Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Podglądają jak to się robi za granicą

Email Drukuj
Takie wyjazdy edukacyjne są bardzo potrzebne. W erze globalizacji normą jest wymiana specjalistów pomiędzy państwami. Dlatego każda możliwość podpatrzenia "jak to się robi za granicą" warta jest odnotowania. Tak też jest z wyjazdem Elżbiety Stopy to Turyngii.


Województwo Małopolskie współpracuje z regionami europejskimi w wielu dziedzinach, w tym również w zakresie edukacji już od 2001 roku. Obecnie w ramach współpracy realizowane są projekty m.in. z Krajem Związkowym Turyngia. W ramach tej współpracy odbywają się , skierowane dla młodzieży, wyjazdy studyjne, których celem jest m.in. przygotowanie młodego pokolenia do sprostania wyzwaniom wynikającym z rozwoju cywilizacyjnego.

Highslide JSObecnie w ramach międzynarodowego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” Urząd Marszałkowski zorganizował wizytę studyjną w Jenie, mieście należącym do landu Turyngia. Wśród osób, które reprezentowały tzw. grupę gastronomiczną, była także uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Wadowicach Elżbieta Stopa.

Dzięki temu wyjazdowi uczennica klasy III mogła poznać szczegóły programu edukacyjnego, który panuje w tamtejszej szkole kształcenia zawodowego. Dlatego też brała udział w wykładach, zajęciach praktycznych. Miała też okazję poznać region, do którego przyjechała. Urozmaiceniem tej wyprawy były okazje do poznania pracy hotelarz , a zwłaszcza profesjonalnej kuchni hotelu, w którym zakwaterowano uczestników wyjazdu.

To co doskwierało młodym kucharzom był mały kontakt z uczniami szkoły,w której brali udział w wielu wykładach. Jednak sam wyjazd Elżbieta Stopa uznaje za udany.
Doceniamy uprzejmość i poświęcony dla nas czas przez nauczycieli tej Szkoły. Jesteśmy przekonani, że przełoży się to na efekty w naszej nauce - mówi razem z pozostałymi uczestnikami uczennica wadowickiej szkoły.
Kontakty Województwa Małopolskiego z Turyngią odegrały znaczącą rolę w okresie przygotowań Polski do członkostwa w UE. W tym czasie obyło się wiele wymian doświadczeń, podróży studyjnych, spotkań ekspertów. Obydwa regiony wspierają się w sytuacjach kryzysowych. Podczas powodzi w Małopolsce w roku 2001 Turyngia udzieliła natychmiastowej pomocy technicznej oraz zaprosiła do Turyngii 300 dzieci z gmin, które najbardziej ucierpiały w trakcie powodzi.

Anna Kłobuch
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... beben komentuje +1
i tak beda gary zmywac w Irlandi i Anglii

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2013
... lumprestyckin komentuje +2
fajnie tak ucza się jak robić drinki, w dzisiejszych ciężkich czasach trzeba wiedzieć jak sobie "polepszyć" zycie czymś dobrym i kolorowym ;-P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 05 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był