dfd7e6ff70e41df62c11e8567e80d769.html 232 dzieci w Akademii Przedszkolaka

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

232 dzieci w Akademii Przedszkolaka

Email Drukuj
Kończy się pełen wytężonej nauki i pracy rok szkolny. Dobiegła również końca IV edycja Akademii Przedszkolaka prowadzona przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną - Oddział dla Dzieci i Młodzieży.Highslide JSDziałająca od kilku lat Akademia, to warsztaty edukacji czytelniczej dla dzieci przedszkolnych, przygotowujących się do nauki w szkole. Jej celem było rozwijanie pasji czytelniczej wśród najmłodszych. Chcieliśmy stworzyć przedszkolakom, wkraczającym powoli w „zaczarowany świat liter”, możliwość częstego i systematycznego kontaktu z książką, ukazać jej liczne wartości.

Dzięki różnorodnym i ciekawym formom zajęć biblioteka stała się (taką mamy nadzieję) dla przedszkolaków magicznym, a zarazem przyjaznym miejscem, w którym dzieci będą potrafiły uszanować obecność innych osób, nauczą się właściwego zachowania w bibliotece oraz korzystania ze zbiorów.

Maluchy, pracując w grupach, poznawały również zasady zdrowej rywalizacji i współpracy. Każde spotkanie, bez względu na temat, opierało się na odpowiednio dobranej literaturze i wspólnej lekturze, co miało sprawić, by czytanie kojarzyło się dziecku z radością, zabawą i przyjemnością, ale także z poszerzaniem horyzontów i wzbogacaniem wiedzy.

Zajęcia, ze względu na dużą liczbę zgłoszonych grup, prowadzone były co drugi miesiąc. Zakończona właśnie Akademia, w której uczestniczyło 232 dzieci z pięciu wadowickich przedszkoli przybliżyła problemy, z którymi dzieci mogą spotkać się w szkole, na ulicy, wśród nowych znajomych. Pojawił się więc temat „oswajania strachów”, bezpieczeństwa, tolerancji i poczucia własnej wartości.

Współczesny świat ze swymi zagrożeniami, stawiający często najmłodszych w niecodziennych sytuacjach, wymusił na nas odejście od beztroskich bajeczek na rzecz książek, które pozwalają odpowiedzieć na trudne pytania i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

12 i 13 czerwca 2014 na podsumowaniu tegorocznej „Akademii Przedszkolaka” wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze, a najbardziej aktywni członkowie Klubu Czytelniczego Słonia ELMERA - nagrody książkowe.

Dodatkowym prezentem za wytrwałość i wspólną, kilkumiesięczną pracę było spotkanie z Renatą Piątkowską, jedną z najbardziej lubianych pisarek dla dzieci i laureatką wielu prestiżowych nagród. Kilka jej książek znalazło się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”. Nie stało się to bez powodu.

Kto czytał opowiadania Renaty Piątkowskiej, ten doskonale wie, że autorka jest świetną obserwatorką, zna problemy z jakimi borykają się dzieci, co więcej, pokazuje jak sobie z nimi radzić. Poza tym w jej książkach skrzy od humoru, a większość zamieszczonych w nich tekstów opiera są na prawdziwych historiach.

Podczas spotkania pisarka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje codzienne sytuacje swoich bohaterów – dzieci, które mają małe problemy, ale i zwariowane pomysły. Wspaniałym dopełnieniem tych opowieści było czytanie i znakomita interpretacja fragmentów książek Renaty Piątkowkiej przez Elżbietę Malwinę Kożurno. Pani Renata ze swoimi pięknie ilustrowanymi książeczkami, doskonale wpisała się i podsumowała tegoroczną Akademię, przebiegającą pod hasłem „Trudne pytania małego Frania...”.

Małgorzata Stochel
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był