aee9c680823058455850ddc4674e9a08.html Budują ogród Jana Pawła II

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Budują ogród Jana Pawła II

Email Drukuj
Są różne sposoby uczczenia kanonizacji Jana Pawła II, a jedną z bardziej spektakularnych wydaje się ogród, który powstaje w Inwałdzie. Składająca się z trzech części budowla będzie miała także walory edukacyjne, które dotyczyć będą oczywiście papieża.


Już w niedzielę (27.04) kanonizacja Jana Pawła II. Nie trzeba tego przypominać. Wielu ludzi żyje tym faktem od dawna. I jak wielu jest wierzących tak wiele jest form uczczenia tego ważnego wydarzenia.

Wydaje się , że jedną z bardziej spektakularnych będzie swego rodzaju budowla, która powstaje w Inwałdzie. Niedaleko tamtejszego Parku Miniatur i Dinolandii budowany jest bowiem ogród, którego elementy składać się będą na wielki obraz Jana Pawła II na tle Bazyliki w Wadowicach i tej w Watykanie, a wszystko na obszarze 3 hektarów.

Aby połączyć walory wizualne z edukacyjnymi i podnieść atrakcyjność miejsca dla zwiedzających inwestor zaplanował także panele edukacyjne dotyczące historii życia Jana Pawła II. Na miejscu będzie także otwarta wystawa z fotografiami przedstawiającymi życie Papieża Polaka.
Współpracujemy z Archiwum Kurii Metropolitalnej, z panem Tadeuszem Warczakiem, fotografem Kurii i księdzem Pawłem Dankiem, wielokrotnie zaangażowanym w organizację wystaw fotografii związanych z Papieżem Polakiem. Aby pokazać Jana Pawła II jako osobę niezwykle ciepłą i zdystansowaną do siebie i pełnionej funkcji zapraszamy do zapoznania się z „Kwiatkami Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego. Umieszczenie fragmentów książki pozwoli spojrzeć na Papieża jak na Człowieka z krwi i kości, który swą niezwykłość zyskuje dzięki otwartości na Boga, bliźniego i samego siebie - mówią przedstawiciele firmy AS INVEST, głównego wykonawcy projektu.
Część zysku ze sprzedaży biletów będzie przekazywana dla Podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach.

Planowane otwarcie ogrodu ma nastąpić na przełomie maja i czerwca 2014 roku.

Highslide JS
(kp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (14)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... dd komentuje +6
Dokładnie tak. Po co roztrwaniać czy inwestycja potrzebna,czy nie? Po co roztrwaniać czy to kicz,czy nie?
Jest to inwestycja za prywatne pieniądze i to inwestora sprawa czy to ma sens czy nie. Jak ktoś to uzna ca ciekawe to pójdzie tam ,jeśli uzna za kicz i niefajne to nikt na siłę tam nikogo nie ciągnie. Jakby to budowała np. gmina to rozmowa miała by 100% sensu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 04 - 2014
... iskra komentuje +6
inwestycja z prywatnych pieniędzy a wam znowu nic nie pasuje!!! kawał dobrej roboty życzę powodzenia dla inwestora

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... Krys komentuje +1
Zupełnie niepotrzebna inwestycja. Tylko co to ma wspólnego z Fundacją Dać Szansę ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... znajoma komentuje +2
Piekny i rewelacyjny pomysł, wspaniała inwestycja. Życzę samych sukcesów:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 04 - 2014
... danio komentuje +3
Nawet jeśli nie jest to uczczenie pamięci Jana Pawła II to tak słowa uznania dla inwestorów za tak odważy projekt i zaangażowania w niego fundacji Dać Szansę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... FVI komentuje +13
ŁADNE MI CZCZENIE BICIE KASY NA TANDECIE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... jasio komentuje +18
Moim zdaniem tu nie chodzi o oddanie czci Papieżowi JP II , tylko o zbijanie pieniędzy na Jego Osobie .......jeszcze pod przykrywką Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę"............

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... dd komentuje +6
Ja się nie czepiam,bo to inwestycja prywatna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... gosc123456 komentuje +7
wiecie co? macie juz obsesje i jobla na punkcie tego papieza ... zwlaszcza wadowice chca byc karkowem..porabance..ciekawe czy za 10 lub 30 lat bedzie nowe pokoloenie i ciekawe czy tez tak bedziecie tego papieza szanowac pamietac o nim jak 27 kwietnia ...ludzie ludzie to smieszne owce zywiace sie czyims kosztem sławy...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... owieczka komentuje +26
Zupełnie nie rozumiem po co? Papież wyraźnie powiedział że nie chce pomników...nic na Jego cześć. Prosił alby te pieniądze zainwestować w biednych ludzi!! A Wy jeszcze park wymyśliliście...Podejrzewam że Papież gdyby się teraz wstał z grobu (choć to nie możliwe) :( To byłby niezadowolony...z tego wszystkiego,jak i z nowo odremontowanego muzeum..tak i z tych parków. Papież na pewno wolałby aby jego "dom" Wadowicki wyglądał tak,jak na prawdę go pozostawił,zwyczajny,skromny i w ogóle....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... Banialuka komentuje +7
IDIOTYZM,GONI IDIOTYZM !!!

(Tyle w skrócie )

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... Kamiho komentuje +13
warto sobie zadać pytanie czy to jeszcze kult, czy już może kicz ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... mleczo komentuje +10
hmm to teraz może park rozrywki JPII. Co jeszcze wymyślicie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
... molenda komentuje +29
zupełnie niepotrzebna inwestycja. Papież wyraźnie
powiedział nie budujcie mi pomników a to raczek jest kolejny i to na trzech hektarach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był