Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Warszawą Karola Wojtyły do Wadowic

Email Drukuj
Prawie dwadzieścia lat tym autem jeździł Karol Wojtyła. Teraz Warszawa M20 jest w rękach Marka Schramma, pół Polaka pół Niemca, który wyruszył nią z Berlina i przez Polskę chce dojechać do Watykanu na kanonizację jej niegdysiejszego właściciela. Odwiedził także Wadowice.


Swoją podróżą chce uczcić miejsca związane ze swoim dzieciństwem , ale także z działalnością Karola Wojtyły. Marek Schramm, pół Polak pół Niemiec, wyjechał z Berlina i przez Polskę jedzie autem do Watykanu.

W czwartek (17.04) pojawił się się także w Wadowicach. Dotarł tutaj po kilku godzinach jazdy z Częstochowy. Kolejnym przystankiem ma być Kraków.  Chce dotrzeć na kanonizację Jana Pawła II. I nie było by nić dziwnego w tej informacji gdyby nie fakt jakim autem podróżuje.

Marek Schramm to kolekcjoner, który przypadkiem trafił w internecie na polskie auto - Warszawę M20 z 1958 roku. Nie mógł wyjść ze zdziwienia kiedy u handlarza , który później okazał się krewnym szofera przyszłego papieża, zobaczył notatkę dotyczącą właściciela. Na dokumencie ubezpieczeniowym wyraźnie widniał podpis Karol Wojtyła, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków. Schramm nie mówi oficjalnie za ile kupił auto, ale dociekliwi słyszeli, że za milion złotych.

Dziennikarzom właściciel warszawy opowiada o prawie 3 tysiącach godzin spędzonych przy remoncie auta. Nie chciał aby ten samochód całkowicie zmienił swoje oblicze. Dlatego lakier i rdza w niektórych miejscach karoserii pozostały bez zmian.

Karol Wojtyła, jeździł warszawą w kolorze morza, prawie 20 lat, jako pasażer, w czasach kiedy był jeszcze biskupem krakowskim. Marek Schramm podróżując tym samochodem przez Polskę chce poczuć ducha tamtych lat i uhonorować rolę jaką odegrał Papież Polak.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(kp)
Aktualizacja (17.04)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (14)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... arik komentuje +1
ale urwał!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 04 - 2014
... Piotr13021991 komentuje +1
w dużo lepszym stanie warszawę posiada Pan Feliks z Jaroszowic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014


Może w wielki piątek miejscowa lewizna obudzi się i ruszy do roboty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... Piekielny Kierovca komentuje +0
Fajny wóz ! Troche przygnity ale w oryginale, taką Warszawką sam bym pojeździł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... makalele komentuje +8
PRzyjedzie taki człowiek złożony z dwóch połówek i zaparkuję przed samą bazyliką. Takiemu wolno bo pewnie przywiózł kawałek historii. A ja gdybym pewnie chciał podjechać pod aptekę obok bazyliki ze starszą sąsiadką zeby zrobiła sobie zakupy to zaraz miałbym towarzystwto w postaci strażników miejskich (coś w rodzaju strażników teksasu). No i byłby mandacik, bo kamery, a zakaz wjazdu, a może blokada na koło. Chore obyczaje nastały w naszych papieżowicach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... jaks komentuje +2
Polski Niemiec /.....or Volksdeutsch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... dd komentuje +1
śliczne auto

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... honoratka komentuje +3
tak się mówi pół ktoś pół ktoś jeśli matka jest na przykład Polką a ojciec Niemcem. W potocznym języku używamy tego sformułowania na co dzień. No ale widzę , ze dla niektórych komentujących to jednak nowość, no a jak to bywa w naszym bardzo "wykształconym" i "obytym" społeczeństwie bywa każda nowość jest BEEEE! wstyd!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... ignac komentuje +1
pół Polak pół Niemiec...co to w ogóle za określenie?
Polak z Niemcem flaszke pili, kto ile wypił? pół Polak pół Niemiec hahaha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... Marcin S. komentuje +1
Dziś widziałem ją w Wiśniewie... Już chyba w drodze do Wadowic...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... dd komentuje +1
pół komunista i pół katolik
Teraz Europa i Polska pełna religijnych socjalistów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... Karina komentuje +4
@ kałakolcznik - nie lubię patetyzmu i głębszych czy też subtelniejszych znaczeń. Piszę jak jest. Zresztą nie jestem jedyną osobą , która ujęła to w taki sposób w artykule prasowym ;) Więc tym razem zgadzam się z tą częścią komentarza - "humorystyczny stosunek do życia". pzdr

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +2
" pół Polak pół Niemiec " - nie lubię takich określeń. Wydaje mi się, że autor tego tekstu mógłby wymyślić jakieś inne i bardziej literacko subtelniejsze określenie. To tak jakby być może powiedzieć " pół komunista i pół katolik ". Wiem , że tacy byli i jeszcze się ich dużo uchowało. Ma autor jednak jakiś tak trochę humorystyczny stosunek do życia - zdaje mi się być może - co nie ? No ,tyle w tej kwestii.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... dd komentuje +2
Perełka !!! Uwielbiam takie autka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był