Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ustrzelił niedźwiedzia. Spełnił marzenie

Email Drukuj
Adam Mreńca z koła łowieckiego Cietrzew w Mucharzu ustrzelił niedźwiedzia. Nie każdy myśliwy może pochwalić się takim trofeum, a jemu się udało, chociaż nie było łatwo. Kilkanaście dni spędzonych w bezgranicznym lesie, kilka złamanych żeber, ogromny ból...


Pierwsze spotkanie z niedźwiedziem Adam Mreńca miał kilka lat temu w naszych lasach. Pamiętny miś Bruno przywędrował w 2007 roku najprawdopodobniej z Babiogórskiego Parku Narodowego w poszukiwaniu pożywienia. Stołował się kilka dni na rozsypanej kukurydzy pod myśliwską amboną w Jaszczurowej.

Nikt za bardzo nie chciał wtedy wierzyć, że pod ambonę podchodzi niedźwiedź, więc Adam Mreńca ze swoim kolegą postanowił to sprawdzić. Miś nie był specjalnie zachwycony obecnością ludzi, których wyczuł z daleka. Dał temu wyraz podchodząc raz po raz nerwowo pod ambonę i głośno rycząc. Cała ta historia na szczęście zakończyła się dobrze. Bruno odpuścił swoją kolację i odszedł a myśliwi spokojnie wrócili do domu.

Jednak od tamtego czasu pan Adam coraz poważniej myślał o polowaniu na niedźwiedzia. Oczywiście u nas misie są pod ochroną i sierść im z głowy spać nie może, ale co innego w Rosji. Tam niedźwiedzi mają na pęczki a polowanie na nie jest jak najbardziej dozwolone.

Highslide JSDlatego też, gdy nadarzyła się okazja, by pojechać na polowanie, pan Adam długo się nie zastanawiał. W końcu obiecał swojemu wnukowi misia na 5 urodziny. Tak więc 12 osobowa grupa myśliwych z całej Polski z Adamem Mreńcą na czele wyruszyła w tajgę, by tam nad Bajkałem zapolować na niedźwiedzie wspólnie z kolegami myśliwymi z Rosji.
To była wyprawa życia. Wiele przeczytałem książek o Syberii, ale i tak co zobaczyłem przeszło moje wszelkie oczekiwania. Tego po prostu nie da się opisać, to trzeba zobaczyć – wyznaje nam myśliwy z KŁ Cietrzew.
W tajdze w sumie spędzili 12 dni.
Niestety na samym początku tej wyprawy miałem wypadek. Jechaliśmy na miejsce samochodem. Ja siedziałem w nim na drewnianej ławce. Gdy wpadliśmy do dziury wyrzuciło mnie na wysokość chyba dwóch metrów i gdy upadałem uderzyłem się o róg ławki. Na chwilę straciłem czucie w nogach. Na szczęście skończyło się na złamaniu i potłuczeniu żeber. Ból był niesamowity. O lekarzu w dzikiej Tajdze nie mogło być mowy. Trzeba było się więc znieczulać… – opowiada Adam Mreńca.
Przygód ekipa podczas tego pobytu przeżyła wiele. Bywały chwile grozy. Samo przemierzanie tajgi było trudne.
Nie ma tam żadnych ścieżek, przedzieranie się przez powalane drzewa, gałęzie, trawy, bagna było czasochłonne. Porównując – czas przejścia 200 metrów w tajdze równa się przebyciu dwóch kilometrów w polskim lesie – mówi Mreńca.
Wyznaje, że najpierw pod jego stanowisko przyszedł ogromny niedźwiedź.
Niestety moja pozycja nie pozwalała oddać mi poprawnego strzału, a nie chciałem tylko ranić tego niedźwiedzia, więc nie ryzykowałem – opowiada myśliwy.
Jednak kilka dni później otrzymał on od tajgi drugą szansę i tym razem niedźwiedź został upolowany. Czteroletni miś podobno nie był okazałych rozmiarów, ale pan Adam był zadowolony.

To dla myśliwych naprawdę cenne trofea, którymi w Polsce nie każdy może się pochwalić. W sumie podczas tej wyprawy myśliwi upolowali 9 niedźwiedzi. Skóry i czaszki mogli zabrać ze sobą do Polski. Mięso niedźwiedzie zostało w Rosji, bo ono, by mogło być spożyte, najpierw musi przejść badanie weterynaryjne. Niedźwiedź Adama Mreńcy został spreparowany i stoi na szczególnym miejscu w domu ze specjalną tabliczką Dla mojego najlepszego przyjaciela Tobiasza. Jest prezentem dla wnuka.

(tam)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (79)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... joohny komentuje +1
Polscy myśliwi polują w Rosji niech zajmą się dzikami w naszym rejonie jak i sarnami których jest za dużo i co chwile kolizja z nimi bądź zryta działka.
A na co polują nasi myśliwi na bażanty których jest jak na lekarstwo które nikomu nie przeszkadzaja.
Paranoja to są legalne kłusowniki!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 01 - 2014
... maxim komentuje +4
ale mi boCHater !!! Dał by te pieniądze na głodne dzieci !!! I przykład by miał wnuczek i dzieci by skorzystały!!! polecam przykład jak wybrał się myśliwy z żoną na polowanie, a wrócił bez!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 01 - 2014
... Michal12345 komentuje +0
bardzo "udany" fotomontaż z tym niedźwiedziem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 01 - 2014
... joker komentuje +4
teraz moim marzeniem jest zapolować na myśliwego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 01 - 2014
... dokarmiacz komentuje +3
Polować to każdy jeden umie, ale jeść dać tym zwierzętom to niema kto. Sarny i inne zwierzęta pod paśnikami zdychają a te debile polują. A żeby na nich tak polowali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 01 - 2014
... Ewelai komentuje +6
ale tekst! i fota! nie wiem czego gratulować!!!!????? Żal misia!!! Żal!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 01 - 2014
... ElaEla komentuje +13
ale marzenie...
straszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak można mieć takie popiep..one marzenia??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 12 - 2013
... Dagna komentuje +12
Jak może dawać taki przykład swojemu 5 letniemu wnukowi! Czego on uczy to dziecko? Bo na pewno nie szacunku do zwierząt a co za tym idzie do ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 12 - 2013
... arex komentuje +17
Nie tego gościa szlak trafi, stary idiota i jeszcze to opisują jakby był bohaterem marzeniem moim jest aby tacy ludzie po prostu nie istnieli. Morderca

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 12 - 2013
... beniu komentuje +10
zawsze się zastanawiam jak widząc jakieś zwierzę można chcieć mu odebrać życie - co to by mi dało? moim zdaniem
trzeba zakazać im polowań,nie można zabijać tylko dla 'przyjemności' z zabijania (patrz polowania na ptaki), przecież nie jest tak że jak nie będą zabijać zwierząt , to będą zabijać ... regulacją
stanu zwierzyny zajmą się drapieżniki(wilki, rysie, pumy-teraz prawie juz wytępione jak wiele innych gatunków), ale dla
najbardziej zawziętych myśliwych można wprowadzić taki model jak w wędkarstwie
'catch and release' czyli strzał nabojem usypiającym , zdjęcie z "upolowanym" zwierzakiem i z powrotem go do lasu
.Strzelby takie już istnieją, nie są wcale drogie przy cenach tradycyjnych sztucerów, a zasięg mają
taki jak broń gładkolufowa. nie będziemy pierwsi, bo bodajże Holandia zakazała już polowań, ale pomyślmy
ilu zwierzętom ocalimy życie i oszczędzimy cierpień . Z łowieckim pozdrowieniem dla naprawdę kochających zwierzęta - Darz Bór

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 12 - 2013
... mirekM komentuje +12
a moze wybierz sie z kanieniem w ręku a nie ze strzelbą na misia to może komuś zaimponujesz. ps. twój łeb powinien zawisnąć w tajdze na kiju.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 12 - 2013
... g komentuje +25
Spełniłeś marzenie .....Człowieku ten Niedżwiedż tez miał marzenie żeby Żyć z dala od takich P.....ów jak Ty .Prosba do administratora strony Wadowice 24 o usuniecie tego materialu przeciez to chanba ze na stronie Wadowice 24 chwalicie sie kims takim.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 12 - 2013
... old komentuje +7
ad pluszak: wpisy pod tym artkułem świadcza tylko o jednym. O tym o czym powiedział kiedyś chyba największy polski wizjoner Satnisław Lem gdy czytał komentarze w internecie, cytuję: nigdy nie sądziłem że w Polsce jest tylu idiotów. Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z Panem Stanisławem Lemem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 12 - 2013
... JApo komentuje +11
Ma się czym chwalić po co zabijać bezbronne zwierze?? Mógł sobie spokojnie żyć nikomu nie przeszkadzał. Ludzie mają żyć w zgodzie z naturą a nie ją niszczyć!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 12 - 2013
... JOjo komentuje +14
Niech se dziad w łeb strzeli.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2013
... Pluszak komentuje +16
Wpisy pod tym artykułem mówią dużo. W całej tej smutnej historii cieszy mnie to, że w tym zwariowanym, współczesnym świecie jest jednak tak wielu ludzi wrażliwych na ból zwierząt i los jaki zgotował im człowiek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2013
... Maada komentuje +10
Marzył, żeby zabić... i mowa nie o psychopacie ani seryjnym mordercy tylko nobliwym obywatelu.. ciężko mi to zrozumieć. I ciężko mi zrozumieć, że są tacy, których to nie oburza.
Przy okazji takich artykułów warto uświadomić sobie, że kupując w supermarkecie mięso, mleko czy jaja płacicie Państwo za zabijanie zwierząt tak samo mających prawo do życia jak ten niedźwiedź czy każdy z nas. Ja już od 3 lat nie przykładam do tego ręki i gorąco polecam dietę opartą na roślinach wszystkim, którzy uważają się za miłośników zwierząt czy po prostu wrażliwych ludzi. Coraz łatwiejszy jest dostęp do wiedzy na temat stylu życia wykluczającego eksploatację zwierząt i warto z tego skorzystać. A przy okazji bardzo korzysta na tym zdrowie :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 12 - 2013
... Grzegorz Madej Grupa Kęty komentuje +11
Co za palant

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 12 - 2013
... dzanina komentuje +26
Nie ma to jak ryć bańkę dzieciakowi od małego, ciekawe co z takiego wyrośnie... przynoszenie do domu łba niedźwiedzia w prezencie- normalnie kinder niespodzianka :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 12 - 2013
... Radeklew komentuje +7
Czy ktoś może w "nagrodę" pod tabliczkami na wjazdach do miasta i gminy powiesić napis "tu morduje się niedzwiedzie"? a może jak w Toruniu "przepraszamy za morderców niedzwiedzi", tylko proszę nie farbą, nie niszczcie tylko powieście coś choćby na kartonie i dbajcie aby po zdjęciu pojawiało się znowu, a turyści niech wybiora obiekty które płacą podatki poza gminą, impuls ekonomiczny daje do myslenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 12 - 2013
... Polski krakowiaczek komentuje +12
"Myśliwy wstyd! Łowiectwo hańba!"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... dla tych w temacie komentuje +3
natemat.pl/84783,zabil-niedzwiedzia-w-prezencie-dla-wnuczka-robia-ze-mnie-bandyte

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... ZZYX komentuje +29
i jeszcze kilka uwag dotyczących zagadnienia: Słowo "trofeum" zawsze oznaczało przedmioty zdobyty podczas bitwy ( wojny) było to oręż, flagi itd ... powiedzmy: rzeczy.
Stanowiły one symbol zwycięstwa. Myśliwi wymyślili sobie "trofeum myśliwskie" poroże, czaszki, wypchane skóry itd - czyli część zwłok zamordowanych zwierząt. Ale nie jest to symbol zwycięstwa bo zwierzęta nie toczą z nami wojen tylko raczej symbol mordu zwierzęcia bo jak inaczej to nazwać? Myślistwo wzięło się stąd, że człowiek pierwotny wyruszał na polowanie by zapewnić sobie wyżywienie i przetrwanie. Obecnie myślistwo jest zabijaniem dla samego zabijania.po to by czerpać radość z zabijania. Gdyby zjawisko zabijania dotyczyło zabijania inny ludzi mówilibyśmy pewnie o ciężkim psychopacie ale jeśli ktoś zabija zwierze to nie nie psychopata tylko myśliwy.
Spośród ponad 1300 000 gatunków żyjących na tej planecie jesteśmy jedynym, który zabija dla przyjemności i chełpi się tym faktem (vide Adam Mreńca) Pozostałe , nawet drapieżniki zabijają tylko po to by przetrwać.
Uzurpujemy sobie prawo do regulowania liczebności gatunków bo twierdzimy że czegoś jest za dużo a czegoś za mało. Idiotyczne. Nasze działania spowodowały wyginięcie tysięcy gatunków tylko dlatego, że myślimy że jesteśmy właścicielami tej planety.
To wielka hipokryzja - jedyny gatunek którego jest zdecydowanie za dużo, który zaburza równowagę i który powinien być odstrzelony to ... homo sapiens. ( z panem A.M. na czele)
Uprzedzając ewentualne uwagi - jestem wegetarianinem - nie zjadam zwłok.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 12 - 2013
... OMG komentuje +4
Społeczeństwo hipokrytów.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... felek v komentuje +29
zacytuję danielka który napisał poniżej:czy wiecie ze cykl produkcyjny wieprzowiny trwa ok 4 miesięcy. karmione są mieszanką wysokobiałkowej karmy/zmielone kości , resztki ryb i inne odpady/ oraz hormonów które powodują szybki przyrost masy mieśniowej. celowo napisałem cykl produkcyjny bo nie jest to hodowla. dawniej polska słyneła z dobrej jakości wieprzowiny-np słynne szynki konserwowe. ALE WTEDY ŚWINKI KARMIONE BYŁY UPAROWANYMI ZIEMNIAKAMI I ŚRUTĄ ZBOŻOWĄ. a cykl hodowlany trwał wtedy 8 miesięcy. kiedyś kurczaka i rosół z niego podawano dzieciom i chorym-był smaczny i zdrowy. teraz jest to obrzydliwa mieszanka antybiotyków i hormonów. nie dawajcie ich dzieciom bo astma i alergie murowane! karmione są podobnie jak świnie z tym że do karmy dodaje się antybiotyki . W CZASIE UBOJU WISZĄ NA TAŚMIE I PODJEŻDZAJĄ POD NOŻ KTÓRY UCINA IM GŁOWY A NASTEPNIE PO PARU SEKUNDACH GORĄCA PARA POD CIŚNIENIEM SKUBIE ICH Z PIOREK. jeżeli ktoryś ruszy głową i uniknie zgilotynowania to jest skubany goracą parą na żywca. Życze wam smacznego i pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt, różnej maści ekologów i ochroniarzy.
czym różnią się te zwierzątka od niedzwiedzia? czy inaczej czują? ich życie możecie poświęcać skazując je na wegetację w klatkach gdzie przez całe swoje krótkie życie nie widzą nawet słońca. Czemu ich nie bronicie? HIPOKRYCI! Nie pochwalam tego myśliwego ale przynajmniej zrobił to osobiście. A wy zlecacie mordowanie kurczaków , świń , cieląt i innych zwierząt siedząc sobie w domu. Tchórze!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... znajomy komentuje +3
Wyhamujcie dyskutanci, bo jeszcze ktoś weźmie na serio bluzgi w kierunku syberyjskiego strzelca i zrobi mu krzywdę...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Cywilizowany komentuje +60
Moim zdaniem powinno się ustawowo rozwiązać te wszystkie koła łowieckie. Ci panowie mysliwi powinni zabrać się za jakąś pożyteczną pracę nie zaś "onanizować" zbiorowo z karabinem w lesie. Zabijanie dla kaprysu!?! Proponowałbym temu "Bohaterowi" spróbować zabić tego Niedzwiedzia nożem..Cooo, już nie taki cwaniak??? Takiego marzenia nie miał??? hehe. TRAGEDIA że uważamy się za cywilizowanych a zajmujemy się nieuzasadnionym moralnie i nie tylko zabijaniemi tak już zaszczutych istot!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Chmiel U komentuje +10
a gdyby wam ten uroczy misio wszedł na podwórko to już nie było by tak miło?? prawda?? pewnie te śliczne liski i dziki też wam się podobają?? OJEJ jesteście tacy słodcy!!! kto tu jest idiotą??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... Andrzej N komentuje +73
generalnie gardzę ludżmi którzy zabijają dla przyjemności bez względu na to czy to będzie ryba czy niedżwiedż,jeszcze odrobina szacunku może by się temu gościowi dostała gdyby z gołymi łapami się z tym niedzwiedziem zmierzył a tak to dla mnie jest 0

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2013
... missa komentuje +65
Chcę tylko wyrazić pogardę dla takich zachowań jakie prezentuje antybohater artykułu i wszyscy mu podobni zabójcy istot żywych dla własnej ekscytacji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Malgorzata Wa komentuje +49
Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem ani polujących ani tych, którzy to reklamują. To straszne co zrobił Adam Mreńca, którego nie jestem w stanie nazwać "pan". Nie życzę nikomu źle ale wiem, że tyle ile złego ktoś robi, tyle do niego wraca. I nie warto o takich osobnikach więcej myśleć bo szkoda mojego czasu. Po prostu Matka Natura wie co robi i ta energia, którą naznaczył Adam Mreniec - wróci do niego. Dlaczego tak się dzieje? nie wiem. Ale się dzieje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Radzio komentuje +18
Nasz Pan Prezydent też poluje. Można go tak samo nazwać. Tylko jakby to zrobić oficjalnie np. "Antykomor" to mozna być skazanym. Ot cała Polska.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... nnnn komentuje +61
I jedno pytanie: co im z tego że zabili niedźwiedzia? Albo inne piękne duże zwierzę? Co to za powód do triumfu????? Niech mi to ktoś LOGICZNIE wytłumaczy. Jak można cieszyć się, że się zabiło piękne stworzenie????????????? Jakie "trofeum" ? O co cho w ogóle??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Malgorzata Drohomirecka komentuje +65
Nie rozumiem jak można sie cieszyć z zabicia zwierza strzelbą, i jeszcze opisac taki obszerny artykuł w gazecie o tym jakże zuchwałym czynie. Nie pojmuje jaki to triumf zabić kogos za pomocą strzelby, kiedy ofiara nie ma szans obrony. Wszyscy myśliwi to dla mnie chorzy psychicznie debile bez wyjątku! wspólczuję wnusiowi miec takiego dzielnego dziadzia, może na 6 urodziny zabierze go do lasu do wystrzał lisów i zajęcy a wnusio zaniesie wypchane pluszczaki do zerówki? Ludzie walnijcie sie w waszą pustą głowę, brak słów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Zafira komentuje +28
Kontrolowany ubój, bo człowiek sobie tak wymyślił...bo zwierzęta są słabsze i nie dysponują bronią palną, to człowiek sobie uzurpował prawo do ich odstrzelania, zabijania, kontrolowania populacji....a one mają takie samo prawo żyć jak my.A co do ataku na wegetarian, to sama jestem wegetarianką i faktycznie mam świadomość w jakich mękach giną stworzenia, które trafiają na talerz, dlatego nie jem mięsa.Popieram też fakt,że dużo ludzi je je i nie zdaje sobie z tego sprawy jak bardzo te zwierzęta cierpią,a wypowiadają się na temat chociażby tego zwierzęcia.Ale tak już jest,że ludzie nie chcą wiedzieć, udają że nie wiedzą lub nie zagłębiają się w temat. Wszystkie zwierzęta, niezależnie od tego jakie to są gatunki, maja takie samo prawo do życia,a człowiek nie powinien zadawać im cierpienia.Można powiedzieć,że mimo wszystko mniejszym złem jest zabijanie dla mięsa, bo człowiek chce to mięso jeść,ale już zabijanie np. 6 milionów królików czy szynszyli na jesień dla futer to totalne okrucieństwo i głupota, bo mamy 21 wiek i ludzie z zimna nie poumierają..szkoda słów na ten zwyrodniały świat.Polecam też zaznajomienie się co wyrabiają z psami i kotami np. w Korei, to co tam się wyrabia na żywca ze zwierzętami, to nie znajduje żadnego uzasadnienia, to skrajne zwyrodnialstwo i powinni ich pozamykać na długie lata do więzienia za to co oni wyrabiają z tymi biednymi i bezbronnymi stworzeniami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Maciej Mroz komentuje +63
Panie Adamie (o lie Pan tu zagląda) nie widzę sensu w brania udziału w powyższej wymianie zdań - Ale proszę rozważyć realizację takiego pomysłu - proszę kiedyś dla rozrywki, odmiany, przygody, nowego doświadczenia - zabrać ze sobą do lasu aparat fotograficzny (strzelba niech zostanie na kwaterze), warto się postarać o obiektyw przystosowany do takiego zadania, i w decydującym momencie zamiast spustu nacisnąć migawkę aparatu - może się okaże że to równie fascynujące, przyjemne? bardzo serdecznie pana do tego namawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... matyldaleona komentuje +43
Na szczęście miałam mądrzejszych Dziadków niż opisany bohater.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... marecky komentuje +41
Tak się kończy kompleks małego członka.
Prawdziwe męstwo prawda? Z odległości rąbnąć z dwururki do niedźwiedzia... Mężczyzna z "pana" całą gębą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Loka komentuje +19
Rozumiem Wasze oburzenie, szkoda tylko, że nikt z Was nie widzi, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...Mieszkam na Podkarpaciu...W ostatnich latach niedźwiedzie i wilki stały się plagą, podchodzą coraz bliżej do zabudowań; w zeszłym roku 50 km od Rzeszowa niedźwiedź poturbował grzybiarza (200 metrów za płotem jego domu); ochrona całkowita ma sens wtedy kiedy dany gatunek rzeczywiście jest zagrożony; natomiast w ostatnich latach zarówno wilków jak i niedźwiedzi jest naprawdę zbyt dużo; od tego są kontrolowane odstrzały i nie ma w tym nic złego; no chyba że chcecie doprowadzić do sytuacji, w której strach będzie wejść do lasu, bo coś nas może zaatakować; myślę, że jak we wszystkim, tak i tu trzeba znać umiar...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Marczia komentuje +52
Ze swojej strony - dla wszystkich myśliwych zorganizowałabym Igrzyska Śmierci. Wtedy byłoby na co popatrzeć! Cóż za osiągnięcie pokonanie zwierzęcia, które i tak nie ma szans z myśliwską strzelbą?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... gorg komentuje +11
phi! Ten gościu i tak w swoim życiu zrobił więcej dla przyrody niż wy w sumie wszyscy razem wzięci. Myślicie że bycie myśliwym to tylko polowanie i strzelanie. Więcej nie pisze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Pikos komentuje +13
Głupcy myśliwi to przeważnie byli mundurowi, dzisiaj na róznej maści emeryturach etc. Jak ja się ciesze ze w Polsce już podatków nie płacę, jak się cieszę ze to nie z moich pieniedzy idzie na ich utrzymanie. Banda kretynów którzy zabiają tak piękne zwierzę jak niedźwiedź.

"Można zrozumieć" że robią odstrzał np. dzików których jest sporo etc ale niedźwiedzia ?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... miłośnik przyrody komentuje +57
Napiszę tylko tyle zabicie zwierzęcia które w naszym kraju jest pod ochroną, pokazuje na czym polega łowiectwo. Łowiectwo to sport w tym przypadku dla bogatego człowieka, który ma kaprys. Ja powiem tylko tak z łowiectwem jest jak z pieniędzmi i zdrowiem. Jak się je ma to nie umiemy z nich korzystać. Jak ktoś tu napisał pan Adam to dobry człowiek a ja napiszę jak by był dobry to pieniądze na wyjazd i odstrzał zwierzęcia, którego na świecie ubywa przeznaczyłby na głodne dzieci, a wnukowi kupiłby pluszaka. Myślę że wnuczek i niedźwiedź byli by bardzo zadowoleni a przy okazji kilkoro dzieci.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... smutek komentuje +57
Żałosny człowieku - spadłeś z lawki i polamałeś żebra, gdyby nie broń byłbyś bezbronny wobec tajgi i Niedzwiedzia którego zabiłeś. A zabiłeś tylko dla spełnienia swoich pragnień. Masz zło w sercu jesli nie rozumiesz swojego strasznegon czynu, jesteś mordercą niewinnej istoty. Mimo, że możesz być uważany za dobrego ojca, męża, dziadka jesteś zwykłym zabójcą. Zło wraca ze zdwojoną siłą, pamiętaj o tym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... Maksymilian M. komentuje +24
Coś strasznego ! Głupota ludzka nie zna jednak granic ! Ręce opadają ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... annadd komentuje +25
No bravo...bravo...zabiłeś. Na pewno Bóg jest z ciebie dumny...i Ci podziękuje. Współczuję takiego meża,ojca,dziadka. Ale na szczescie-dobro powraca, a zło ze zdwojoną siłą, takze....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 12 - 2013
... danielek komentuje +40
czy wiecie ze cykl produkcyjny wieprzowiny trwa ok 4 miesięcy. karmione są mieszanką wysokobiałkowej karmy/zmielone kości , resztki ryb i inne odpady/ oraz hormonów które powodują szybki przyrost masy mieśniowej. celowo napisałem cykl produkcyjny bo nie jest to hodowla. dawniej polska słyneła z dobrej jakości wieprzowiny-np słynne szynki konserwowe. ALE WTEDY ŚWINKI KARMIONE BYŁY UPAROWANYMI ZIEMNIAKAMI I ŚRUTĄ ZBOŻOWĄ. a cykl hodowlany trwał wtedy 8 miesięcy. kiedyś kurczaka i rosół z niego podawano dzieciom i chorym-był smaczny i zdrowy. teraz jest to obrzydliwa mieszanka antybiotyków i hormonów. nie dawajcie ich dzieciom bo astma i alergie murowane! karmione są podobnie jak świnie z tym że do karmy dodaje się antybiotyki . W CZASIE UBOJU WISZĄ NA TAŚMIE I PODJEŻDZAJĄ POD NOŻ KTÓRY UCINA IM GŁOWY A NASTEPNIE PO PARU SEKUNDACH GORĄCA PARA POD CIŚNIENIEM SKUBIE ICH Z PIOREK. jeżeli ktoryś ruszy głową i uniknie zgilotynowania to jest skubany goracą parą na żywca. Życze wam smacznego i pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt, różnej maści ekologów i ochroniarzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 12 - 2013
... demik komentuje +9
jakby teraz miś podszedł pod jego dom i rozpierdzielił mu dom co by mówil??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... Pluszak komentuje +70
Napiszę krótko. Dla mnie to czyn bardzo okrutny i naprawdę nie ma czym się chwalić! A pięcioletniemu wnuczkowi to najlepiej kupić misia, ale pluszowego! To jest właściwy prezent dla małego dziecka!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... ad łowczy komentuje +8
ad łowczy- gdybyś miał trochę więcej niż 2 zakręty w mózgu to byś wiedział że bobry i wilki są pod ochroną i oczywiście nie można do nich strzelać. Po drugie nie strzela się dla trofeów. A swoją droga z dzika oprócz bardzo smacznego mięsa/i zdrowego/ jest rownież trofeum w postaci oręża. Najwięcej ze zwierzyny grubej pozyskuje się właśnie dzika.Dla przyzwoitości aby się wypowiadać na forum to trzeba mieć choć odrobinę wiedzy. Poczytaj trochę zanim siądziesz przed klawiaturą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... łowczy komentuje +5
to może wkleje tutaj tekst z wcześniejszego artukułu. Dotyczy tej "hodowli i odstrzałów"

Dziki w Wadowicach, ryją już na osiedlach. Sprawdź co ci grozi!
Wtorek, 24. Wrzesień 2013 13:12

..."Jak zauważył wójt, koła łowieckie nie są chętne do wypłaty odszkodowań dla rolników, bo nie mają na to pieniędzy. Zresztą te wypłaty nie stanowią zdaniem wójta żadnej rekompensaty strat. Co zrobić z dzikami? Odstrzelić - proponował wójt wojewodzie.

Ale Jerzy Miller sam odstrzału organizował nie będzie.

Kiedyś zapraszano z zagranicy, żeby strzelali, teraz się nie zaprasza. Może trzeba nad czymś pomyśleć. Może na te dziki będzie ktoś polował. Ja potwierdzam, dzików jest o 30 procent więcej niż powinno być w skali województwa. Tylko za to musi się ktoś zabrać i zorganizować. Ja nie mam żadnego uprawnienia w tym zakresie i tutaj nie chodzi o prawo, tylko trzeba coś zaproponować, bo samego dziki nie uciekną- radził wójtowi wojewoda Jerzy Miller.

Wobec niechęci kół łowieckich i wojewody do odstrzału zwierząt samorządy muszą sobie jakoś radzić same. Niektóre z nich przygotowują ulotki, które zostaną wysłane do mieszkańców, w których znajdą się informacje, jak zachować się w przypadku napotkania dzika pod domem."

Zasaniczo myśliwi nie są chętni do odstrzału "popularnej" zwierzyny. Bo co to za trofeum! Najwiekszy problem jest z bobrami. Do tego strzelać nie chce nikt, przecież do wody wchodzić nie będą. Jak widać do dzików też się już nie "milą".
Co innego niedźwiedż, czy wilk. Tu już chętnych na pęczki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... dij komentuje +16
Łowiectwo to nie jest sport. Łowiectwo polega na gospodarowaniu zwierzyną. Czyli zamiast w stajni czy kurniku lub zagrodzie hoduje się zwierzynę w lesie. Wydzierżawia się teren od lasów państwowych i gminy. W odróżnieniu od hodowli- np. kur na fermach kurzych gdzie kurczaki mają tylko tyle miejsca że nie moga nawet skrzydeł rozprostować i wszystkie po paru miesiącach idą na rzeź-czyli sto procent populacji w gospodarce łowieckiej do odstrzału idzie zwykle kilkanaście do 20 % w zależności od zagęszczenia zwierzyny na danym terenie. Procent odstrzału grubej zwierzyny ustalają nie myśliwi tylko minister środowiska poprzez lasy państwowe-głownie chodzi tutaj o szkody jakie w gopspodarce leśnej wyżądzają jeleniowate oraz w rolnictwie/tutaj zwłaszcza dziki/. Każdy z Was drodzy czytelnicy siedząc w domu i wbijając widelec w kolejną porcę kurczaka czy wieprzowiny wydaje wyrok śmierci na te hodowlane zwierzęta skazując je na wegetację w obozach koncentracyjnych. I to jest właśnie ta hipokryzja o którejś ktoś poniżej napisał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... łowczy komentuje +19
Łowiectwo, to piękny sport!
Zwłaszcza gdy skończyły się naboje, a niedźwiedź lub dzik jest tylko ranny :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... Kazorcjusz komentuje +15
Witam wszystkich ,którzy zamieścili tutaj swoje komentarze i tych ,którzy tylko odwiedzili tą stronę . Czytając komentarz tych wszystkich "przeciwników" zabijania zwierząt jedno słowo ciśnie się na usta szczególnie - HIPOKRYZJA . W następnej kolejności to ZAWIŚĆ , ZAZDROŚĆ , BRAK WIEDZY i GŁUPOTA . Nie mam zamiaru na tymże forum nawracać tych wszystkich " obrońców" zwierząt ale polecam kilka ciekawych lektur w temacie łowiectwa. A Panu Panie Adamie życzę dalszych sukcesów i realizowania się w tym i innym zakresie . . I gratuluję trofeum.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2013
... Grafik komentuje +9
BZDURA !!! FOTOMONTAŻ !!! DOBRY KAWAŁ !!!

Primo czyli po pierwsze:
przed wszystkimi elementami na zdjęciu: konary, gałązki, nogi "łowcy" są źdźbła traw a przed rzeczonym trofeum nie :). Miś po prostu przed zgonem łapami pozamiatał trawę tak aby ładniej wyglądać na fotce.

Secundo czyli po drugie: cień - jak to jest, że konar, duże drzewo po prawicy łowcy nie dają cienia (pod sobą) a trofeum czyli miś daje :) Odpowiedź jest prosta :) Miś znów przygotował się do zdjęcia i postanowił polewitować nad trawą.

Terzo czyli czy (czyt. trzy) ;) wszyscy wiedzą, że misie są miluchne i fajowe. I taki nasz "denat" jest. Bo czy nie miłe z jego strony jest to, że leżąc trupem na trawie i mając łeb na jakimś konarze (czyli trochę wyżej) postanowił (oczywiście do zdjęcia) utrzymywać całe ciało idealnie poziomo. :)

Quatro, quino itd... - gdzie się misiu lewa łapa "podwinęła", czemu skoro wszystkie elementy na zdjęciu są tak dobrze doświetlone z przodu to miś jest czarny - jak "Pawlakowy kaban" - a dla tych którzy mają zwierzątka domowe zadanie - w jaki pokrętny sposób, kot, pies, królik, owca musiał by się ułożyć żeby w tej perspektywie, co jest zrobione zdjęcia, wyglądać tak jak nasz model.

No i na koniec... Pan myśliwy pisze, że po złamaniu żeber (współczuję) musiał się znieczulać ;)... @dzejms na samym początku o tym pisze

to tyle... a autorowi zdjęcia gratuluje szybkiego przebrnięcia kurs "fotoszop dla każdego"

PS.
robienie takiej szopki na sieci to chyba słaba promocja prze Pana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... RUD komentuje +10
Gratuluje kol Adamowi

Szkoda że tak duża organizacja jak PZŁ nie przybliża na czym polega łowiectow!!!!!!
Gospodarka populacjami dzikich zwierząt to duza nauka której uczymy się od powstania ludzkości. Dzisiejsze polowanie to głównie hodowla, ochrona zagrożonych gatunków to myśliwi uratowali przed wyginięciem bobry, żubry, kozice itd a nie ochroniarze którzy za kasę krzyczą i przywiązują się do drzew. Oddanie strzału jest ostatnim elementem polowania i wybierane są sztuki najstarsze ,słabe w celu poprawy ( niekiedy redukcji) danego gatunku. Przyjmijmy założenie że nie dokonujemy odstrzału dzików ilu ludzi zgineło by wtedy na drogach w kolizji samochodowej nie wspomnę o szkodach w uprawach rolnych, ogródkach i trawnikach w miastach . Myślistwo jest to planowa i przemyślana gospodarka. Pozdrawiam wszystkich i podkreślam strzał to ostatni element łowiectwa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... Stryszowiak komentuje +9
Jak już ma strzelać to niech poluje za granicą niż po pijaku między domami bo i takie przypadki niestety się zdarzają że podchodzą pod domy i strzelają nie patrząc czy ktoś gdzieś w pobliżu chodzi, byle tylko coś utrafić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... dd komentuje +5
Ja należę do mniejszości która nie naskoczyła na tego polującego , a jestem właśnie wegetarianinem od 14 lat :) Paradoks.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... dziobaczek komentuje +6
ja nie jestem zwolenniczką odstrzału, żal mi tych zwierząt, ale wiem, że niestety takie praktyki są potrzebne. Dlatego nie bede włączać się do dyskusji chociaż mogłabym to i owo powiedzieć

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... ach ci wegetarianie komentuje +10
Widzę, że mamy do czynienia tu z samymi wegetarianami, którzy nigdy nie jedli cielęciny pochodzącej z uboju młodych najczęściej kilkutygodniowych cielaczków, nie jedli wołowiny ani wieprzowiny, kurczaków, kur, królików. Kochani kotlet schabowy kupiony w rzeźni pochodzi od żwini, która sobie żyła a potem ktoś ją zabił, żeby ktoś mógł ją zjeść. Te wszystkie kiełbasy, szynki to też ze zwierząt, które niegdyś sobie żyły, podobnie udko z kurczaka - też wcześniej było częścią żywej kury, której ktoś siekierą musiał odrąbać łeb - by jeden z drugim tu obrońcom zwierząt mógł zjeść obiad. Więc morze powstrzymajcie się od obrażających komentarzy - bo idąc Waszą logiką myślenia - to zdecydowana większość społeczeństwa to mordercy, bo żreją mięso!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... X22222 komentuje +7
To moze to ten Bruno...biedny wyjechal sobie na ferie do Rosji a on go znalazl i poczestowal polskim śrutem...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... Williamus komentuje +7
Nie będę się rozpisywał jakie jest moje zdanie na temat odstrzału zwierzyny, jednak zastanawia mnie jedno - ILU Z TYCH OBURZONYCH JEST WEGETARIANINAMI??? Tyle w temacie hipokryzji...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... bla komentuje +24
ludzi też jest za wiele więc połowa do odstrzału

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... dziki76 komentuje +7
Gratuluje
Sam bym chętnie takiego trachnoł !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... memek komentuje +6
GRATULUJĘ TROFEUM :) ! gratuluje wytrwałości :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... ehh komentuje +19
no tak, wielki mi wyczyn zastrzelic zwierzaka ze 12mm strzelby...jak chce sie poczuc jak prawdziwy mysliwy powinien uzyc luku, wtedy walka byla by w miare rowna a tak? zaden wyczyn

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... myśliwy1112 komentuje +15
Myśliwy myśliwemu nie równy!!!! Znam pana Adama i to jest dusza człowiek i doskonały myśliwy, który ma ogromny szacunek do przyrody i do zwierząt! Polowania są częścią gospodarki leśnej w każdym kraju czy się to komuś podoba czy nie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... miki663456 komentuje +11
Jeśli ktoś nie ma pojęcia zielonego o myślistwie to nie powinien się wypowiadać. A koledze z koła Cietrzew serdecznie gratuluję!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... luk33 komentuje +57
Dzisiaj portal chwali za mordowanie niedźwiedzia a jutro będzie rozlewał krokodyle łzy nad zabijanymi karpiami na święta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2013
... jasnim komentuje +2
zapraszam
nie zapomnij o pampersach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... ludzkie ciało komentuje +8
@jasnim
A może zjadłeś nieodpowiedniego grzybka.
Popytam ludzi w Ponikwi, czy mieli takie same widzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... jasnim komentuje +10
zapraszam do ponikwi kozinca jaszczurowej i innych podobnych wsi
kiedyś jaszczurki się łapało teraz się spier... przed nimi jak ma się szansę
bo polacy zrzucali inne gatunki i teraz są bardziej niebezpieczne i większe
zapraszam wypuść z domu dziecko jak jeszcze widno na podwórko i nagle widzisz ''''''''''''''''''''''''''świnie 150 kg " i jej "dzieci" kontra twój maluch albo nawet kontra ty i co?

co wieczór całe stada wedrują pod domami ludzie boją się wychodzić
ale nie bo szkoda ciekawe kogo zas....ny mieszczuchu masz rozum ale blondynki
" bronie drzewa pisze na papierze że je bronie "
brawo
brawo
zapraszam wyposażenie dla mieszczucha pampersy.... paczka....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... ludzkie ciało komentuje +27
@bzdura
Tym różnimy się od zwierząt, że mamy rozum.
Jeśli nie potrafimy sobie dać radę ze zwierzętami inaczej niż je zabijając , to zapraszam z powrotem na drzewa prostować banany.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... bzdura komentuje +10
brawo jasnin!!!! niestety ludzie do póki sami nie poczują na własnej skórze co to znaczy niszczenie mienia lub zagrożenie zwierząt domowych przez inne dzikie zwierze to później pitoli takie farmazony jak Hartman. Ludzie nie jadą tam dla rozwywki bo by na świecie żadnego zwierzaka nie zostało, ale dla legalnego ostrzału zwierzyny, której jest zbyt wiele!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... jasnim komentuje +10
a dziki jak wam k... przeszkadzają to mówicie czemu nie odstrzelą, wiecie czemu? bo ku...wne polskie prawo
w rosji zamiast dzików mają niedzwiedzie ale prawo pozwala
lepiej bać się żeby dzik nas nie zaatakował czy mieć spokój jak w rosji...
oto k....wa jest odpowiedź
i.......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... ludzkie ciało komentuje +51
@ bzdura
Podałeś bardzo głupi przykład. Co innego jest zabijanie zwierząt w celach konsumpcyjnych a czymś innym zabijanie dla zaspokojenia swoich instynktów morderczych, które sprawiają myśliwemu RADOŚĆ.


Srarz bór!
Jan Hartman

Z najwyższą odrazą przeczytałem w zeszłotygodniowej Polityce artykuł red. Agnieszki Sowy „Rzeczpospolita Łowczych”, opisujący działalność osobników czerpiących rozkosz z zabijania zwierząt. Skala i cynizm tego procederu oraz zasady działania sitwy, która nim się zajmuje, wołają o pomstę po pustego nieba.

Dzięki red. Sowie dowiedziałem się, że tzw. myśliwi mordują w Polsce 800 tys. zwierząt rocznie, a 300 tys. kolejnych okaleczają. O ile wiem, okaleczanie zwierząt, będące formą znęcania się nad nimi, jest w Polsce przestępstwem. Nikt jednak ani myśli traktować tego w ten – jedynie uczciwy – sposób, bo „myśliwi” są wszędzie! W organizacji, której nazwy nie chcę nawet wymieniać, zrzeszonych jest ich 114 tys. ludzi (tyle, co w obu partach rządzących razem wziętych), w parlamencie jest śwarnych myśliweczków stu, a ilu jest wśród prokuratorów i sędziów?

Rozkosz zabijania musi być wielka, bo dewianci importowi płacą krocie za prawo do polowań w Polsce. Biznes się kręci. Nie wiadomo już, co tu jest ważniejsze – zastrzyk endorfin w mózgu oprawcy czy chciwość zysków, jakie można osiągnąć z handlu mięsem i organizacji polowań dla dzikusów z zagranicy. Najlepiej chyba wszystko naraz. Być sobie „łowczym” z pensją ponad 20 tys. zł, mieć firmę organizującą rzeź zwierząt i jeszcze pohandlować dziczyzną. I w dodatku chlubić się „tradycjami”, nosić kapelusik z piórkiem i śpiewać z dumą:Stajemy dziś razem zbratani, / Jak jeden mąż – jak jeden mur, / Obronie puszcz i kniei oddani, / Od morza fal, do szczytów gór; / My borów włodarze / Stajem przy sztandarze. / Darz Bór! – tak hasło brzmi, / Gra hejnał chór – / Darz Bór! – Darz Bór! / Do pracy więc w zgodnej gromadzie, / Bo wielki trud – bo pilny czas, / Wspierajmy się w znoju i radzie, / My Leśna Brać – o polski las; / My borów włodarze / Stajem przy sztandarze. / Darz Bór! – tak hasło brzmi, / Gra hejnał chór – / Darz Bór! – Darz Bór!Ileż to się musiała napocić święta Hipokryzja, żeby zmontować tę ideologię. Zabijanie to „bronienie”! No bo przecież zwierząt nie może być za dużo, prawda? Kniei bronić trza przed knieją! Chcecie pomagać, to pomagajcie! Bardzo proszę. Ale nie po to, by pozyskać z tego tytułu prawo do folgowania swym sadystycznym instynktom. Owszem, może i zachodzi konieczność odstrzału jakiejś liczby zwierząt, celem utrzymania równowagi ekologicznej i ochrony zwierząt hodowlanych. Niechaj zajmują się tym odpowiednio wyszkoleni pracownicy publiczni, czyniący to nie dla niegodziwego zysku i nie dla chorej przyjemności. Oddawanie tych wielce przykrych sanitarnych czynności w ręce żądnych krwi i pieniędzy osób prywatnych, zrzeszających się w tym celu w specjalny związek, działający poza wszelką realną kontrolą władz i notorycznie łamiący zakaz znęcania się nad zwierzętami, jest w XXI wieku hańbą.

Nie tykałbym się nawet tego świństwa, gdybym nie wyczytał u red. Sowy, że powszechnym procederem jest nęcenie zwierząt pokarmem, by móc je przy jedzeniu zabić. Tego już nie zdzierżyłem. Nie znam równie odrażającego przykładu deptania najgłębszej i najświętszej ostoi etyczności, jakim jest dar, a szczególnie dar z pokarmu. Zaprosić do jedzenia i zabić – to najpodlejsza zdrada i dowód kompletnej moralnej anomii. Myśliwy, który to czyni, narusza najbardziej surowe tabu, bezkarnie i bezmyślnie niszcząc podstawy ludzkiej kultury. Usprawiedliwia to dodatku godnym pożałowania zabobonem, jakoby zwierzęta po to istniały na ziemi, żeby służyć człowiekowi, a ich cierpienie jest nieistotne, bo nie mają „duszy”. Dno.

Jakimż trzeba być sadystycznym obrydlem, żeby tak stać i walić do przerażonych kaczek z dwururki! O, spada, trafiłem! Krzyczy, kwili – o, to mnie rajcuje najbardziej! Aż coś w gardle dławi, aż ciarki pod spodniami biegną. A wiecie, co się robi, gdy ranny ptak pada do stóp myśliwego lub przynosi mu go pies? Ano, sru! O kant buta! My, normalni ludzie, chodzimy ze swoimi chorymi zwierzętami do weterynarza, a taki sobie postrzela do kaczek dla frajdy i jeszcze zadowolony z siebie poklepie psiaka. Bigosik, wódeczka, msza święta z zabitym dzikiem pod ołtarzem. Elyta!Ja wiem, że niektórzy moi znajomi polowali. Mogą mieć mi za złe to, co napisałem. Trudno – za to tym bardziej mogą się cieszyć, że już nie polują. A jeśli tym wpisem uratowałem choć jedno zwierzę, to warto było go napisać. A może ty byś, myśliwcze, jeden z drugim, który to z politowaniem lub wściekłością teraz czytasz i planujesz już ustrzelić autora tych słów, tak sobie do poduszki dziś przemyślał, co czynisz i czy tak czynić się godzi? No, spójrz trzeźwo (bywasz wszak czasem trzeźwy, nie?): czyż w Wielki Piątek nie chodzisz do kościoła rozpamiętywać męki Chrystusa na krzyżu? I nie przyszło ci do głowy, że męka konającej od twojej kuli sarny jest większa? Bo czyż wszechmocnemu Bogu nie łatwej jest konać dla zbawienia świata, niż nic nie mogącej sarence dla Twojej podłej rozkoszy? Tu cierpienie arcysensowne, a tu – kompletnie bezsensowne. Które jest straszniejsze, co? Masz-że litość? Masz-że Boga w sercu, myśliwcze? Jak nie masz, to przynajmniej rozwiąż sobie zagadkę, którą ci zadałem. Szybciej zaśniesz. Krwawych snów!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... do ludzkie ciało komentuje +7
Mniemam że jesteś wegetarianinem bo jeśli nie to zlecasz mordowanie też dla przyjemności kupując mięso.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... bzdura komentuje +18
znam mysliwego, kiedyś też tak mówiłam, morderca itp, Nawet kiedys zapytałam co mam powiedzieć dziecku, który pyta kto to jest ten mysliwy, dodając kąśliwie, żemoże mam poiwedzieć, że to taki pan co bezliośnie zabija zwierzaka w lesie?! On odpowiedział mi tak, że już więcej nic nie pytałam. Otóż powiedział - weź dzieciaka do rzeźni i pokaż mu "jak humanitarnie zabijają" zwierzęta. Poległam i w sumie przyznałam rację.. Skoro odstrzał i tak musi być to nie ma znaczenia kto go dokona - opłacone komando rosyjskie czy myśliwy z Polski! Grunt żeby misiów nie było na tyle dużo żeby nie robiły sobie, innym zwierzętom i ludziom krzywdy.. to się nazywa prawo natury! Chociaż tutaj wspomagane troche przez broń

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
... dzejms komentuje +14
Jak sie adam tak juz znieczulales w tej tajdze to jak ty pozniej trafiles tego miska?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był