b2f70b00ac5490ade360a78bb66ae7c9.html Można pomóc rodzinom w potrzebie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Można pomóc rodzinom w potrzebie

Email Drukuj
Szlachetna Paczka dociera przede wszystkim do osób w potrzebie – starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Przyłącz się do projektu i spełnij marzenia osób, które znajdują się w niezawinionej biedzie.


Szlachetna Paczka dociera przede wszystkim do rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Co roku w przemyślany sposób jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu.

Wolontariusz Paczki, czyli SuperW, dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Sam odnajduje potrzebujących w swoim mieście, przychodzi do ich domów, bada sytuację oraz pyta o konkretne potrzeby. Niejednokrotnie przełamuje siebie, by zapukać do rodziny potrzebującej, zadać jej trudne pytania, zobaczyć prawdziwą biedę na własne oczy.

W Wadowicach mamy w tym roku aż 23 SuperW, którzy odważyli się zaangażować w mądre pomaganie.
Dla 68 proc. wolontariuszy udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, 80 proc. jest przekonanych, że na trwałe zwiększyła się u nich otwartość na innych ludzi, ponad połowa deklaruje, że bardziej ufa innym– podkreśla Łukasz Miszon, dyrektor projektu Szlachetna Paczka.
Darczyńcą Szlachetnej Paczki może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę internetowa: www.szlachetnapaczka.pl oraz w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę ze swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. O nich darczyńca dowie się z opisu rodziny, który jest dostępny w bazie.

Następnie, w czasie finału projektu tj. 7-8 grudnia 2013 r. przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by ci mogli przekazać Paczkę wybranej przez niego rodzinie. Po doręczeniu Paczki do rodziny darczyńca otrzymuje swój prezent - relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy, czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 12 osób. Internetowa baza z opisami rodzin została otwarta już 16 listopada 2013 roku.

Co jest w Paczce? Paczka, to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany. Każda Paczka odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny (określone przez nią), dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację.

Najważniejsze jest to, że darczyńca wie dokładnie czego potrzebuje wybrana rodzina. W Paczkach może znaleźć się wszystko – żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina. Chodzi o to, by odpowiedzieć na jak najwięcej jej potrzeb. Pomoc w Szlachetnej Paczce często spełnia marzenia obdarowanego. Prezent, który jest przygotowany z myślą o konkretnej osobie ma niezwykłą moc – potrafi czynić cuda.

Dobroczyńca to osoba, która inwestuje środki finansowe w Szlachetną Paczkę. Osoba dokonująca wpłaty umożliwia działanie koła dobroci. Dzięki każdej złotówce zwiększa ono skalę swojego zasięgu. Wpłaty można dokonać bezpośrednio na konto. PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146 . Tytułem: Darowizna – SZLACHETNA PACZKA, Stowarzyszenie WIOSNA ul. Starowiślna 21/3, Kraków 31 - 038.
Możesz stanąć do walki z przeciwnościami losu i biedą, pomagając rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki Tobie czyjeś życie może zmienić się na lepsze. Wejdź 16 listopada na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę - zachęcają do pomocy wolontariusze wadowickiej Szlachetnej Paczki.

Piotr Serwin, Szlachetna Paczka

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +1
Do pomocy jest Caritas. Dużo się na ten temat pisze i mówi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 11 - 2013
... joli komentuje +1
@wolontariusz cieszę że tak uważasz ,że trafiają do tych co potrzebują nie będę pisała że tak nie jest a mam racje bo to i tak nic nie da ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy jej nie dostają dopiero ludzie dobrego serca czyli sąsiedzi znajomi pomagają a nie jakieś szlachetne paczki itp.do takich akcji zgłaszają się cwaniacy żeby coś dostać owszem może w śród nich znajdzie się jeden potrzebujący działałam kiedyś w różnych akcjach i wiem bardzo dobrze do kogo pomoc dociera a do kogo powinna a nie dociera i dalej podkreślam powinny być takie akcje ale dokładnie powinni być ludzie sprawdzani którzy staraja się o te pomoc

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 11 - 2013
... wolontariusz2 komentuje +6
Przykro się robi jak się czyta te komentarze. Paczek nie robi instytucja - chyba że chodzi Ci o szkoły? Darczyńcami są na ogół zwykli ludzie, tak trudno w to uwierzyć? A Paczka jest akcją ogólnopolską - ale pomagamy rodzinom z naszego rejonu Wadowice i okolice. Zapraszam Was na stronę paczki, wybierzcie rodzinę - ich sytuacje są dobrze opisane. Zróbcie paczkę, zamiast sączyć jad. To już lepiej nic nie pisać. I tak jak pisał poprzedni wolontariusz - był nabór na wolontariuszy- KAŻDY MÓGŁ SIĘ ZGŁOSIĆ. Ale to wymaga czasu, zaangażowania. Zapraszamy za rok. Zobaczycie jak to wygląda od podszewki bo nie ma nic do ukrycia. Życzę Wam więcej wiary w ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 11 - 2013
... wolontariusz komentuje +2
Joli - paczki trafiają do potrzebujących, wystarczy się zgłosić na stanowisko wolontariusza i sprawdzisz osobiście gdzie idą paczki! O ile wiem, na liście wolontariuszy nie jesteś... a z boku sytuacje czasem oczywiste nie są oczywiste...
macierzanka - Dzięki tej ogólnopolskiej akcji rodziny w Wadowicach otrzymują pomoc!!! To się dzieje u nas, w naszym rejonie!!! Super że Ty pomagasz i sama dostrzegasz potrzebujących. Niektórzy nie mają tej umiejętności ale chętnie pomogą gdy ktoś ma na to "pomysł". Powodzenia w pomaganiu:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 11 - 2013
... joli komentuje +3
do groszek co ty możesz wiedzieć jestem bardzo dobrze zapoznana z tematem!!!i dlatego wiem gdzie takie paczki trafiają ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy otrzymują ja od znajomych lub sąsiadów nigdy z instytucji a uwierz mi znam bardzo dużo takich rodzin nawet z dziećmi niepełnosprawnymi które pomocy nie mają żadnej instytucji ani tego typu akcji bo zawsze się znajdzie powód żeby nie dać a pseudo samotnych matek nikt nie sprawdza a dziwnym trafem tatuś w domu to samo pijacy dostają wszystko więc nie mów do mnie takich bzdur że nie, bardzo dobrze znam temat

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
... groszek komentuje +4
joli czyli uważasz, że wszystkie paczki trafiają do naciągaczy? Szkoda, że najwięcej do powiedzenia mają najmniej zorientowani w temacie ludzie...Gdyby ktoś bardziej zainteresował się celem tego projektu nie pisałby takich rzeczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
... macierzanka komentuje +1

Konia, masz laptopa a to już luksus.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
... konia komentuje +1
ja jestem taka potrzebującą osobą ale nigdy jeszcze nie dostałam nic za darmo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
... Teko komentuje +1
Ale z tego co wiem to chyba o to właśnie chodzi w Paczce, że możesz wybrać rodzinę, której chcesz pomóc z własnej okolicy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
... macierzanka komentuje +3
Co roku wysyłam"szlachetną paczkę" anonimowo do rodziny wadowickiej, bo znam ich sytuację materialną i wiem, że to jest światełko radości w ich życiu.Tylu jest takich ludzi wokół nas. Wejrzyjmy w biedę niektórych wadowiczan, nie sięgajmy w akcję ogólnopolską.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
... joli komentuje +11
SZLACHETNA PACZKA dla kogo?dla pseudo samotnych matek , i patologii??bo ci którzy naprawdę potrzebują nic nie dostają bo zawsze jakieś ale się znajdzie żeby nie dać nie pomóc w Wadowicach bieda aż piszczy brak pary drożyzna ,owszem szlachetny cel ale niech te paczki trafiają do Naprawdę potrzebujących !!!!a nie naciągaczy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 11 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był