856699ad9eb2802391bf357423534996.html Zuchom podobało się w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zuchom podobało się w Wadowicach

Email Drukuj
Wadowiczanie, którzy pozostali w mieście przez weekend, na pewno zauważyli tłumy zuchów. To był Zlot Stulecia, w którym uczestniczyło prawie 800 młodych harcerzy. Najmłodsi członkowie Związku Harcerstwa Polskiego zjechali się z różnych stron Małopolski, aby wspólnie świętować.Zuchy, które przyjechały do Wadowic na swój Zlot Stulecia, nocowały w dwóch lokalnych szkołach, a także w Choczni i Jaszczurowej. I już od piątku (20.06) uczestniczyły w zajęciach.

W sobotę (21.06) uczestnicy wyruszyli na podbój Wadowic oraz parków rozrywki w Inwałdzie. Kolorowe zlotowe koszulki i chusty przez cały dzień zdobiły ulice, szczególnie tłumnie w okolicach Rynku i Placu Solidarności. Zuchy brały udział w różnorodnych zajęciach programowych, nie zabrakło tańców, śpiewów i sportowych rozrywek. Z mobilnego parku rozrywki korzystały także dzieci z miasta.

Wszystkim udało się zwiedzić wyjątkowe Muzeum Jana Pawła II, a także skosztować słynnej wadowickiej kremówki. W sobotni wieczór na płycie Rynku odbył się koncert, w czasie którego wystąpili laureaci piątkowego Festiwalu Piosenki Zuchowej, zespół Rozśpiewana Gromadka i przede wszystkim gwiazda wieczoru, czyli Acoustic Acrobats.

W niedzielę w kościele pw. św. Piotra miała miejsce wyjątkowa i uroczysta Msza Święta, na której zuchy wraz z chlebem i winem ofiarowały na ołtarzu symboliczne dary związane ze swoją działalnością.

Później na boisku przy Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II odbył się uroczysty apel, na którym uczestnicy otrzymali wyjątkowe Chorągwiane Odznaki Stulecia. Taka odznaka przypadła w udziale także pani burmistrz, Ewie Filipiak, która zgodnie z obietnicą pojawiła się na apelu.

Dwa dni Zlotu okazały się dla wszystkich czasem niezwykle udanym. Mamy nadzieję, że za następne sto lat kolejne pokolenia będą równie hucznie świętować swój jubileusz, być może też na terenie Wadowic?


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
pwd. Marzena Bieniecka
Członek Komendy Zlotu

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Zuch komentuje +4
Dziękujemy pani burmistrz za pomoc w organizacji i za obecność. To dla nas ważne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był