9df6493d87f8b5220b2f8fd16fe7450a.html Kiedyś były zakazane. Teraz rzadko kiedy można ich posłuchać

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kiedyś były zakazane. Teraz rzadko kiedy można ich posłuchać

Email Drukuj
Ta impreza może przybliżyć młodym tradycję podwórkowego grania sprzed lat. To był klimat. Ludzie bardziej otwarci. Śpiewało się i grało. Teraz pozostają zloty kapel, taki jak ten, który odbędzie się w Andrychowie. Będzie w czym wybierać, do miasta zjadą grupy z południa Polski.


Starsi mieszkańcy naszego kraju na pewno pamiętają ulicznych grajków, którzy swoją muzyką urozmaicali szarą rzeczywistość. Teraz coraz rzadziej można posłuchać kapele , które chodzą pomiędzy blokami i śpiewają swoje piosenki.

Dlatego, dla niektórych mieszkańców Andrychowa , ale także przyjezdnych, dobrą okazją dla wspomnień będzie Zlot Kapel Podwórkowych. W tej imprezie weźmie udział kilka grup z południa Polski. Zlot skierowany jest do twórców nieprofesjonalnych.

W niedzielę (13.07) kapele będą miały możliwość zaprezentowania się na deskach sceny Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie oraz w innych miejscach na terenie miasta.
Podczas prezentacji zespołów będzie można usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na bieżąco przez ludzi żyjących życiem swoich miast oraz problemami dnia codziennego - mówią organizatorzy imprezy.
W organizowanym przedsięwzięciu wezmą udział grupy z Przeworska, Rzeszowa, Myszkowa, Częstochowy, Szczebrzeszyna oraz Andrychowa.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa "Moje Kolbergowo" – ekspozycja rękodzieła gospodyń ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, prac wykonanych podczas warsztatów plastycznych dla dzieci oraz warsztatów rękodzieła przeprowadzonych dla mieszkańców Andrychowa w czasie tegorocznego Festiwalu Plackorzy.

Kolbergowo to projekt przygotowany z okazji 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga , wybitnego etnografa, folklorysty i muzyka.

W programie:
- GRAJĄCA "CIUCHCIA" godz. 11.00
Ciuchcia z grającymi Kapelami będzie podróżować trasą: osiedle Lenartowicza, Metalowców, Żwirki i Wigury, następnie wsie: Sułkowice, Targanice i Kocierz.

- BIESIADA W MDK godz. 18.00-22.00 Cena biletu: 15 zł

}} Więcej informacji : MDK, ul. Szewska 7, tel. 33 875 31 05.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... arik komentuje +0
cygany beda sie bawic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2014
... Pamiętam. komentuje +9
Ostatnie zakazane pamiętam w Wadowicach, w których zniszczono śp. Adama Deca i jego Kapelę Podwórkową. Zniszczono człowieka, który chociaż nie był z Wadowic, tyle dobrego dla wadowickiej kultury robił, a potem musiał emigrować do Frydrychowic, gdzie nie tylko założył wspaniały chór, który prowadził do końca swoich dni, ale gdzie jego nazwisko wypowiadane jest z szacunkiem na ustach wszystkich.
Parafrazując klasyka ze statywem powiem "to oni, to oni go zabili"!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2014
... Michałek34 komentuje +8
W wadowicach takiego czegoś nie wolno absolutnie robić, tu ludzie muszą żyć jak myszy cichutko jedną jedyną dozwoloną rozrywką jest obowiązkowe chodzenie do kościoła .U nas zaniedługo znowu przywloką tych wiejskich graczy z Choczni i będą piłować do kotleta,artyści ze spalonego teatru co za wstyd zamiast miasto rozwijać to robi się z niego ciemnogród i twierdze dla mieszkańców,Chocznia niech już na rynku nie gra bo takie orkiestry już z mody wyszły ,dajcie coś normalnego a kościelne rzeczy to w kościele tak jak gotowaniu w kuchni ,a naprawianie auta w warsztacie lub spanie to w łóżku nic na pokaz kto sie chce modlić to ma kościół od tego ,a nie teroryzuje reszte mieszkańców na siłę.Jak robię impreze to w domu dla swoich a nie zamykam całem dzielnicy i nażucam reszcie moich potrzeb tylko mam trochę kultury i liczę się ze zdaniem innych ,księża i reszta bandy nie jesteście tu sami w tym grodzie są jeszcze inne kultury i religie tutaj halooooooooooo ale do was to nie dociera!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2014
... Pedobear komentuje +9
My dla odmiany w papalandzie zorganizujmy sobie koncert strażackich orkiestr dętych i mszę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był