6ae55e3c557a06413814f21794af1c7e.html Tysiące uśmiechów dla Jana Pawła II. Rowerami z Wadowic do Rzymu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tysiące uśmiechów dla Jana Pawła II. Rowerami z Wadowic do Rzymu

Email Drukuj
Grupa młodych ludzi z Wadowic 16 kwietnia wyruszy do Rzymu na rowerach, aby złożyć hołd naszemu świętemu. W 11 dni chcą pokonać 1600 km, by dotrzeć do Wiecznego Miasta na kanonizację Jana Pawła II. Każdy może trzymać kciuki i śledzić ich zmagania.



Każdy z Was może dodać swój uśmiech i zostać częścią uśmiechu Jana Pawła II. Wystarczy wysłać swoje zdjęcie za pośrednictwem strony internetowej www.usmiechnijsiedojp2.pl i pomóc stworzyć portret naszego świętego z 9664 zdjęć.

Organizatorzy zawiozą go rowerami do Rzymu i złożą przy grobie Jana Pawła II podczas kanonizacji.

Dlaczego akurat 9664 zdjęć? Jak wyjaśniają organizatorzy akcji, policzyli dokładnie i tyle dni trwał pontyfikat papieża Jana Pawła II.

Akcję można wspomóc wpłacając dowolną kwotę darowizny na prowadzoną zbiórkę publiczną. Zdobyte środki organizatorzy przeznaczą na promowanie sportu osób niepełnosprawnych. Kupione mają zostać też tandemy, samochód potrzebny do zabezpieczania wypraw, sprzęt biwakowy, wyposażenie rowerowe i ubrania rowerowe.
Sprzęt ten stworzy szansę udziału osób niepełnosprawnych w tandemowych wyprawach po Polsce, Europie i Świecie, realizując projekt "Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze- piszą organizatorzy.
Akcję wspiera Stowarzyszenie Travelling Inspiration, które jest jest organizatorem wielu inicjatyw rowerowych takich jak: 80 rowerów Dookoła Polski, Dookoła Europy, “Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rower” - tandemowych wypraw dla osób głucho-niewidomych i niewidomych oraz „Swoją Małą Ojczyznę na rowerze”.

Stowarzyszenie działa na rzecz osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

}} Tutaj strona internetowa akcji Uśmiechnij się do Jana Pawła II

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +1
Kiedy dokładnie nastąpi wyjazd, ile osób jedzie i czy pokonają ok.160 km/dziennie.
Czy tylko chodzi o dobrowolną zbiórkę na promowanie sportu niepełnosprawnych ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 03 - 2014
... kałakolczik komentuje +0
9664 dni podzielić przez 1600 km to wychodzi nam na jeden dzień 6,04 kilometra. Te dwie szóstki i ta dziewiątka, którą można odwrócić i też będzie szóstką to to nie wygląda nam za dobrze z poglądu filozofii numerologii czy coś w tym rodzaju jeszcze chyba groźniejszego. Ponoć są ludzie , którzy panicznie boją się szóstek. Nie wiem tylko czy dwóch czy trzech. A może nawet dwóch i jednej dziewiątki. Co za pomysł z tymi dniami i kilometrami. Może się zdarzyć , że znajdzie się jakiś oryginał i będzie to przeliczał na doby, godziny, minuty i tak dalej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był