9b9d1ba906452c1278b9570d335b0c49.html 1700 osób odwiedziło już nowe muzeum

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

1700 osób odwiedziło już nowe muzeum

Email Drukuj
W pierwszych trzech dniach funkcjonowania nowo otwartego Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II placówkę odwiedziło ponad 1700 osób. Połowa biletów była już wcześniej zarezerwowana. Prawo oprowadzania zwiedzających ma obecnie 26 certyfikowanych przewodników muzealnych.W pierwszych trzech dniach funkcjonowania nowo otwartego Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II placówkę odwiedziło ponad 1700 osób.

Sprzedano w sumie 1712 biletów z czego około połowa była wcześniej zarezerwowana. Pozostałą część turyści kupili w nowej kasie muzeum usytuowanej w miejscu do niedawna funkcjonującej wystawy zastępczej w Domu Katolickim.  Największa frekwencja przypadła na sobotę (12.04), kiedy to sprzedano 663 bilety.

Jak informuje muzeum, prawo oprowadzania zwiedzających ma obecnie 26 certyfikowanych przewodników muzealnych z czego 22 osoby nie są etatowymi pracownikami muzeum, a 19 osób spośród nich mieszka w Wadowicach lub najbliższej okolicy.
To bardzo dobra sytuacja, bo przewodnicy będący jednocześnie mieszkańcami Wadowic mogą opowiadać o Janie Pawle II, jak o swoim sąsiedzie, a dla niektórych Jego historia jest jednocześnie częścią dziejów ich własnej rodziny- mówi Michał Jakubczyk, wicedyrektor muzeum.
Na wystawę wpuszczane są co 15 minut grupy 25 osobowe. Samą ekspozycję można zwiedzić w nieco pond godzinę. Wejście do placówki znajduje się od strony rynku. Na krótko przed uroczystościami otwarcia muzeum informowało o tym, że ma już 6 tys. rezerwacji na wejściówki. Tych jednak przybywa.

Dzwonią ludzie z całego świata i planują wizytę w Wadowicach. Spora liczba turystów z Polski chce przyjechać do Wadowic na kanonizację Jana Pawła II 27 kwietnia. Bilety można rezerwować w biurze muzeum telefonicznie (33 823 35 55) lub przez pocztę mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .  W zwykłych dniach muzeum będzie czynne od godz. 9 do godz. 19.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... radar komentuje +0
A widziałeś jakies muzeum w Polsce otwarte w WIELKANOC? Bez przesady..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... Pielgrzym komentuje +4
W Wielkanoc muzeum zamknięte na cztery spusty. Żadnej informacji na ten temat nie uświadczysz. Liczni turyści, także z zagranicy całują świętą klamkę, poznając tę naszą galicyjską tradycję. W Wielkanoc to mogą się co najwyżej nażreć kremówek. Podobne obrazki widziałem podczas ostatniej papieskiej pielgrzymki. Za tydzień kanonizacja, więc pewnie powtórka z rozrywki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2014
... tom1 komentuje +0
mój komentarz został usunięty

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... zupa komentuje +6
Czy w to wliczono obowiązkowe szkolne wycieczki 'chętnych' uczniów z wadowickich szkół?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
... zniesmaczony komentuje +16
Byłem jednym ze szczęśliwców którym juz udało sie ten ,, obiekt,, oglądnąć jestem rozczarowany zniesmaczony jak można było tak zniszczyć Wadowicki zabytek jakim był DOM PAPIEŹA to już nie jest ten dom brakuje dużo eksponatów a pan Mróz mówi że wszystko zostało zachowane Wadowice dużo stracą na zniszczeniu rodzinnego DOMU JP II
bo remontem nazwać tego nie można , przykro mi jest bo jestem rodowitym Wadowiczaninem brak słów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2014
... bezprzebaczenia komentuje +9
To dobrze,że jest aż 26 certyfikowanych przewodników.
Przyjdzie czas kiedy będą się sami oprowadzać po tym obiekcie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był