a608f5a84f66e9f3d9e5fe44a289150a.html Ponad 100 ton na moście. Próba obciążeniowa wypadła pozytywnie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ponad 100 ton na moście. Próba obciążeniowa wypadła pozytywnie

Email Drukuj
Nowy most w Andrychowie przeszedł pozytywnie próby obciążenie. Próby odbywały się w czterech etapach, przy obciążeniu od 80 ton do 160 ton w środku rozpiętości płyty pomostu i łuku. Już niebawem oficjalne otwarcie przeprawy nad Wieprzówką.


Próby obciążeniowe nowego mostu w Anrychowie miały się odbyć w poniedziałek (7.10) , ale w związku z szybszym postępem prac odbyły się już w sobotę (5.10).

W pierwszym etapie dwa samochody z ładunkiem 40 ton każdy stanęły w połowie jednej jezdni po kolei prawej i lewej. W drugim etapie cztery pojazdy o masie w sumie 160 ton stanęły na środku płyty pomostowej i badano obciążenia dla środka płyty i łuku. Następnie dwa pojazdy o masie po 40 ton każdy stanęły w ¼ rozpiętości łuku od strony Bielska i manewr ten powtórzono także od strony Krakowa.

Wyniki pomiarów były pozytywne. Ostatnio położono także tzw. warstwę ścieralną nawierzchni, czyli ostatnią, na wlotach skrzyżowań z ulicami Batorego i 1 Maja i montowano balustrady na moście.

Jak mówi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie zbliża się ten moment, kiedy objazdy przestana być potrzebne i ruch pojazdów odbywał się będzie na nowym moście.

Most w Andrychowie na rzece Wieprzówka ma konstrukcję łukową, a jego ustrój niosący stanowi łuk stalowy położony po przekątnej i płyta żelbetowa oparta na stalowych wiszących żebrach poprzecznych. Całkowita długość mostu wynosi 48,8 metra, szerokość 14, 3 m.

Powstał w tym samym miejscu co jego już nieistniejący poprzednik. Celem budowy jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w ciągu drogi krajowej nr 52. Z uwagi na ochronę przeciwpowodziową most nie ma podpór, by nie stanowiły bariery dla wezbranych wód rzeki.

Iwona Mikrut-Purchla, (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... komentator komentuje +0
Zgadzam się tobą anonimek a tak naprawdę stanęły tylko 2 tiry fotograf chyba ustawił zdjęcie nie z tej strony co chciał i nazwa tirów wyszła od tyłu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 10 - 2013
... demik komentuje +1
Andrychów miasto cyganów i wiecznych korków!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 10 - 2013
... res komentuje +3
Most otwarty,i znów zaczęły się korki w Andrychowie !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 10 - 2013
... znaffza komentuje +3
Jak przejadę z drzewem po tym mostku to się okaże czy jest wytrzymały.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 10 - 2013
... anonimek komentuje +3
A dlaczego fotka jest odbiciem lustrzanym? Łuk jest inaczej ułożony w rzeczywistości i nazwy samochodów i tablice rejestracyjne są pisane od prawej do lewej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 10 - 2013
... aqq komentuje +1
ma być "nick" a nie "nich" przed słowami w cydzysłowie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 10 - 2013
... aqq komentuje +3
@tego durnia, który wybrał sobie nich "burmistrz Andrychowa" - nie uogólniaj, debilku, odwal się od Cyganów, bo z nimi jest tak samo jak z osobami polskiej narodowości. Są wśród nich dobrzy i są źli, są debile ( w tym polacy/wolacy ich biją na głowę , co widać po tobie)) i są normalni (wśród wolaków jest ich coraz mniej) itp. Przypieprz się do swojej familii ,bo wśród niej też znajdziesz złodziei i boocoow! Zastanów się na drugi raz, co piszesz, ćwoku!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 10 - 2013
... burmistrz Andrychowa komentuje +10
Powinni postawic 200 cyganow z andrychowa
Proba mostu by nie wytrzymala :'))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 10 - 2013
... demik komentuje +10
a ostatnim obciązeniem byli cygani na moscie!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 10 - 2013
... Hundters komentuje +2
Ładny most

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 10 - 2013
... m_b komentuje +12
A inżynier stał pod spodem wg tradycji?
Jeśli nie to wiadomo, że oszukali na materiałach... :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 10 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był