowice liczy około 25 kilometrów. Taki dystans dla jednych to bułka z masłem, ale dla innych to nie lada wyzwanie.

Każdy może sprawdzić swoje rowerowe możliwości zabierając ze sobą całe rodziny i przyjaciół. Start będzie o godzinie 9.30 z ulicy Kościelnej w Wadowicach. Później trasa biegnie ulicami Mickiewicza, Batorego, Łazówka, Starym Gościńcem na Cmentarz Choleryczny, stamtąd uczestnicy rajdu przejadą do Choczni, Zawadki i Gorzenia Górnego, gdzie zaplanowano zwiedzanie Muzeum Dwór E. Zegadłowicza. Tam też zaplanowano dłuższy odpoczynek z licznymi atrakcjami.
Będzie ognisko i pieczenie kiełbasek, nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu, który samodzielnie przejedzie całą trasę – informują organizatorzy.
Każdy też będzie mógł się popisać wiedzą, którą zdobył podczas rajdu. W przygotowanym przez organizatorów konkursie będzie można wygrać interesujące nagrody i upominki, którymi będzie można się pochwalić już po zakończeniu rajdu.

Meta w Wadowicach. Każdy, kto chce wziąć udział w rajdzie musi zgłosić się jednak najpierw do wadowickiego biura MSiT (Małopolski System Informacji Turystycznej) przy ulicy Kościelnej 4 i tam się zapisać. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

(tam)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Bożko tyfuśnik komentuje +1
Najlepsza wadowicka trasa to :kościół-kapliczka-kościół-cmentarz.Wszystko to w imię pańskie i ku chwale JP2!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 08 - 2012
... ap komentuje +0
Wygląda na to że Rajd szlakiem architektury drewnianej zakończył żywot .
Pewnie w okolicy nic nie zostało drewnianego (wszędzie beton i kamień ) .
Kto słyszał o nowym szlaku zabytkowych kapliczek w Gminie Wadowice?
Dworek Zegadłowicza i kościół w Choczni to zabytkowe kapliczki ?
Ciekawe pod jakim tytułem będzie sierpniowy rajd w przyszłym roku ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2012
... rudolf komentuje +1
fajny rajd tylko kolo tego cholerystcznego cmentarza,cholera mnie brala na organizatorow

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2012
... korek komentuje +7
Ten rajd / rodzinny/ jako pierwszy w roku ubiegłym / bardzo udany/ zaproponowało Stowarzyszenie 'Iłowiec' z Zawadki i Gorzenia. Zdecydowanie to pomysłodawca - świetna idea ! !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2012
... @@@ komentuje +2
Na dwóch rowerach przecież nie pojedziesz:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2012
... obserwator3DG komentuje +6
A będą do wygrania rowery tak jak to było na rajdzie w Zawadce??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był