41106438b3530e3147dc87930bc1135f.html Lena odkryła w sobie fryzjerski talent

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Lena odkryła w sobie fryzjerski talent

Email Drukuj
Lena Czechowicz, znana większemu gronu wadowiczan jako utalentowana wokalistka, odkryła w sobie inny prawdziwy talent. Od kilku lat uczy się fryzjerstwa i teraz pokazuje na co ją stać. Ostatnio była bezkonkurencyjna w dwóch odsłonach tego samego konkursu. Gratulacje!


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Nie od teraz wiadomo, że uczniowie ze szkoły ZDZ w Wadowicach, to fachowcy na wysokim szczeblu. Nie raz udowadniali to w konkursach przyjeżdżając z nagrodami. Nie osiadają na laurach i cały czas szlifują swoje umiejętności.

Ostatnio dziewczęta wyjechały na Expo Silesia do Sosnowca na XIII Festiwal Fryzjerski Hair Fair i Kosmetyczny Beauty Fair.
To doskonała okazja, do tego by nie tylko sprawdzić, jaka panuje obecnie moda, jaka kolorystyka, makijaż, to pokazy mistrzów i zawody, w których rywalizują młodzi fryzjerzy- mówi nam Zofia Wanat , dyrektor szkoły.
To największe wydarzenie na Śląsku i w jedno z największych w Polsce przyciąga rzesze fanów stylizacji włosów. W trakcie Festiwalu organizatorzy zaprosili także uczennice z Wadowic do Parady najlepszych szkół w Polsce. W tym roku przygotowała ją Dominika Giermańska i nazwała "Gothic Paradise".

Lena Czechowicz, uczennica III klasy Technikum Fryzjerskiego, w pierwszym dniu festiwalu uzyskała maksymalną ilość punktów w konkurencji Fryzura karnawałowa i zajęła pierwsze miejsce. W tej samej konkurencji jej koleżanka Gosia Matys zajęła II miejsce na podium. W konkurencji Fryzura ślubna pierwsze miejsce zajęła Karolina Malina, nad której praktyką pieczę sprawuje Barbara Wójcik, nauczycielka i właścicielka salonu fryzjerskiego w Wadowicach.

Jak zapewnia nas Zofia Wanat cała kadra jest bardzo dumna z osiągnięć swoich uczennic. Zwłaszcza, że powyższe nagrody nie były jedynymi na tym Festiwalu. Drugiego dnia na najwyższym podium stanęła ponownie Lena Czechowicz, która tym razem brała udział w konkursie Top City junior , dodatkowo zdobyła wyróżnienie Świata Fryzjerstwa w Top City 2013.

Konkurs Top City to prestiżowy konkurs sztuki fryzjerskiej, którego uczestnikami są najlepsi wizjonerzy, koloryści, technicy i kreatorzy. O puchar śląska w konkursie Top City walczą co roku młodzi, zdolni styliści posiadający ponadprzeciętny zmysł artystyczny, wyczucie smaku, barwy. Jak mówią organizatorzy konkursu jego uczestnicy to artyści będący na bieżąco z aktualnymi światowymi trendami, doświadczeni zawodowo, korzystający z dorobku zawodników startujących w międzynarodowych konkursach, biorący udział w pokazach i szkoleniach na najwyższym poziomie.

Konkursy w Sosnowcu to nie wszystko. Uczniowie z ZDZ byli też obecni na konkursach w Kielcach i Żywcu, gdzie zajmowali czołowe miejsca.
W III Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim w Kielcach- Loki 2013, wszystkie nasze dziewczyny dostały się do 10-cio osobowego finału, na 50 uczestników z 5-ciu województw. Klaudia Kurek zajęła II miejsce a Dominika Giermańska i Karolina Piętoń otrzymały wyróżnienia- informuje Zofia Wanat.
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (16)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +2
Fryzjerka musi mieć talent i lubić swoją pracę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 12 - 2013
... Fryzjer komentuje +1
@Demik.
Dobrze, że nie jestem fryzjerką ;) Ale Ty również mógłbyś czasem przemyśleć co piszesz, obrażając innych niczego nie zdziałasz :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... demik komentuje +2
fryzjerki mają bardzo ubogi zasób słow i sa puste w srodku!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... ano komentuje +4
jest wiele utalentowanych ludzi ale nie pisze sie o nich bo nie byli w bitwie na glosy i nie maja plecow..
powodzenia inni fryzjerzy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... ciekawski komentuje +2
zapomnieliście dodać, że to zasługa burmistrz....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... anonimek komentuje +5
ostatnimi czasy ciagle Lena i Lena.. do porzygu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... Fryzjer komentuje +2
Co do salonów, dziękuję za miłe słowa ;)
Ciężko mi się odnieść co do tego typu pokazów, bo wiem jak one wyglądają.
Technikum fryzjerskie nie do końca uczy pracy z klientem, ponieważ każda czynność związana z włosem, wykonywana jest na główkach treningowych. Nikomu nie zazdroszczę żadnych osiągnięć, sam startowałem wiele razy w tego typu imprezach, jest mi po prostu szkoda dziewczyn, które wygrywając dany pokaz myślą, że są fryzjerkami. Niestety wiem jakie są realia, klientki (nawet Krakowskie) są ograniczone, nie każdą przekonasz, że dana fryzura będzie dla niej idealna. Fryzury na pokazach są odrealnione od rzeczywistości.
Lenie życzę wszystkiego co najlepsze w zawodzie, przede wszystkim pokory i dobrego podejścia do klienta, a Tobie samych sukcesów ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 11 - 2013
... do fryzjera komentuje +5
Nie do końca mogę się zgodzić z Twoimi opiniami. Mam 7 lat doświadczenia w zawodzie. Od 6 lat startuje w konkursach. Na swoim koncie mam min. pięć medali z mistrzostw polski w tym 3 złote. W konkurencjach nie chodzi o pokazanie klasyki, zrobienie tego co w salonie. To jest możliwość do zrobienia sztuki. Innej płaszczyzny fryzjerstwa niż ta salonowa. Miałem kilku trenerów i każdy jak jeden mąż co do tej kwestii mają takie samo podejście.
Albo poprostu jesteś dobry poczujesz temat i będziesz stawał na podium albo w ogóle nie spróbujesz bo stwierdzisz że poco lepiej robić taśmowo w salonie. Takie konkursy, może i przerysowane, moze i przereklamowane ale dają bardzo duży podkład do pracy w salonie. Uczą pokory, dokładności, kreatywności, techniki pracy, zachowania zimnej krwi w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Mogę Ci naprawdę dużo wymieniać. I potem bardzo przenosi się to do pracy salonowej. Pomijając sam fakt techniki pracy. Ale z własnego doświadczenia widzę że podejście klienta się zmienia.
Jestem pewien, że jeśli by porównać Twoją prace w salonie a pracę Leny Czechowicz to miała by ona wiele braków. Ale weź pod uwagę, że ona ma tylko 18 lat. Staż pracy, własne doświadczenie, to że ona jest w technikum a oni tam mają całkowicie inny system nauczania. Wszystko się składa w całość. I tylko pozostało nam bić jej brawa, że dziewczyna daje rade, że chce że szuka ciągłych wyzwań. Biedne są osoby które zamykają się w masówce.
Z drugiej strony praca w salonie jest podstawą. Nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał. Praca z klientem jest dla mnie priorytetem i zawsze podkreślam że jestem rzemieślnikiem. ale nie dajmy się zwariować. Rozwijajmy się. Każdy w sposób w jaki chce.
Ogromne gratulacje co do Twoich salonów. Szacun. W czasach obecnych trzeba mieć łeb na karku żeby dać sobie rade.

Pozdrawiam Przemek Kania

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... Fryzjer komentuje +3
No podziwiam myślenia ;) Jeśli wyszłabyś na miasto bądz do kościoła w takiej fryzurze no to gratuluję. Zaraz zleci się tutaj grupka wsparcia Leny, więc nie ma co kontynuować dialogu. Pozdrawiam ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... wigi komentuje +1
Bo to sa fryzury pokazowe a nie do wyjscia na ulice -.- A po 2 gie ludzie w dzisiejszych czasach powinni być otwarci na nowosci jest XXI wiek a tu dalej młode dziewczyny w babcinych koczkach...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... Fryzjer komentuje +2
Do Pako.
Szkoda, że nie odniosłaś/eś się do żadnego mojego argumentu ;)
Nie życz mi żadnych sukcesów, bo ich nie potrzebuję. Mam dwa studia fryzur, więc znam fryzjerstwo bardzo dobrze. A Lenie życzę takich samych osiągnięć jak moje ;) Żeby nie została kolejną dziewczyną z technikum bez pracy, bo takich znam masę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... Pako komentuje +0
@fryzjer.
Konkurs sprawdza sprawność i umiejętności zawodników w określonym czasie, które nie koniecznie muszą być zastosowane na "zwykłej ulicy". Ale jeżeli klient będzie miał życzenie, to taką fryzurę może wykonać. Skoro Lena potrafi realizować takie fantazje, to zapewne jest w stanie wykonać każde życzenie.
Życzę Ci co najmniej takich samych sukcesów jak Lena :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... jej moja ciocia sławna komentuje +1
Barbara wójcik to moja ciocia *__*

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... Fryzjer komentuje +14
Wszystko wspaniale. Parę szczegółów. Jestem fryzjerem z 8 letnim stażem pracy. Fryzury wykonywane na tego typu "pokazach" ćwiczone są tygodniami ( nawet zwykłego człowieka, nauczyłbym zrobić taką fryzurę.) Chciałbym, żeby Lena Czechowicz pokazała swoje umiejętności w salonie fryzjerskim, poprzez ekstrawaganckie cięcia, baleyage, odnowę włosa.
Ps. Fryzura piękna, choć nie na zwykłą ulicę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... be free. komentuje +4
Lena jest świetna!!!
Gratulacje też dla pani Basi W. :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +7
Dobra i utalentowana fryzjerka to dla mnie tak prawie jak lekarka. Lekarka mojej głowy i duszy. Spotkanie z fryzjerką jest zawsze dla mie świętem. Lubię fryzjerki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był