3fd5914f0009be36a59cc07235543c57.html Teatr latem dla każdego w gminie Wieprz

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Teatr latem dla każdego w gminie Wieprz

Email Drukuj
Trzydzieści turnusów, 64 pokazy, 1000 uczestników, 200 artystów i specjalistów prowadzących warsztaty, 9 miejscowości na trasie objazdu projektu cyrkowego, 3 000 widzów- tak wyglądać będzie w liczbach tegoroczna edycja Lata w teatrze. Zawita także do Wieprza.


„Lato w teatrze" jest jednym z najważniejszych projektów Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. W jego ramach od siedmiu lat teatry, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizują w wakacje warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

W tym roku Małopolski Instytut Kultury w Krakowie po raz drugi weźmie udział w organizacji letniego turnusu teatralnego w gminie Wieprz: w Wiejskim Domu Kultury we Frydrychowicach oraz w Wiejskim Domu Kultury w Przybradzu.
Z dumą informujemy, że Wiejski Dom Kultury we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury po raz drugi uzyskał dofinansowanie na realizację projektu „Lato w teatrze”. Spośród 142 zgłoszonych wniosków z całej Polski Komisja Ekspertów wybrała tylko 30, a projekt WDK i MIK był oceniony najwyżej ze wszystkich! - cieszą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieprzu.
Zarówno w jednej, jak w drugiej placówce będą symultanicznie prowadzone warsztaty teatralne adresowane do dzieci w wieku 7-14 lat, finał „Lata w teatrze” odbędzie się 20 lipca w obydwu miejscowościach. Realizatorem działań z ramienia Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie jest program „Dilettante – laboratorium animacji teatralnej” (www.dilettante.pl), wspierający aktywność animatorów i lokalnych liderów, którzy w swojej pracy wykorzystują narzędzie teatralne.
Podobnie jak w roku ubiegłym kierujemy nasze działania do dzieci z małych ośrodków wiejskich, ponieważ chcemy walczyć z wykluczeniem środowiskowym oraz objąć swoimi działaniami miejsca o ograniczonym dostępie do oferty teatralnej. Zależy nam na powszechnym dostępie najmłodszych do oferty kulturalnej oraz kształtowaniu w dzieciach postawy czynnego uczestnictwa w kulturze i przekonania, że teatr to nie tylko blichtr budynku teatralnego – mówi koordynatorka programu „Dilettante”, Wera Idzikowska.
Organizatorzy w tym roku chcą rozciągnąć działania na całą społeczność lokalną: poza warsztatami dla dzieci uruchomione zostaną otwarte spotkania popołudniowe dla wszystkich zainteresowanych.
Będziemy wspólnie piknikować, biesiadować przy ognisku, oglądać filmy w plenerowym mini-kinie itd. 20 lipca zapraszamy na wydarzenie finałowe do Przybradza i Frydrychowic, podczas którego dzieci zaprezentują efekty swojej pracy, czyli spektakl inspirowany książką Lewisa Carrolla „Po drugiej stronie lustra”– dodaje koordynatorka.
„Lato w teatrze” we Frydrychowicach i w Przybradzu ruszy w poniedziałek (7.07) i potrwa dwa tygodnie.

(WI)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... lila komentuje +0
Proszę - jak się chce to się da !
Można napisać ciekawy projekt, a tym samym pobudzić lokalną społeczność do działania. Niech inne domy kultury się uczą jak się powinno pracować !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
... arik komentuje +0
Wieprz to dobre jedzienie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był