Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Niemcom podobało się w Wadowicach

Email Drukuj
Przyjechali z bogatego Braunschweig w Niemczech. W Wadowicach spotkali się z uczniami ekonomika by wymienić się doświadczeniami oraz opowiedzieć o swoim regionie. Wszyscy zgodnie uznali, że uczenie się języków pomaga nie tylko w kontaktach, ale i poszukiwaniu pracy.


Poznajmy kraj sąsiada pod takim hasłem realizowany jest projekt w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera. W ramach wymiany uczniowskiej do "ekonomika" przyjechała grupa 17 uczniów i 3 opiekunów z Otto-Bennemann-Schule z Braunschweig w Niemczech.

Jak informują uczestnicy projektu region, w którym leży Braunschweig nie odczuwa kryzysu ekonomicznego ze względu na dynamiczny rozwój firmy motoryzacyjnej Volkswagen.
Zainteresowanie pracownikami, którzy mają wykształcenie techniczne lub inżynieryjne oraz dobrą znajomość języka niemieckiego jest w regionie Dolnej Saksonii (Niedersachsen) bardzo duże- opowiadają w ZS nr 3 w Wadowicach.
Aby przełamać "pierwsze lody" postanowiono uczniowie i ich opiekunowie zosrganizowali spotkanie integracyjne, na którym wszyscy wspólnie zaśpiewali „So ein schöner Tag”. Nie obyło się także bez tańca.

Po tak udanym spotkaniu późniejsze wycieczki po Wadowicach , a także do Oświęcimia, Krakowa, Wieliczki i Parku Miniatur w Inwałdzie minęły w bardzo przyjaznej atmosferze. To z kolei owocowało osobistymi spotkaniami uczniów z Polski i Niemiec w czasie wolnym od zaplanowanych zajęć.

Jak informują organizatorzy spotkania w wadowickim ekonomiku celem projektu,w którym uczestniczy szkoły jest poznanie kraju sąsiada, jego kultury, zwyczajów i problemów społecznych, a także wymiana doświadczeń oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych i sprawdzenie umiejętności językowych w kontaktach z rówieśnikami.
Zdaniem niemieckich gości „Europa zaczyna się nie w głowie, lecz w sercu”. Byli bardzo zadowoleni z zaproponowanego im programu.Odpowiedzialnymi za projekt były Jolanta Łyczbińska-Paterak, Anna Bliźniak, Lucyna Szpak oraz wicedyrektor szkoły Alicja Michniak - dowiadujemy się w ZS nr 3 .

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(AM)(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... agM komentuje +2
Dlaczego nic nie jest wspomniane o wymianie polsko-niemieckiej, która odbyła się pomiędzy szkołą w Radoczy a jeszcze bogatszym (bo kogo to obchodzi, że bogatym) miasteczkiem niemieckim?? Bardzo ciekawe....no nic, czasem te wasze "artykuły" są nic nie warte i są jednym wielki hłamem!
Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2013
... ps komentuje +1
Też mi się podoba wiele miasteczek do których wpadam na chwilę coś pozwiedzać i nie muszę w nich żyć. Nie muszę załatwiać niczego w urzędach (no właśnie - w Polsce używamy słowa "załatwiać"...). Nie trafiam tam na leczenie do szpitala itp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2013
... Oregano komentuje +0
Braunschweig czyli Brunszwik. Piszmy po polsku ! Nie piszemy przecież Roma tylko Rzym, Lisboa lecz Lizbona, Milano tylko Mediolan.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2013
... mmmmle komentuje +3
w 40' Niemcom też się podobało... :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2013
... tam komentuje +0
tych dziennikarzy akurat tam nie było!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
... Miłośniczka niemieckiego komentuje +1
Wymiana z ekonomem... Szkoda tylko, że śmiercią naturalną umarło wielkie zainteresowanie wymianą gimnazjum "czwórki" z Niemcami z Bayernu... Pamiętam.. Tyle zdjęć nam robiliscie, na "wenecji" dziennikarze byli całą ekipą, pani Filipiak też zaszczycila nas swoją obecnością. Zwracam się z wielką prośbą do administratorow strony wadowice24.pl i dziennikarzy, aby zamiescili w najbliższym czasie artykuł o tej wspomnianej wyżej przeze mnie wymianie, bo uważam, ze była ona równiez interesująca i warto o niej wspomnieć. ~ Magda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
... mgr komentuje +11
najbardziej sie im Oświęcim podobał!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
... hejjjjjj komentuje +5
Ewelina Fidowicz *-*

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
... Onaaa komentuje +1
https://www.facebook.com/pages/Zespół-Szkół-Nr-3-w-Wadowicach-Tischner/402631136502865?fref=ts

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
... sac komentuje +7
OStatnie zdjęcie Fidiowicz na pierwszym planie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
... o lol komentuje +1
Pewnie miasta nie poznali :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był