062534b0e80c950d4042f8e450e853b9.html Pochwal się jak piękne jest nasze miasto

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pochwal się jak piękne jest nasze miasto

Email Drukuj
Teraz coś dla seniorów. Stowarzyszenie z Krakowa zachęca osoby powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, na którym uwiecznione zostaną miejsca ukazujące urok naszego miasta. Prace te zobaczą wszyscy Małopolanie.


Ten projekt skierowany jest do mieszkańców Wadowic powyżej 50. roku życia. To dla nich właśnie Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty organizuje drugą edycję konkursu fotograficznego.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu 2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Nabór prac odbywał się będzie w 3 kategoriach: Plenery Małopolski, Obiekty Małopolski, Małopolskie Wydarzenia.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić w okresie od 1 lipca do 22 września 2013 r. tylko 1 pracę. Oceny prac dokona specjalnie powołane jury. Przewidziano również dodatkową nagrodę dla najlepszej fotografii wyłonionej w głosowaniu internautów.

Szczegółowe zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie, który dostępny jest na stronie Stowarzyszenia www.przyjacielenowejhuty.pl.
Chcielibyśmy zachęcić mieszkańców Wadowic do zaprezentowania poprzez fotografie, jak piękne i interesujące jest Państwa miasto- zachęca do uczestnictwa Anna Bajorek , prezes zarządu Stowarzyszenia.
Jak zapewniają organizatorzy celem konkursu jest ukazanie piękna Województwa Małopolskiego oraz aktywizacja osób starszych. Najlepsze fotografie, w tym być może fotografie przedstawiające właśnie Wadowice, zostaną nagrodzone na gali finałowej konkursu oraz zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Od kilku miesięcy podobną inicjatywą zajmuje się lokalna grupa na Facebook'u Obiektywne Wadowice prowadzona przez
Krzysztofa Sarapatę i Tomasza Kotasia założycieli znanej firmy filmowej "Tokksa" .

To tam grupa kilkuset osób wymienia się fotografiami, na których pokazywane jest piękno Wadowic i jego okolic. Duża część zdjęć jest bardzo profesjonalna i trzeba przyznać jest niezłym materiałem na wystawę.  Szczerze zachęcamy do oglądnięcia profilu tej grupy. Aby zobaczyć prawdziwe już zbiory Obiektywnych Wadowic należy mieć konto na Facebooku i  być zalogowanym.


Anna Bajorek, (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (24)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... }{}{}{} komentuje +1
pochwalmy sie znów remontowaną poraz kolejny ulicą Mickiewicza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 06 - 2013
... m1 komentuje +2
@Betonowe...
Nie należę do żadnej partii i nigdy nie będę należeć, mnóstwo lat temu należałam do SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) ale coś kręcisz, nie wierzę ci i nie widzę w Wadowicach partii, która by zmuszała do udziału w paradzie.
Dam ci dobrą radę więcej czytaj to i słownictwo będziesz miał lepsze bo jak do tej pory poniżej jakiegokolwiek poziomu. Słuchaj starszych, a dobrze na tym wyjdziesz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2013
Z jednym trafiłaś, że mam mniej niż 30 lat, ale z resztą to jakbyś miała betonowy mózg. Wyobraź sobie, że dałem się zaangażować w jedno z lewicowych ugrupowań i mnie po chamsku wyruchali. Odmówiłem udziału w paradzie równości i od razu spotkały mnie represje. Czy to nie dowód na betonowe myślenie i komunistyczne manipulowanie człowiekiem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2013
... m1 komentuje +2
@Betonowe to są...
Przeczytaj to co napisałeś i zastanów się nad swoim prymitywizmem, treści brak, sensu brak, jeden wielki stek jadowitych bzdur. Jestem pewna, że masz nie więcej niż 30 lat i jesteś zależny od UM, bo gdzież taki prymitywny człowiek by pracował.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 06 - 2013
... tak*.* komentuje +0
wg. mnie piekna panorama jest patrzać z miejsca gdzie stoja te brązowe bloki kolo klasztoru. Jak sie jedzie w doł karmelicką to w lewo. niestety nie wiem jak sie nazwya to osiedle

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Komuchy myślały, że za PRLu cały świat zalali betonem.
W Wołkowicach pozostawili zmutowanego Klona starego UBowca.
Klon jest parszywy i nabrzmiały, owłosiony i strasznie pyskaty.
Klon ma być zemstą na Wadowicach za upadek komunizmu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... terapeuta komentuje +12
Tam szpieg, tu szpieg. Trzeba mieć oczy otwarte. Co wymyślą?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... eno komentuje +8
Czym mamy się chwalić?tym że mamy betonowa płte zamiast rynku ?tym że nie ma pracy w wadowicach? tym że mamy w sklepach wysokie ceny?no czym mamy sie chwalić że życ normalnie nie da sie w naszym mieście - tym mamy się chwalić??????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... Ripit komentuje +5
Ludzie no jest genialnie teraz w Wadowicach trzeba to przyznać - Pani Burmistrz ma ode mnie graty i szacunek wielki, bo tak mamy miasto odnowione że szok, jak rodzina do mnie przyjechała ze środkowej Polski to powiedzieli, że Wadowice są tak piękne, że mi zazdroszczą że tu mieszkam i że tu tak ładnie jakby to miasto było z bogatego kraju;) a rynek wymiata! Kogo się człowiek nie zapyta to wiedzą gdzie są Wadowice, nie jesteśmy wiochą, a znanym pięknym miastem! hm, jak jezioro będzie Wadowickie to każdy ze świata będzie wiedział gdzie ono jest dzieki temu że wie gdzie są Wadowice

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... ewelina k. komentuje +3
Ja już mam pomysł! Zrobię zdjęcie najpiekniejszej w całym kraju fontanny w Wadowicach!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Nie dajmy się zwariować, na profilu Obiektywne Wadowice może i jest kilkaset osób, ale jest tylko kilka osób, które rzeczywiście wrzucają zdjęcia. Takie nazwiska jak Sarapata, Kotaś, Bańdo, Cabak, Góralczyk, Jabłoński, Dębiński, Zwierz, Górski, Góralczyk i Peszel zasługują na wystawę w WCK bo ich zdjęcia coś sobą prezentują, a zdjęcia pierwszych 4 osób wymienionych przeze mnie to nierzadko mistrzostwo świata. Na tym profilu są fotograficzne perełki, które są niedocenione i nieocenione.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +5
A gdzie i kiedy będą rozdawać darmowe aparaty fotograficzne ?, chcą żebym im robił zdjęcia to niech mi kupią najpierw solidny aparat. Narobię im zdjęć, podam adres i telefon a potem jakiś akwizytor będzie mnie być może nagabywał o kupno aparatu i klisz, tudzież papieru toaletowego i innych akcesoriów do robienia zdjęć. Być może tak może być. Może tak być ? - chyba tak.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... Wadowice sa piękne! komentuje +3
Rynek super sprawdza się też w upały. Można sobie usiąść na ławeczce pod drzewkiem, bądź schłodzić się wodą z pięknej fontanny. Moje dzieciaki to całe wchodzą do tej fontanny hihi :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... Wadowice są the best komentuje +3
"Powstało tak wiele nowych inwestycji i wspaniałych domów, że jestem w szoku.

Nasze miasto rozwinęło się niesamowicie. Tylko skończeni kretyni tego nie widzą, bo nie chcą. Ich zaślepiła polityka i nienawiść, ale wadowiczanie nie lubią takich szajbusów naćpanych.
Podziwiam naszą panią burmistrz że tak dużo zrobiła dla ludzi i miasta. Życzę jej wielu sił w walce z tymi zakłamanymi chamami, którzy nic nie robią tylko szkodzą miastu.
W przyszłym roku z całą rodziną będę głosował na panią Ewę." - podpisuję się pod tym komentarzem w 100%

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... milena33 komentuje +4
Ja również podziwiam Panią Burmistrz za to ile robi dla Wadowic. Dzięki Niej i Radnym Prawicowym mamy teraz takie piękne Wadowice,którymi się możemy tylko chwalić. Naprawde...myślę,że powinniśmy wspólnie podziękować, bo to naprawdę kawał dobrej roboty!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... Wadowice są the best komentuje +1
Wadowice sie wszystkim podobają bo są super!!!!!!!!
serio trzeba przyznać że miasto mamy udane rozwój i postęp jest niesamowity wszędzie widać że coś się dzieje/robi... nie no lux

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... informator komentuje +0
zgadzam się z pccc88 dziś mamy betonowy syf i koślawe ulice

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Jest to inwestycja, która uratowała Wadowice przed katastrofą komunikacyjną, bo ludzie w Wadowicach się tak pobogacili, że jest dziesięć razy więcej aut.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... Koczan komentuje +5
dlaczego robicie ciagle politykę w tych komentarzach. czasami mam wrażenie , ze te komentarze wypisuje garstka osób, która chce zrobić złe wrażenie na Wadowicach. Wstydźcie się!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Dziurawe i zabłocone ulice, brak kanalizacji, przechlorowane wodociągi, odrapane rudery. Złośliwi nazywali je Wołkowicami z betonowymi pomnikami chwalącymi Związek Radziecki.
Całe szczęście że dzięki papieżowi upadł komunizm i teraz wadowiczanie żyją w zmienionym nie do poznania, pięknym mieście. Niektórzy nawet nadużywają wolności i swobód demokratycznych, ale oni są pozostałością po komunistycznym syfie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... Matko jedyno komentuje +6
nie rozumiem co się ludzie czepiają, rynek to nie wszystko. teraz jest przystosowany pod turystow bo przeciez Wadowice powinno dbac o turystów, to dla nich jest zrobiona duża przestrzeń pod kościołem . Drzewa , te które sa na nowo posadzone na rynku za kilka lat urosna i znowu zrobi sie troche więcej cienia! A Wadowice to nie tylko rynek, mamy też super park miejski, okoliczne małe miejscwości tez są super, nie rozumiem dlaczego ludzie tak psioczą, na serio! Ja jestem optymistą i mi sie tutaj podoba, gorzej z ludź, nie lubię marudów i ciągłego narzekania, to mnie w tym mieście tylko dołuje. A co do zakładów pracy? to mamy przynajmniej kilka duzych zakładów, PONAR, TMT, SKAWA, MASPEX. W innych miastach okolicznych jest gorzez z pracą, to do Wadowic przyjeżdzaja okiliczni mieszkańcy, cały czas, i nadal tak pewnie bedzie! Zamykanie zakładów, które mają w sobie duzy kapitał to nie wina lokalnej władzy , ale niestety światowego trendu. A używanie tego argumentu do lokalnej polityki jest działaniem BARDZO POPULISTYCZNYM i moim zdaniem niesprawiedliwym. Ludzie zacznijcie się cieszyć zyciem, bo ciągła walka może człowieka wykończyć. Ja sie cieszę działeczką,małym basenikiem dla dzieci, wypadami w gróry ( autobusem i z własnym prowiantem). Do tego nie trzeba wiele, uwierzcie mi! Można zyć optymistycznie bez narzekania! Tylko trzeba chcieć!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
... docen komentuje +6
zrób zdjęcie pani burmistrz to na pewno wygramy!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Zrobię piękne zdjęcie rynku z cudowna fontanną i basenu. Może wygram w konkursie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Powstało tak wiele nowych inwestycji i wspaniałych domów, że jestem w szoku.

Nasze miasto rozwinęło się niesamowicie. Tylko skończeni kretyni tego nie widzą, bo nie chcą. Ich zaślepiła polityka i nienawiść, ale wadowiczanie nie lubią takich szajbusów naćpanych.
Podziwiam naszą panią burmistrz że tak dużo zrobiła dla ludzi i miasta. Życzę jej wielu sił w walce z tymi zakłamanymi chamami, którzy nic nie robią tylko szkodzą miastu.
W przyszłym roku z całą rodziną będę głosował na panią Ewę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był