3d1ec690ab40b00fc875e013ad41a059.html Rymy pomogły odnaleźć papieskie ślady

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rymy pomogły odnaleźć papieskie ślady

Email Drukuj
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w Queście - grze terenowej, która wiodła po Wadowickim Szlaku Karola Wojtyły. W zabawie wzięło udział blisko 120 uczestników, którzy z zapałem rozwiązywali rymowane zagadki.Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JSQuest zorganizowali w ramach przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II pracownicy Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach wspólnie z przewodnikami z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK w Wadowicach.

Udział w konkursie wzięli m.in. uczniowie ze szkół z Choczni, Jaroszowic oraz Wadowic. Wszyscy uczestnicy otrzymali broszurę z rymowanymi zagadkami i wyruszyli Wadowickim Szlakiem Karola Wojtyły by poznać na nie odpowiedzi.

Każdej grupie towarzyszył przewodnik, który opowiadał o miejscach znajdujących się na szlaku. Na rozwiązanie questu uczestnicy mieli około dwóch godzin. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zagadki nie był bardzo trudne.
Młodzież rozwiązała je dość szybko, tylko z jednym hasłem miała problem, jednak odpowiedź znaleźliśmy podążając Wadowickim Szlakiem Karola Wojtyły – mówi ks. Mateusz Wójcik z parafii w Choczni.
Nie chodziło o to, by quest był trudny, ale by w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci i młodzież do pogłębienia wiedzy na temat ważnych miejsc w Wadowicach związanych z błogosławionym a już niedługo świętym Janem Pawłem II– tłumaczy twórca questu Janusz Jędrygas - pracownik wydziału ORT.
Finał konkursu miał miejsce w Wadowickim Centrum Kultury, gdzie każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a wśród wszystkich zostały rozlosowane nagrody główne. Wśród dzieci ze szkół podstawowych rozlosowano puzzle i gry planszowe, a wśród starszych uczestników albumy o Wadowicach i Janie Pawle II. Na każdą kategorię wiekową przypadały po trzy nagrody do rozlosowania.
Dziękuję wszystkim uczestnikom, dzieciom, młodzieży oraz ich opiekunom za udział w tym konkursie. Bardzo się cieszymy, że chcecie się jak najlepiej przygotować do wielkiego i historycznego wydarzenia, czyli kanonizacji bł. Jana Pawła II– dziękowała na zakończenie konkursu Maria Zadora - prezes wadowickiego koła przewodników.

}} Zobacz, jak wyglądał test Quest

(tam)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... terapeuta komentuje +15
Całe to zamieszanie z kremówkami to tylko dowód na to jaki J P II był WIELKI.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2014
... Obserwatorek komentuje +0
A w której cukierni ? :)
Jak coś to będę wiedział na przyszłość...
Nie miałem kurde czasu za bardzo,żeby łazić i sprawdzać gdzie najlepsze.
Poszedłem więc do pierwszej,"lepszej". :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2014
... KREMOWKI Z KRAKOWA! komentuje +0
OBSERWATORKU,,ZLE TRAFIŁES, BO PRAWDZIWE KREMOWKI SĄ W INNEJ CUKIERNI.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2014
... Obserwatorek komentuje +1
@myszka24.
Apropo "wadowickich" kremówek. Są beznadziejne...
Nie dość,że czuć w nich tylko alkohol to nie opłaca się ich kupować.
Byłem w poniedziałek w cukierni "U Lenia" (za Bazyliką w Rynku).
Nie dość,że porcja bardzo mała to jeszcze kosztowała 3,50.
Rozumiem,że to Wadowice i cena ok,ale za taką kremówkę to nie dałbym więcej,
niż 2 złote. A wtedy już nie wypadało mi odmówić. :(
Nie polecam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2014
... myszka24 komentuje +3
A czy taki quest nie mógłby być ciekawą rozrywką połączoną z wiedzą o Wadowicach i JPII dla turystów? Zatrzymywaliby się tu na dłużej niż czas zjedzenia kremówki...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był