c101ce5c4a2e4007824484defd70ab19.html Wystawy muzealne za darmo i do nocy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wystawy muzealne za darmo i do nocy

Email Drukuj
Noc muzeów w tym roku zagości do siedmiu ośrodków kultury w naszym powiecie. Będzie turniej, koncert z epoki, a także warsztaty plastyczne, spotkania autorskie i typowe dla muzeów wystawy. Każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Wszystko za darmo i do północy.


Od kilku lat, raz w roku, w Polsce organizowane są Noce Muzeów. To wtedy, za darmo, aż do północy można zwiedzać najróżniejsze wystawy już niemal we wszystkich miastach w kraju.

W sobotę (17.05) po raz kolejny lokalne muzea otworzą swoje drzwi także w godzinach nocnych. O godzinie 18. rozpocznie się bowiem Noc Muzeów Ziemi Wadowickiej i potrwa do północy. W tym czasie będzie można zwiedzać wystawy i skorzystać z szerokiej gamy atrakcji przygotowanych z tej okazji.

W powiecie wadowickim swoją noc muzeów zorganizuje siedem ośrodków. Oprócz wpisanych już w tradycję koncertów i zajęć dla całych rodzin gratką wydaje się zwiedzanie nowej ekspozycji wadowickiego Muzeum Miejskiego, a także otwartego niedawno Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Program Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej 2014 r.:

1. MUZEUM MIEJSKIE w WADOWICACH (ul. Kościelna 4):
"Międzywojenne Wadowice w blasku księżyca"
18.00 – gra miejska "Wieczorny spacer po międzywojennych Wadowicach"
19.00 – rodzinny turniej gry w krokieta
20.15 – koncert zespołu Breslauer Cocktail ( piwnice muzeum - Galeria Cafe)
Ponadto: zwiedzanie wystawy "Wadowice - miasto, w którym wszystko się zaczęło" oraz prezentacja przedwojennego samochodu marki Alfa Romeo (przed budynkiem muzeum).

2. MUZEUM DOM RODZINNY JANA PAWŁA II (ul. Kościelna 7):
Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji.

3. WADOWICKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA (ul. Legionów 1):
Wystawa "Młodzi Twórcy" prezentująca dorobek artystyczny uczniów i studentów szkół artystycznych. Na ekspozycji zobaczyć można szkice, obrazy, grafiki. PONADTO:
20.00 – spotkanie z autorami prezentowanych prac.

4. IZBA REGIONALNA ZIEMI ANDRYCHOWSKIEJ (ul. Krakowska 69 - Pałac Bobrowskich):
Wystawa czasowa „Żołnierze – synowie Ziemi Andrychowskiej uczestniczący w bitwie o Monte Cassino”.

5. IZBA MUZEALNA im. prof. A. KRAJEWSKIEGO (rynek w Lanckoronie):
Zwiedzanie wystawy oraz wykłady na temat:
"Wątki lanckorońskie w życiu Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II"
"Bohaterowie konfederacji barskiej i ich losy"
"Lanckorona w okresie zaboru austriackiego"

6. GALERIA SZTUKI "BAŁYSÓWKA" (ul. św. Jakuba 2 - koło gimnazjum w Tomicach):
Wystawa "Pięć zmysłów" prezentująca prace 23 artystów – malarstwo, grafika, rzeźba i ceramika. Galeria obchodzi w tym roku pięciolecie swej działalności. PONADTO: dzieci mogą skorzystać z pracowni garncarsko-ceramicznej oraz własnoręcznie ukręcić garnek na kole garncarskim.

7. MUZEUM - DWÓR W STRYSZOWIE (oddział Zamku Królewskiego na Wawelu):
W pomieszczeniach dworu prezentowana jest ekspozycja "Wnętrza dworu polskiego w wieku XIX" oraz czasowa wystawa "Dwory Ziemi Wadowickiej".

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (30)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kalina komentuje +0
A co to za absurdalny pomysł, by mieszkańcy Wadowic mieli darmowy wstęp do tego muzeum? Już widzę, jak o to samo postuluje w Warszawie półtora miliona mieszkańców Warszawy - by wejść do Muzeum Powstania Warszawskiego. Toż to absurd.
A co takiego wnieśli mieszkańcy Wadowic w budowę tego muzeum? Nic!
Wszystko sfinansowano z pieniędzy europejskich i ministerialnych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 05 - 2014
... kalina komentuje +2
a co wam winna wadowicka obsługa? Tak trudno zrozumieć, że to muzeum ma określone gabaryty. Nie może tam wejść każda ilość ludu, tylko dlatego, że akurat chce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 05 - 2014
Czy lewacy zamknęli swoją replikę muzealną na zaskawiu?
Może po kilku jabolach odlecieli na księżyc?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 05 - 2014
... Rozczarowana komentuje +8
Ja również stałam w kolejce - o biletach nie znalazłam nigdzie informacji... i no cóż zawiedziona odeszłam z kwitkiem:( Przykre mieszkać w Wadowicach i nie móc zobaczyć Muzeum
Może w przyszłym roku będzie to inaczej zorganizowane

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... Wadob komentuje +2
Przestańcie beczeć że żenada itp. To tylko dom Papieża jest??? A np: dwór w Stryszowie Jednak przede wszystkim muzeum w Lanckoronie swoisty klimat ,cisza spokój i ciekawe wystawy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... aaarbuz komentuje +16
Jestem zawiedziony, żeby w noc muzeów trzeba było mieć wejściówkę do domu rodzinnego Jana Pawła II....
oczywiście wszędzie wejście do muzeów bez problemu ale w Wadowicach zawsze na opak i problem robić muszą...żenua....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... ggggg komentuje +20
ja byłam, miałam bilety, informacje dostałam od koleżanki która od kogoś tam się dowiedziała że są one za darmo, ale fakt najpierw dowiedział się urząd i to oni wybrali większość biletów, ja byłam po nie o 14stej i dostałam ostatnie bilety na godzine 21, nie powinno tak być że urzędasy mają pierwszeństwo do gratisów, tym bardziej, że zarabiają wystarczająco by je sobie kupić..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... xyz1 komentuje +12
Noc muzeów ? chyba sobie kpicie... żeby dostać bilet to chyba trzeba było mieć znajomości czyli jak zawsze tylko wadowicka elita i śmietanka wchodzi za darmo a ty ludu płać...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... kaśka1234 komentuje +5
Dziwne, neo, że o 16 bilety były, bo ja o 15. 20 dowiedziałam się że już nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... yf8bb komentuje +24
byłem widziałem wejściówki miały panie z urzędu pani kierownik urzędu pracy pani która prowadzi kursy przed małżeńskie ogólnie śmietanka ta zgnilizna wszystko po znajomości praca bilety pozwolenia itd. od lat nic się nie zmienia przykre ale takie polskie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... MAGDALENA OPYRCHAŁ komentuje +14
Witam Niestety musze bylam i udalo mi sie wejsc po godzinnym staniu w kolejce gdyz w pirewszej kolejności puszczali osoby z nie rozumie tego naprawde jak mozna tak robić widocznie sa rowni i równiejsi tylko dlaczego nie podano że sa jakieś wejsciowki żenada i tyle ale to tylko w wadowicach tak jest

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... kokoloko komentuje +17
Wstyd! Hamstwo! Obiecanki cacanki! Wadowicka obsługa domu Papierza nie wie co to znaczy noc muzeum. Ojciec Święty ubolewa nad waszym postępowaniem. Wstudzcie sie. Jestescie posmiewiskiem wszedzie. Osoby ,ktore staly na prozno pomodla sie za WAS.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Schoß komentuje +9
Could the editor came from "Dark Grod"
They forget only Private Museum in Wadowice - Private Museum of Polish-American Friendship "Hell's Angel" - Zygmunt Kraus.

Czyżby redaktor pochodził z " Ciemnego Grodu"
Zapominają o Jedynym Prywatnym Muzeum w Wadowicach - Prywatnym Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel” – Zygmunta Krausa.

エディタは"ダークGROD」から来た可能性が
ジグムント·クラウス - ポーランド系アメリカ人の友情"地獄の天使」のプライベート美術館 - 彼らはWadowiceの中で唯一のプライベート 術館を忘れる。

Könnte der Editor kam von "Dark Grod"
Sie vergessen nur Privatmuseum in Wadowice - Privatmuseum der polnisch-amerikanische Freundschaft "Engel der Hölle" - Zygmunt Kraus.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Wadowiczanka77 komentuje +23
Noc Muzeów jakby ktoś z organizatorów nie wiedział , charakteryzuje się tym, że do muzeum wchodzi się za darmo, ale trzeba postać w zamian w kolejce. Ale nie w Wadowicach, u nas do Domu Papieża jak w każdy wtorek obowiązywały wejściówki, owszem bezpłatne. Szkoda tylko, że informacja o nich pojawiła się o 15:00 w dniu dzisiejszym, a o 15:05 już dziwnym trafem się kończyły? Pojawia się pytanie: kto w 5 minut zabrał 2/3 wejściówek?
Czy nie lepiej było w ten wyjątkowy dzień po prostu otworzyć muzeum bez tego wejściówkowego absurdu? ustawiła by się kolejka i tyle.
A może Muzeum obawia się , że zbyt duża ilość zwiedzających obciążyłaby za bardzo multimedialną ekspozycję, która nadal działa wadliwie lub wcale? Bo brak możliwości zwiedzania muzeum bez przewodnika to kolejny absurd! Nie ma szans się zatrzymać na dłużej przy jakiejś ekspozycji, po przewodnik już popędza. To obok tuneli Wietkongu jedyne takie Muzeum na świecie, gdzie turysta nie ma szans poznawać muzeum indywidualnie, tylko jest zmuszony ciągnąć się za przewodnikiem. Nacieszyć się/ kontemplować/ skorzystać z tak szumnie reklamowanych multimediów ? nie to nie tutaj! O ile w przypadku tuneli Wietkongu jest to zrozumiałe, to w przypadku Domu Papieża to absurd by musieć chodzić w 20 osobowej grupie.
mam wrażenie jakby osoby odpowiedzialne za Muzeum, nigdy w żadnym innym na świecie czy w Polsce nie byli. Szkoda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... myszaaa komentuje +16
neo...
Noc Muzeów charakteryzuje sie tym że jak ktos ma ochote np. po 21 wyjść to ustawia sie w kolejce i czeka na swoja kolej a nie zapier.... wczesniej po bilet!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... neo komentuje +4
Jak czytam te komentarze to mnie muli. Jednemu telefonu nie odbierali drugiemu informacji nie wywiesili. Trzeba tyłek z domu ruszyć bo nic z nieba samo nie spada. Wczoraj o16 w kasie Domu Ojca Św dostałam bilet bez problemu na 21 .A ci co narzekają to lepiej niech się nie wypowiadają bo wstyd !!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Goś25 komentuje +15
śmiech nas sali skoro bilety już rozdane. Szkoda, że autor tego artykułu nie nadmienił, że tak to wygląda;)
jak widać nie wszystko jest takie kolorowe jak piszą;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... myszaaa komentuje +7
Tylko do północy??
a jeśli chętnych więcej chętnych będzie to co... odprawieni z kwitkiem??

Noc Muzeów a Wadowice i tak robią sobie własna wersje... jak zawsze...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Jar_MarK komentuje +22
Noc muzeów, fajna inicjatywa, ale w Wadowicach chyba tylko dla wybranych. Nie wejdziesz do domu papieża, bo bilety rozdali wczesniej. A gdzie jakas informacja ze trzeba sobie miejsce zarezerwować? W Krakowie ustawiasz się w kolejce i wchodzisz, zero wejściówek, zero przekrętów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Niezadowolony komentuje +21
Witam.Próbowałem dokonać rezerwacji telefonicznie do muzeum i muszę powiedzieć ze przez 2 godziny nie udało mi się dodzwonić bo albo było zajęte albo po prostu ktoś nie odbierał.Ta rezerwacja to prostu jawna kpina i szczyt arogancji oraz całkowitej niekompetencji osób które się tym zajmują. Mam nadzieje że kierownictwo wprowadzi w najbliższym czasie konieczne zmiany które ułatwią dokonywanie rezerwacji a wobec osób które się tym w tej chwili zajmują wyciągnie odpowiednie konsekwencje. POZDRAWIAM

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 05 - 2014
... myszka24 komentuje +1
252222 wiesz ... takie posty jak twój upewniają mnie że wadowiczanie to straszni sztywniacy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 05 - 2014
... Syty111 komentuje +6
Pozdrawiam Pana Naczelnika Miasta którego autor chyba nieprzypadkowo uchwycił na fotografii :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 05 - 2014
... 252222 komentuje +2
myszka24: Krokiet (z ang. croquet) − gra sportowa uprawiana głównie w Anglii i Stanach Zjednoczonych.

Polega na jak najszybszym przetoczeniu kuli krokietowej za pomocą drewnianego młotka z jednej linii końcowej boiska na drugą i z powrotem. Zawodnicy muszą przetoczyć kulę według ustalonego porządku poprzez 6-7 bramek.

Popularna w XIX wieku (opisana m.in. przez Lewisa Carrolla w Przygodach Alicji w Krainie Czarów).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +4
Do autora " muzeum ", - z umiarkowanie umiarkowanych nieoficjalnych źródeł należy domniemywać, że papież Franciszek może się zwrócić do władz kościoła katolickiego w Polsce o udostępnienie zwiedzania muzeum Jana Pawła II dla wszystkich chętnych za darmo. Myślę i raczej twierdzę, że tak stanie się nawet przed wizytą papieża Franciszka w Krakowie w 2016 roku. Uznałbym to za oczywistą normalność. Poproszony przez papieża Franciszka metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz o pozostanie na stanowisku mimo osiągnięcia wieku 75 lat może być może będzie optował za taką opcją. Tyle na razie w tym temacie - jakby to powiedział gawędziarz Lech Wałęsa. " Maczie pytania w tym temaczie " - nie? - no to jedżiem Mnietek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... ...... komentuje +7
@Furjat.

Najwyższy czas z tą sitwa skończyć to tylko nie spełnia 160 dni...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... muzeum komentuje +1
O której godzinie można zwiedzać za darmo muzeum jana Pawła 2

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... Furjat. komentuje +15
Ustawa o wychowania w trzeźwości jakim prawem w ogródku piwnym niecałe 50mb od kościoła nie wspomnę o muzeum piją piwsko do ostatniego klienta w tym małolaty ?
Pytam gdzie jest samorząd zawsze wierny naukom J.P.II.
Który to pozwolenie wydał ?????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... myszka24 komentuje +4
macie grę w krokieta w Muzeum Miejskim... to chyba za darmo się najecie tych krokietów :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... arik komentuje +2
a darmowe picie na rynku!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +3
Od wieczora do nocy darmowe zwiedzanie muzeów. Akceptuję. A od północy aż do świtania darmowe jedzenie i picie we wszystkich knajpkach " aż się łąki rozdzwonią kwiatami " - co nie , hę ?Akceptuję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był