1433757514b7fbec99ee2fab418ca911.html Dzieciaki uwielbiają zabawy w bibliotece

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dzieciaki uwielbiają zabawy w bibliotece

Email Drukuj
Rok szkolny dobiega końca więc czas na podsumowania. Wadowicka Biblioteka Publiczna ma się czym pochwalić. Jej projekt skierowany do najmłodszych cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku nawet czterokrotnie wzrosła liczba dzieci uczestniczących w Akademiach.


Kończy się rok szkolny, dobiegły końca także akademie dla dzieci prowadzone przez Wadowicka Bibliotekę Publiczną.
Oferta ta kierowana jest dla najmłodszych mieszkańców Wadowic, którym chcemy zaprezentować bibliotekę jako miejsce atrakcyjne i przyjazne, przede wszystkim zaś obalić mit, że w bibliotece nie dzieje się nic ciekawego a tradycyjna książka odchodzi „do lamusa”- informują organizatorzy.
Akademia Przedszkolaka przy Wadowickiej Bibliotece Publicznej, licząca 133 dzieci z wadowickich przedszkoli, już po raz trzeci prowadziła warsztaty edukacji czytelniczej. Co miesiąc grupy uczestniczyły w zajęciach zróżnicowanych tak pod względem tematyki, jak i formy.

Stałym elementem każdego spotkania była jedynie książka i taka jej prezentacja, by maluchy zechciały po nią sięgnąć. Czytaniu ciekawych historii i bajek towarzyszyła zabawa, zajęcia artystyczne, konkursy oraz ćwiczenia literackie.

Kolejne zajęcia prowadzone były pod następującymi hasłami:„Biblioteka na dzieci czeka” – poznawanie biblioteki, „Książka wczoraj, dziś i jutro”- różne formy książki, „Z kalendarzem przez cały rok...” – książki na cztery pory roku, „Nasze pierwsze wiersze...”- warsztaty literackie o poezji, „Wyprawa do Baśniolandii”- konkurs wiedzy „bajkowej”, przedstawiamy bajkę, „Bohaterowie szklanego ekranu”- postaci z bajek telewizyjnych oraz „Legendy polskie”- legendy od Tatr do Bałtyku.

Ostatnie, czerwcowe zajęcia to już podsumowanie Akademii Przedszkolaka, podczas którego dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a ich całoroczne zaangażowanie i wytrwałość nagrodzone zostały udziałem w warsztatach papierniczych.

W zabawny i ciekawy sposób mogły zgłębić tajniki ręcznego czerpania papieru, farbowania go metodą japońską oraz odlewania pieczęci lakowych. Nieco więcej cierpliwości i uwagi wymagało pisanie gęsim piórem, ale przyszli uczniowie i z tym zadaniem poradzili sobie znakomicie. Po warsztatach dzieci wychodziły z zadowolonymi minami i kompletem wykonanych prac. Widać, że bardzo się podobało.
Na kolejną, czwartą już edycję zaprosimy kolejnych chętnych we wrześniu- dowiadujemy się w Bibliotece.
Natomiast w  II edycji Akademii Młodego Wadowiczanina uczestniczyli uczniowie trzecich klas szkół podstawowych, którzy podczas cyklu ośmiu spotkań pogłębiali wiedzę o Wadowicach, poznawali ważne fakty historyczne oraz różne aspekty życia w dzisiejszym mieście. W trakcie krótkich wykładów uczestnicy Akademii dowiedzieli się gdzie poszukiwać informacji o Wadowicach (źródła tradycyjne i elektroniczne), poznali sylwetki słynnych mieszkańców miasta oraz miejsca i instytucje w których mogą się kształcić, rozwijać swoje zainteresowania lub po prostu miło spędzać czas.

Zajęcia prowadzili zarówno pracownicy Biblioteki jak też zaproszeni goście m.in. Maria Zadora, która przybliżyła uczestnikom Akademii przeszłość miasta, historię wadowickiego herbu oraz zabrała uczniów na wycieczkę po mieście. Trzecioklasiści spotkali się także z leśnikiem Wojciechem Prochotem, z którym poznali faunę i florę regionu oraz z Joanną Pytlowską-Bajak, która oprowadziła uczniów po wystawie „Wadowice Karola Wojtyły”, prezentowanej w Muzeum Miejskim.

Na zakończenie Akademii Młodego Wadowiczanina uczniowie udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z burmistrz Wadowic Ewą Filipiak, która opowiedziała o swej pracy i działalności Urzędu .
Burmistrz starała się zaspokoić ciekawość dzieci, cierpliwie odpowiadając na ich pytania. Wręczyła także dyplomy i indeksy potwierdzające udział w projekcie oraz pamiątkowe bransoletki z przesłaniem Kocham Wadowice - informują organizatorzy Akademii.
Oba projekty prowadzone przez Bibliotekę cieszą się coraz większym zainteresowanie, o czym świadczyć może rosnąca liczba dzieci biorących w nich udział. Dobrym przykładem może być fakt, iż w tegorocznej edycji w Akademii Młodego Wadowiczanina wzięły udział 144 osoby , czyli czterokrotnie więcej niż rok wcześniej.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Małgorzata Stochel, Jolanta Cichoń
Fot. Wadowicka Biblioteka Publiczna
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... szkoda komentuje +2
że nie ma więcej informacji na ten temat po wsiach na przykład. Ja zupełni o tym nie wiedziałam :( a fajna sprawa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był