8a58a67d141e928fba60759aff1de71a.html Ziemia z austriackiej skoczni narciarskiej trafiła do wadowickiego muzeum

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ziemia z austriackiej skoczni narciarskiej trafiła do wadowickiego muzeum

Email Drukuj
Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II otrzymało w darze ziemię z Bergisel – jednej z najbardziej znanych skoczni narciarskich w Innsbrucku w Austrii. To jedno z tych miejsc,które odwiedził papież podczas swojego pontyfikatu. Ziemia trafi do specjalnej gabloty.Do Wadowic dotarła ziemia z Bergisel – jednej z najbardziej znanych skoczni narciarskich w Innsbrucku w Austrii – przeznaczona dla Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

W jednym z pomieszczeń nowoczesnej papieskiej ekspozycji złożono pod przezroczystą szybą kasetki z niewielkimi ilościami ziemi z miejsc, do których pielgrzymował św. Jan Paweł II.

Ziemię z Bergisel do papieskiego muzeum przywiózł wysłannik biskupa biskupa Innsbrucku, Manfreda Scheuera. 27 czerwca 1988 w czasie wizyty w Innsbrucku papież Jan Paweł II odprawił Mszę św. na stadionie u stóp wznoszącej się na wysokość 130 metrów skoczni narciarskiej, znanej m.in. z zawodów rozgrywanych w ramach Turnieju Czterech Skoczni. W Eucharystii uczestniczyło około 60 tysięcy wiernych.

W wadowickim muzeum zwiedzający wystawę mogą stąpać pod ukrytymi za szybą skrawkami ziemi przywiezionymi z różnych zakątków globu. Jest tu m.in. ziemia ze wzgórza Tapeyac w Meksyku, gdzie objawiła się Matka Boża z Guadelupe, ziemia z ateńskiego Areopagu przekazana przez metropolitę Aten, z portugalskiej Fatimy, z Bangi - stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, czy kamień z Golgoty, przypominający o tym, że papież Polak odwiedził Ziemię Święta w 2000 r.

Jan Paweł II niemal 20 proc. pontyfikatu spędził w podróży. Pokonał 1 650 900 km, co równoznaczne jest z trzydziestokrotnym okrążeniem ziemi wokół równika. Wyruszał w świat 104 razy, był w 129 krajach. Wygłosił 3288 homilii i przemówień do wiernych. Każdą pielgrzymkę rozpoczynał od uklęknięcia i ucałowania ziemi odwiedzanego państwa.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Michałek34 komentuje +5
Fanatyczne promowanie tego typu działalności i obiektów jest skrajnie nieuzasadnione.Rozumiem miało być muzeum jest muzeum ,niech turyście sobie zwiedzają po to to jest.Bez przerwy słyszę tylko papierz,muzeum ,rynek święty,papierz ,muzeum ,rynek,święty,muzeum ,papierz.Nie wszyscy mieszkańcy mają na tyle sprany mózg ,że żyją tylko czyimś życiem.Są tu też ludzie normalni ,którzy chcą żyć swoim życiem normalnie ,egzystować jak normalni obywatele europejskiego kraju wolni od indyktroktynacji mafi kościelnej(nie mają ochoty nabijać kabzy i oddawać daniny do Watykanu)Wię ludzie kochani wadowiccy fanatycy religilni chcecie się modlić to idzie do kościoła tam jest miejsce do tego ,chyba że chcecie robić na papierzu i muzeum kariere polityczną to dalej mamcie prostych biedaków ziemiami ,skoczniami i tym podobnymi gadżetami tak potrzebnymi normalnym ludziom jak szczury w piwnicy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... kałakolczik komentuje +0
Artykuł przeczytałem dzisiaj w sobotę 21 czerwca 2014 roku. Nie przewiduję tutaj komentarza. Życzę miłej, słonecznej niedzieli i udanych zakupów w sklepach. Życzę na przykład zakupu skarpetek po 50 groszy, gatek po 1,99, półbutów po 15 złotych i taniej, ziemniaków po 0,69 zł/ kg i kiełbasy " grillowej " po 4,99 zł/kg.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... ziemianin komentuje +9
Proponuje ogłosić apel o przywożenie ziemi ze wszystkich miejscowości w których był JP2.
Zasypiemy replikę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +13
Taka ziemia zawsze się może przydać. Za 200 lat jak będą rządziły komuchy i czerwoni w Wadowicach zasypią wtedy dziury na Rynku Wadowickim. Wtedy zostanie ( bez wiedzy czerwonych i komuchów) święta ziemia na świętym miejscu. Okaże się wtedy, że komuchy co zrobią wszystko spieprzą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Konrad Meus komentuje +16
Groteska i kpina, nie muzeum.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... bezprzebaczenia komentuje +9
Nalegam aby również umieścić tam ziemię z Pacanowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... xzy komentuje +6
To jest bardzo dobra wiadomość dla całych Wadowic. Mamy już całkowitą pewności, iż ze słynnej sienkiewiczowskiej triady, oprócz dwóch wcześniejszych elementów, Wadowice posiadają ten ostatni, czyli kupę kamieni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... ZYX komentuje +7
O co chodzi z tą ziemią ? Czy to nie przeradza się w jakąś farsę ? Fajnie jest posiadać "eksponaty", które nic nie kosztują.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Zofia tercjarka komentuje +10
Oczekuje na ziemię z Domu Ojca bo przecież tam teraz przebywa nasz umiłowany.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Elemele komentuje +10
Jeszcze ziemi austriackiej tu nie było,czego jeszcze "kler " nie wymyśli ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Ułanicki komentuje +16
Niewiele to zmieni. Widziałem reakcję kilku oburzonych grup wycieczkowych po wyjściu z muzeum. Fatalne przewodnictwo i szybkie zwiedzanie to wizytówka tego muzeum. Tymczasowe zainteresowanie przemieni się za klilka miesięcy w finansową klęskę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był