Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Cukrzyca zabija. Oni promują profilaktykę

Email Drukuj
Cukrzyca, według lekarzy, jest jedną z dziesięciu chorób, które najczęściej zabijają Polaków. Dlatego profilaktyka, w formie corocznych działań wolontariuszy, cieszy się dużym zainteresowaniem także wadowiczan. Już sobotę kolejna akcja "Razem przeciwko cukrzycy" w Wadowicach.Akcję planujemy przeprowadzić 21. czerwca [sobota-przyp.red.] przy współudziale Fundacji Medicover i poparciu pani Burmistrz Wadowic i pana Starosty. Całodzienną akcję chcielibyśmy przeprowadzić tak jak i rok temu, na Placu Jana Pawła II w Wadowicach- mówi nam Małgorzata Grela, wolontariuszka znana już wadowiczanom koordynatorka kilku akcji pomocowych.
W tym roku będą walczyć z chorobą XXi wieku , czyli cukrzycą. Wolontariusze
wraz z Wadowickim Kołem Diabetologicznym planują zaoferować mieszkańcom darmowe badanie cholesterolu i poziomu cukru. Będzie również lekarz dermatolog, który za pomocą dermatoskopu będzie badał znamiona na skórze.
Zorganizowaliśmy również pokaz udzielania pierwszej pomocy. Akcję będzie ochraniała karetka Medicover- mówi Małgorzata Grela.
Do imprezy włączą się także wolontariusze na rowerach. W godzinach popołudniowych na plac Jana Pawła II dojedzie grupa rowerzystów, która w ramach akcji „Razem Przeciwko cukrzycy typu 2” przejedzie trasę z Zakopanego na Hel.
W tym dniu rozpoczynają swój rajd i przyjadą do nas z Zakopanego. Na całej trasie będą przygotowywane tzw .niebieskie miasteczka, aby szerzyć profilaktykę tej groźnej dla nas choroby - mówi nam wolontariuszka.
Do Wadowic przyjedzie też grupa historyczna Bractwa Rycerskiego z okolic Gorlic, aby swoimi występami w mieście Św. Jana Pawła II uświetnić akcję.

Wolontariuszki, z panią Małgorzatą na czele, są mieszkankami Łączan. Współdziałają z Fundacją Medicover oraz Grupą Wolontariuszy Wygrajmy Razem z Łączan, które w ramach projektu ”Działam dla innych” organizują różne akcje mające na celu szerzenie oświaty zdrowotnej i pomocy ludziom którzy zmagają się z różnymi przeciwnościami losu. Wszystkie ich działania przeprowadzane są w ramach wolontariatu.

(kp)
Aktualizacja, 20.06.
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Krys komentuje +1
Tylko jak się dowiedzieć że ma się cukrzycę, bo na skierowanie od lekarza rodzinnego nie ma co liczyć i tak się nie dostanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... separatysta komentuje +2
Akcja "lekarze bez granic".Wygląda na to, że w normalnym trybie czyli u lekarzy rodzinnych nie można się nic dowiedzieć albo nie ma żadnej profilaktyki ponieważ lekarze są przemęczeni zarabianiem kasy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... arik komentuje +1
a pilke cos kopia??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... zxy komentuje +2
Bardzo potrzebna akcja ukazująca mieszkańcom zagrożenia płynące ze strony trzech podstawowych rodzajów „białej śmierci”, czyli soli, cukru i wadowickiego ZZOZ-u.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Małgorzataa komentuje +3
Panie IIOOPP po pierwsze, cukrzyca nie jest od jedzenia słodyczy!! Nie wiem, kiedy ludzie sobie to uświadomią. Tym bardziej u dzieci. Oczywiście ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, jest wysokie jeżeli jest się otyłym. Ale sprawa dotyczy przeważnie ludzi po 30 roku życia. Jeżeli chodzi o cukrzycę typu 1, nie ma ona nic wspólnego z jedzeniem słodyczy. Należałoby odróżnić cukrzycę typu 1, czyli młodzieńczą(znacznie gorszą) a cukrzycę typu 2, spowodowaną otyłością, występującą u ludzi dorosłych. Bo są to dwie różne choroby. Gdyby cukrzyca byłaby spowodowana jedzeniem słodyczy, zapewne 90% społeczeństwa miałoby cukrzycę...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... arik komentuje +0
cukrzyca usypia!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... m1 komentuje +2
Był taki radny co robił wykład o cukrzycy w parku miejsku do pustych krzeseł ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... IIOOPP komentuje +10
Cukrzyca zabija dobry tytuł tylko według pani psycholog w powiatowym centrum orzekania o niepełnosprawności CUKRZYCA NIE JEST CHOROBA!!!! no to jak to jest a zresztą według tej psycholog bardzo dużo schorzeń nie jest choroba . Druga sprawa wycofać ze szkół automaty z niezdrowa żywnością , rodzice co daja dzieciom ? chipsy , batony czekolady i to w jakich ilościach najpierw profilaktyka w szkołach , przedszkolach i przede wszystkim rodzice i dziadkowie napychają dzieci nie zdrowym jedzeniem słodyczami a potem sa skutki cukrzyca , otyłość

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
... koza z woza komentuje +3
i ok. Przyjełam do wiadomości. Z dermatologa chętnie bym skorzystała, ale pewnie kolejki będą obstawione , ze palcem nie wciśnie. to mnie najbardziej przeraża w trakcie takich spędów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był