95c6c9418082fd54e9595aeaf2db874e.html Tak się bawiono na Święcie Ziemniaka

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tak się bawiono na Święcie Ziemniaka

Email Drukuj
W Tomicach wpadli na niecodzienny pomysł. Miejscowy ośrodek kultury, wspólnie z kołami gospodyń wiejskich zorganizował Święto Ziemniaka. Biesiada była ukoronowaniem wielomiesięcznych prac, których celem było odnalezienie zapomnianych regionalnych przepisów kulinarnych.


Mieszkańcy gminy Tomic bawili się podczas biesiady kulinarnej z okazji tak zwanego Święta Pieczonego Ziemniaka. Imprezę zorganizowano w hotelu Radocza Park Active & SPA. Czas spędzony w Radoczy umilał program biesiadny pt. Książę Lipin i Przyjaciele.

Znany z programu "Sobota w Bytkowie" kabareciarz Andrzej Potępa, Inga Papkala oraz Krzysztof Wierzchowski przez ponad trzy godziny bawili licznie zebraną publiczność.

Biesiadnicy porwali wszystkich do wspólnej zabawy, a panie z kół gospodyń wiejskich zapraszały do degustacji licznych smakołyków przygotowanych w ramach promocji gminnego folderu kulinarnego.

Nie mogło także zabraknąć potraw z ziemniaków, których przygotowaniem zajęło się Koło Gospodyń Wiejskich z Radoczy. Prażone, ziemniaki z boczkiem, sałatki z ziemniaków cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród degustujących. Na zakończenie imprezy zaprezentowano pokaz tancerzy ognia.

Festiwal Kulinarny Gminy Tomice był zwieńczeniem projektu realizowanego w ostatnich miesiącach przez Gminny Ośrodek Kultury. Program współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Karpia.

W projekcie uczestniczyły koła gospodyń wiejskich z gminy Tomice i składał się on z kilku przedsięwzięć. Zorganizowano między innymi warsztaty z tworzenia lokalnego produktu kulinarnego, podczas których każde koło przygotowało kilka przepisów kulinarnych z dawnych lat. Oprócz tego były zajęcia z gotowania, gdzie koła doskonaliły wyszukane przepisy.

Zwieńczeniem wielomieięcznych spotkań było wydanie folderu kulinarnego „Zasmakuj z Gminą Tomice” w którym znalazły się przepisy powstałe na zajęciach.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(wp)
Foto: Gminny Ośrodek Kultury w Tomicach
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... saknkto komentuje +1
Szok że tego HBO nie wpadło nagrać ... był by materiał korki podobno ślązoków ze strony Bielska panowały aż po Chocznie taka IMPREZA!!!! widać bilety wysprzedane!!! :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 10 - 2013
... sandro komentuje +2
wspaniale, babcia też była!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 10 - 2013
... Furjat. komentuje +5
Proszę napisać jak się bawiono na Święcie buraka?
27.10.2013 nie zapomnij.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 10 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był