Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Mur więzienia w soczystych kolorach

Email Drukuj
Mur wadowickiego więzienia nabrał wreszcie kolorów. Graffiti przygotowane przez firmę Dulux wypełnione farbami wszystkich barw wygląda imponująco. Mimo złej pogody akcja malowania przy ul. Słowackiego ściągnęła wiele osób. Warto to zobaczyć.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W tym roku ruszyła druga edycja akcji Dulux Let’s Colour, której głównym celem jest dodawanie koloru do życia mieszkańców kolejnych miast. W sobotę (11.08) o godzinie 10. akcja kolorowania rozpoczęła się także w Wadowicach. A jej pomysłodawcą był Krzysztof Burzej, partner handlowy firmy Dulux z Andrychowa.

W piątek  (10.08) wieczorem cały mur wadowickiego więzienia od strony ul. Słowackiego został oczyszczony i pomalowany na jasny kolor, tylko po to by następnego dnia ochotnicy "malarze" mogli swobodnie dać upust swoim talentom malarskim.

Przy rytmach serwowanych przez DJ'a i mimo złej pogody kilkadziesiąt osób malowało mur, który do tej pory nie kojarzył się z czymś kolorowym. 

Do akcji włączyli się także samorządowcy, wśród  których można było zauważyć m.in starostę powiatu wadowickiego Jacka Jończyka, który z dumą trzymał pędzel i wypełniał miejsca wskazane przez grafika na murze.
Farba bardzo dobrze sie trzyma. Faktura muru jest dosyć głęboka, więc trzeba się napracować, ale efekt jest bardzo dobry. Teraz ten mur będzie wyglądał o wiele ładniej - powiedział nam starosta Jacek Jończyk.
Po minach zebranych  na miejscu "malarzy" wyczytać można było dobrą zabawę i magiczny nastrój. A efekt ich pracy można będzie podziwiać jeszcze przez długi czas.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (40)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... 666 xxx komentuje +4
co to ma być ?! ja sie pytam ?! zamiast pomalować oddział dziecięcy w szpitalu czy jakies przedszkole albo szkołę to sie za mury więzienia biorą i chmurki na nich maluja a moze jeszcze myszke miki albo kubusia puchatka ! a inne miejsca straszą ...
Boże widzisz i nie grzmisz...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2012
... BNN komentuje +11
ach zapomniałem . Pięknie pomalowaliście MUR ,,Wspólnego Domu """

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2012
... BNN komentuje +5
@ iwo
a jakim sposobem buraku wiesz że mnie nie było ? i że nic nie robię jak to napisałeś dla dzieci i mieszkańców mojej dzielnicy ... WSTYDŹ SIĘ @IWO WSTYDŹ . A na murze możecie sobie malować co dusza zapragnie tylko nie zapomnieć o talerzykach bo mozaika jest o wiele pracochłonna .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2012
... BNN komentuje +3

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2012
... iwo komentuje +6
@BNN
Ty malkontencie, a weźże się sam do roboty i zrób cokolwiek dla innych. Dla mieszkańców, sąsiadów, kolegów z pracy , a może po prostu dla przykładu - dla dzieci. Niech dobry przykład mają. Nie było cię ani 1 sierpnia o godzinie W, TO JEST o 17.00 pod pomnikiem 12 Pułku Piechoty, ani na Mszy św. o 18.00 w intencji poległych Powstańców i Żołnierzy 12 PP. Przy murze też cię nie było, bo ciebie po prostu nie stać na manifestowanie pamięci historycznej, a coż dopiero na ........zabawę w graffiti.
Gratulacje dla Pana Jacka Jończyka, który w każdej sytuacji potrafi się znaleźć i wyjść do ludzi.
Ty po prostu zazdrościsz staroście i vice sympatii i szacunku w środowisku. Jesteś małym człowieczkiem z kompleksami. I takim pozostaniesz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2012
... Mariolka@ komentuje +0
OUTSIDE+ super +INSIDE nie koniecznie . Więzniom to pomoże tye co nic. To nie żlobek czy prZedszkole.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2012
... antykatol komentuje +7
Czy starosta załatwił "pokropienie"tych swoich bazgroł?Wszak bez poświęcenia dzieło będzie nie ważne!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2012
... pat83 komentuje +1
Fajnie że pomimo deszczu tyle ludzi przyszło żeby uczestniczyć w akcji malowania muru więzienia. Byłem na tej akcji i stwierdzam że z takimi ludźmi którzy tam byli można osiągnąć wszystko. Za to niektórym osobom na tym forum nawet dobra zabawa i akcja dla dobra miasta kojarzy się z polityką i znajdą powód żeby ponarzekać. Z kolei zainteresowanym akcją duluxa która była przeprowadzana na całym świecie polecam filmik


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2012
... studnia komentuje +1
Bardzo nieudany pomysł na rekame...hehehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... j23 komentuje +8
Trzeba zadbać aby w przyszłości dobrze się mieszkało i coś mogło przypominać dobre czasy. Ściany na błękit, aniołki do cel; sufit się wy........ i będzie jak w niebie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... porazka komentuje +4
Nie nauczyło ich nic malowanie skate-parku pod szkołą nr1, malowanie tunelu przy dworcu kolejowym, malowanie muru przy wadowickim Centrostalu? Dlaczego są teraz "szarymi kawałkami betonu"? Bo te śmieszne malunki zostały zdewastowane, poszarzały i zaczęły straszyć a nie ozdabiać. Za niedługo będziemy mieć kolejne szare i paskudne plamy, na których usunięcie przyjdzie czekać 2-3 lata.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... Jaśka z mięsnego komentuje +14
Dobrzy gospodarze.Osobiście zadbali o ogrodzenie "Wspólnego domu".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... Ancymon komentuje +4
Fajne nawet pojawił się "prawicowiec" z dziada , jeszcze Go tu nie widzieli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... Leon Lewicowiec komentuje +14
Gdyby to była kopalnia a nie kryminał,to za sprawą Jończyka nosiłaby nazwę "Wujek".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... guma komentuje +1
Jaki jest nr i data rozporzadzenia ministra w sprawie produkcji częsci zamiennych przez producentów. Chce wiedzieć bo wybieram sie na spacer na Śląsk.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... anett komentuje +3
...no to takim myśleniem idąc pomalujmy teraz kościół,
ta cała akcja to tylko reklama, nawet widziałam tam reklamę nowo otwartego sklepu
ktoś ma dobre układy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... rudolf komentuje +13
czyzby wladza przezornie upiekszała swoje przyszle miejsce pobytu[ przezorny zawsze ubezpieczony]

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... BNN komentuje +3
Czyżby Jończyk zabrał stara ekipę magistratowi ? Na fotach w największej komitywie Kazimierz Z (były miłośnik magistratu teraz cudownie nawrócony), Marta Królik i jeszcze jeden miglanc z Wadowic . Niezła koalicja i partnerstwo w celu ? no właśnie w jakim celu Zieliński Kaźmirz pokazuje się w towarzystwie członka Społecznego Komitetu Poparcia Ewy Filipiak do którego Jonczyk Jacek przystąpił i nawet był inicjatorem w Lutym 2010 roku . Teraz milusiński Jacek (zw. kraciasta marynara ) już tak nie lubi kompani z Placu JPII pozbierał odpady no i oczywiście wsparty siła towarzyszy ruszył do kontr natarcia . Najpierw to wraz z nieliczna grupą kombatantów nie oglądając się na konwenanse poszedł czcić rocznice Powstania Warszawskiego pod pomnik półkowy hen daleko na koniec Wadowic . Jaki musiało być zdziwienie w szeregach magistrackich organizatorów powyższych obchodów na taki pomysł ze strony starostwa , bo przecież jeszcze dwa lata temu sam Jacenty J .. yk rękę wyciągał do Burmistrz Filipiak jako honorowy członek WSPOMNIANEGO WCZEŚNIEJ KOMITETU .
Teraz w pięknym chwycie medialnym mimo padającego deszczu i niezbyt dobrej pogody w samym środku wekendu idzie malować mury więźnia ,ubrany w elegancką pelerynkę macha szczotką do malowania jak by nic innego przez całe życie ni robił . Wtóruje mu oczywiście jak zawsze wierna z pełną odpowiedzialnością tak można powiedzieć towarzyszka życia politycznego Vicce Marta Królik (ps wszystko wiem na wszystkim się znam ) jak widać na zdjęciach bajecznie zadowolona z tego pomysłu . Rodowita Wadowiczanka powiedzą no patrzcie jak dba o wygląd młoda zdolna doświadczona itp. itd. Zdało by się dopisać jeszcze to co myślą wszyscy ale głośno o tej Pani nie chcą mówić nie stety nie czas i miejsca zbyt mało . . Tak też jest sobota mury malują foty pstrykają ile wlezie w takiej pozie z pędzlem bez pędzla w okularach z parasolem ,pod murem ,przy murze , razem w grupie ,solo i tak dalej . Idzie oczywiście potem do domu redaktore z Onlinu lub Wad24 i pisze a pisze że hej o wspaniałym pomyśle że byli że otworzyli że zaszczycili. Niestety mało jednak z tego wszystkiego wynika dla zwykłego mieszkańca Powiatu Wadowickiego ale jeżeli malowanie murów obecnej władzy wystarczy no to gratulacje miejsca zostało jeszcze sporo farby pewnie też nie zabraknie no to do dzieła przez dwa lata to nie tylko można pomalować ten płot ( czy też tzw. więzienny mur, ale i mozaikę z rozbitych talerzy ułożyć.
Życzę powodzenia i do roboty ........

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... ehh komentuje +11
LUDZIE CZY WY NA PRAWDĘ JESTEŚCIE TACY TĘPI? skupcie się ale tak na prawdę bardzo bardzo ale to bardzo mocno...którą stronę murów oglądają więzniowie zewnętrzną pomalowaną czy wewnętrzną nie pomalowaną?.....już? dla tych którzy się nie domyślili podpowiadam, wewnętrzną...zewnętrzną oglądamy my. A do tej pory był to największy kawal szarego betonu w mieście...więc może dlatego ktoś pomyślał (zresztą bardzo słusznie) żeby go pomalować. Ale wy umiecie tylko narzekać, ciesze się że nie mieszkam już w wadowicach, czasami mam wrażenie ze tam mieszkają sami malkontenci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2012
... Xymen komentuje +5
Nawet pojawił się "prawicowiec" z dziada Kazek A/A Zieliński .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... BrabaraZofia komentuje +14
Ludzie!!! Graffiti a raczej Mural jest po stronie uczęszczanej przez mieszkańców i turystów a nie więźniów. Przecież oni są po drugiej stronie muru i tego nie widzą!! Gratuluje pomysłu- bardzo przyjemny! ale oczywiście zaściankowi wadowiczanie muszą sobie "pobluzgać"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... SZYMON1 komentuje +23
MOŻNA BYŁO POMALOWAĆ WIELE SZARYCH SZKÓL PRZEDSZKOLI KTÓRYCH SCIANY PRZYTŁACZAJA SZAROŚCIA ALE WOLELI MALOWAC WIEZIENIE HEHEHE GRATULACJE POMYSŁU NAPRAWDE NIE MOZNA BYŁO LEPIEJ TEGO WYMYŚLIĆ .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... MG komentuje +9
A czy ten pan na zdjęciu w tym gustownym kapelutku to nie jest czasami człowiekiem o bardzo poszarganej godności osobistej , który powinien raczej malować ten mur po drugiej stronie !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... psinokio komentuje +4
A jak w ZK zlikwidują PSI to gdzie Kazek będzie malował?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... Banialuka komentuje +9
A cokolik pod murem i chodniczek uciapkany ,jak u malarza papracza !!!
Teraz przyjdą >mieszkańcy < zza muru i będą go czyścić !
Więc Jacek jest dumny,ale na chwilę ,bo jak przyjdą następni graficiarze.......
to dopiero będzie EFEKT !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... malkontent komentuje +30
W nastepna sobote starosta z radnymi beda łatac dziury na drogach powiatowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... Bane komentuje +1
I`m Wadowice reckoning

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... hddf komentuje +17
ale przeciez to nie jest dla więźniow. oni sa po drugiej stronie muru. moim zdaniem to jest fajne. kolorowe wadowice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... asdasd kihu ai komentuje +2
Wspaniała inicjatywa a według mnie to jej twórca chodziło o to aby więźniowie coś ze społeczeństwem razem zrobiło a nie żeby sobie więźniowie sami odremontowali to co się zaś tyczy tego aby odmalowywać przedszkola to ja już wole ten mur bo naprawdę był w paskudnym stanie a codziennie tam tyle turystów przejeżdża .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2012
... Dulux - uczy "pędzlować" komentuje +3
Gratuluje Duluxowi, dla którego jak widać recydywiści to grupa docelowa klientów do których niewątpliwie Dulux chce się dostać.
Teraz recydywa już przy wsparciu Duluxu będzie (po wyjściu z ciupy) "PĘDZLOWAĆ" dalej.
Boże w jakim kraju my żyjemy !!!!
Dlaczego nie malują przedszkoli, szkół, szpitali - co za gość to wymyślił? powinien dostać na szyje zamiast medalu wiezienną kratę !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... anett komentuje +27
Może lepiej pomalować szkołę przy Słowackiego, może jakoś dzieciaki by do niej chętniej dreptały, a może smutny Urząd Pracy ale WESOŁE WIĘZIENIE jakoś mi nie pasuje, i jeszcze w towarzystwie sądu sąsiadujące. Nie wiem czemu to ma służyć, ale można by odczytać jako drwinę z wymiaru sprawiedliwości hm...może i słusznie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... psinokio komentuje +8
Temat graficzny: Tu mieszka kudłaty bluźnierca z Wadowic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... dziwny komentuje +7
thc thc tylko thc! pozdro dla kumatych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... Poztytywny_do_dziś komentuje +3
Polaczki - tylko tyle potraficie? Wstyd mi za ten naród jak czytam Wasze komentarze... ładna mi papieska spuścizna - jad i malkontentyzm.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... Dejwid komentuje +1
No nie..., bandytom jeszcze więzienie malują. Niech się sami chwytają za wałki i pędzle i do robót publicznych, wio! Byłby pożytek dla obojga. Chłopaki by sobie mięśnie wyrobili, a i miasto by się może powoli odremontowało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... Macedyeusz komentuje +2
PIONA KRYMINAŁY

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... kolart komentuje +12
wiec chodz pomaluj moj swiat....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... MATIS komentuje +13
CUDNIE wspaniały pomysł !!! Gratulki dla pomysłodawców . Może rozpoczną od kropki na swoim czole ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... mol komentuje +14
O TAAAK ! Mieszkańcy zwłaszcza w takim towarzystwie powinni się rozwijać , spędzać czas wolny i oglądać kolorowe "WIĘZIONKO" !!!:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
... miBo[nik sztuki komentuje +16
Nie ma ciekawszych miejsc do malowania ? Następnym razem przyjdźmy super więźniom puszczać bańki mydlane albo poczytać przygody ' Małpki Fiki - MIKI " ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był